reklama

Ahoj, uvažuji koupit nějaké dynamo v náboji, pomoc

Ahoj, uvažuji koupit nějaké dynamo v náboji, pomocí kterého bych chtěl dobíjet Pb akumulátor a jím pak krmit nějakou halogenku. Chtěl byhc se zeptat, zda s tím máte někdo nějaké zkušenosti apod. Zda jde třeba pomoci nějakých úprav dobíjet i 12V aku apod. V této oblasti jsem laik. díky moc.

[ Zpět ]
Datum: 05.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jaryn)
  • Re: Ahoj, uvažuji koupit nějaké dynamo v náboji, p

         

    Když jsi laik, tak se do takových věcí nepouštěj. Na dynamo jsem psal včera názor v diskuzi o solarních panelech. Koukni se na to. To dynamo bych opravdu zvážil, nepřipadá mi to jako šťastné řešení. Jen je to taková trochu i módní záležitost.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, uvažuji koupit nějaké dynamo v náboji, p

           

      No pročetl jsem tu dost diskuzí, kde par lidí chválí osvětlení kola ve spojení aku+halogen, mě šlo halvně o to jak dobíjet to aku, není problém ji dobít doma. ale uvažuju, jak to dobíjet v terénu, solar panel nepřipadá v uvahu tak mě napadlo to dynamo.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jaryn)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, uvažuji koupit nějaké dynamo v náboji, pomoc

         

    .

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, uvažuji koupit nějaké dynamo v náboji, pomoc

         

    Ahoj, měl jsem dynamo NX 30 od Shimana v náboji. Vydrželo asi 15 000 km, pak se otáčelo s velkým odporem, opravit nešlo. Koupil jsem německé dynamo Aufa FER 2002, které není v náboji, ale je umístěno na ose, a zapíná se vložením palce mezi dráty, u tohoto dynama je problém s převody, kde jsou použity plastové kolečka s klínovými řemínky, které se dost rychle sjíždějí, světlo mám Shimano – typové označení nevím – s halogenovou žárovkou, to osvítí velmi příjemně cestu při nočních jízdách, a je k tomuto světlu možno připojit adaptér se čtyřmi bateriemi. Na dobíjení mobilního telefonu používám usměrňovač, zakoupený na www.cyklonebijecka.misto.cz, po ujetí tak 20 km je baterie v mobilu dobitá. Dobíjím s ním baterii NiMH, na lionku tento usměrňovač není dobrý, dobíjení se přerušuje. Tento systém používám pátý rok při svých cestách a jsem s ním spokojený.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ferda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, uvažuji koupit nějaké dynamo v náboji, pomoc

           

      Ahoj. Chtěl jsem se zeptat, jak jsi spokojený s tím dynamem od Aufy ? Celkově, pro a proti. Případně, kde se Ti podařilo to dynamo od Aufy sehnat. Díval jsem se na dynama od Shimana, ale odrazuje mě ta cena...
      Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 04.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (sajbi ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, uvažuji koupit nějaké dynamo v náboji, pomoc

             

        mrkni na dynamo od Aufy, je za 25-30 Euro, ak niekto najde predajcu s dostupnou zásielkovou službou mohol by sem dať adresu

        [ Zpět ]
        Datum: 04.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ahoj, uvažuji koupit nějaké dynamo v náboji, pomoc

               

          roztržitosť...... http://www.pdeleuw.de/fahrrad/beleuchtung.html...

