reklama

Ještě pláště

Pročetl jsem diskuse k plášťům a mám jeden problém navíc.
jeden známej biker přede mnou prohodil:" no jo, ZMAX, to je kultovka". No a já samozřejmě pro ně hned letěl, abych jako dobře vypadal. Ten plášť nemá jiné označení než Ritchey ZMAX. Řekl bych, že má dost hrubý vzorek. Párkrát jsem s ním na podzim projel terénem. Všechno v pořádku. Určitě neklouzal na mokré trávě, s bahnem jsem problémy nezaznamenal, ale asi sem v bahně moc nejezdil.
No a teď v Andalusii se asbolutně, ale absolutně obaloval bahnem. Takže přes veškerou vůli jsem nemohl do terénu. Kola se prostě přestala točit, kolo na záda a zpátky k asfaltu. Zdá se mi, že se nejdřív chytla vrstva do vzorku a pak se to nabalilo. Podotýkám, že to bylo dost zvláštní bahýnko, takové málo vodnaté, červená hlína.
Bylo to pláštěm nebo bahnem?

[ Zpět ]
Datum: 06.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
  • Re: Ještě pláště

         

    Koukam, ze tam maj super bahynko:-) Neni bahno, jako bahno. Me se takove to tuzsi taky nabaluje a pritom jindy projizdim bahnem, mam ho az za usima a kola jsou cista. Ja bych to svedl na bahno.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ještě pláště

         

    Nepoznam tie plaste, ale pamatam si jednu prihodu, ked sme s kamaratom sli cez rozbahnene pole . Bahno bolo take riadne lepive. Zaujimave vsak bolo, ze ja som presiel takmer bez ujmy(bahno sa aj mne na kolesach trochu lepilo, trochu sa smykalo, ale presiel som cele pole), on musel kazdych 10 metrov zastavit (lespie povedane, uz nemoho ist dalej kvoli zablokovanym kolesam) bahno musel ocistit a len potom mohol zase ist dalsich 10 metrov. Takze mozno to bude aj plastami, lebo nase bahno bolo pre nas oboch rovnake, ja som dokonca tazsi, takze rozdielnou vahou jazdca to asi nebolo.Asi si si mal pockat na nejakeho Nemca a poslat ho do toho bahna, vyskusat ci sa to lepi aj jemu :-) .

    [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ještě pláště

           

      Myslím že ideální zcela universální plášť neexistuje nejen pro auta,ale ani pro bike..
      Určitě některé pláště mají daleko lepší samočistící schopnosti než pláště jiné.
      Na silničním kole skoro nepoznám na kterém plášti jedu,snad jen velice subjektivně.
      Na biku bych to poznal i se zavázanýma očima..mezi jednotlivými plášti na MTB je obrovský rozdíl,a každé jsou vhodné na jiný účel.
      Tudíž bych i věřil tomu,že jinak dobrý plášť,se zrovna na bahno třeba nehodí.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ještě pláště

           

      Díky za kvalitní názor:o)))
      To, ale potvrzuje, že to může být pláštěma. Pak platí, že na tohle lepkavé bahno je třeba menší vzorek. ještě si vzpomínám, že ten biker co mi poradil ty ZMAX řekl, že se v nich bahno nedrží. Asi mu půjdu hodně poděkovat. Docela mi to vadilo kvůli trase.
      S těma němcema máš pravdu, to mě mělo napadnout. Jenže já tentokrát potkal němce až šestý den. To jsem si našel, spíš vyabstrahoval (bez pořádné mapy) takovou hodně zajímavou cestu jako, že sjezd k moři. Ten den jsem nečekaně nastoupal 1200 m a potkal čtyři němce.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ještě pláště

         

    Zmax taky jezdím. Jílovité blátíčko se lepí. Na pozdim a jaro /do bláta, vody, sněhu/ používám modré Rubeny Saurus s příměsí silicy. Na ty se bláto nechytá. Reklama nelže.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pepaol ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

430 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024