          [ Zpět ]
          Datum: 04.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ahoj, uvažuji koupit nějaké dynamo v náboji, pomoc

                 

            pardon to sú nákladu v eurách,(stálo cca360 mariek) pre nezáujem bolo stiahnuté z trhu, je dva razy ťažšie než obyčajné,pch

            [ Zpět ]
            Datum: 04.06.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, uvažuji koupit nějaké dynamo v náboji, pomoc

         

    Kdysi se tady o tom dost diskutovalo, něco jsem našel. Např tady: http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=1401...
    A tady je řešení pro nabíjení Pb, které funguje dokonale, i když časem došlo k mírným změnám. http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=1472...
    Na 12V by to šlo lehce upravit.
    Pokud jsi ale laik, tak je lepší se do dobíjení nepouštět a koupit nějaký hotový systém dynamo+světlo nebo prostě světlo na baterky.
    Já na dynamo nedám dopustit a až se pokazí mé Shimano, koupím SON. Samozřejmě bych si to nekupoval na MTB, mám to na normální ježdění.
    Nemyslím si, že by to byla módní záležitost, vždyť dynama měli už naši dědečci, i když mohli svítit třeba plochýma baterkama. Módní záležitost v oblasti osvětlení jsou bohužel modré halogeny, xenony a bílé LED. Taky jsem se nechal nachytat. Už kvůli tomu museli udělat žluté reflexní okraje u některých značek, protože červená značka pod tímto osvětlením není vidět (např. STOP). Kdo chce bezpečně vidět, ať zůstane u halogenu. (A už jsem zas někde jinde :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 08.04.2006
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, uvažuji koupit nějaké dynamo v náboji, p

           

      Díky za odpověd, o koupi hotového světla neuvažuji, četl jsem tady dost chvály právě na osvětlení s halogenkou a taky s použitím toho AKU. Neprodává se spíše nějaké hotové zařízení, které by tedy převedlo těch 6V tak aby se dalo dobíjet ta 12V aku. Pro 6V jsem nenašel žádnou vhodnou halogenku, uvažuji o 12V 20W, tak jak ji tady kdosi chválil v diskuzi. Jsem laik co se týče nějaké teorie obvodů, vymýšlení zapojení apod, ale myslím,že zapojení hotových věciček bych zvládl. Aku bych chtěl zaroven používat na dobíjení PDA či mobilu, jelikož často jezdím tamkde není možnost dobíjet. Čili možnost dobíjet 12Vaku s 6V dynamem je možná?

      [ Zpět ]
      Datum: 09.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jaryn)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, uvažuji koupit nějaké dynamo v náboji, p

             

        Ahoj, nechá se koupit německé dynamo v náboji Schmid asi za 200 EU, které je 12 V s výkonem 6 W. Halogenové žárovky se nechají koupit k 6 V dynamu v elektro 6 V 2,4 W za 70 Kč nebo v cykloprodejnách, kde jsou podstatně dražší, jak se závitem tak i s bajonetem.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (ferda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, uvažuji koupit nějaké dynamo v náboji, p

             

        Dynamo 6V 3W dá v pohodě 12V 6W, dokonce s lepší účinností, akorát je potřeba jet aspoň tak 20kmh. Pro nabíjení akumulátoru stačí prostě to dynamo ( tedy alternátor) usměrnit a je to. Problém nastane při úplném nabití, kdy už akumulátor nebude absorbovat energii a napětí při vyšší rychlosti nekontrolovatelně vzroste s následkem poškození akumulátoru. Už jsem to někde rozebíral. Takže nějaká ta elektronika tam být musí, aspoň nějaká kontrolka, kdy nabíjení vypnout. Já tam mám ten složitý měnič, s kterým to funguje automaticky. Jestli se prodává něco hotového pro tento účel, to nevím.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.04.2006
        Autor: Radek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, uvažuji koupit nějaké dynamo v náboji, pomoc

         

    Ahoj.Ja mám alternátor (vyrába striedavý prúd) od Shimana HB-C050 D 6V 2.4W už štyri roky a som s ním na výsosť spokojný.Teraz by som si kúpil radšej trojwatový ktorý o 100% drahší.Ale ak ti môžem poradiť,vykašli sa na halogény a preorientuj sa LED Luxeon.Je to bomba.Nízka spotreba vysoká účinnosť.Môžeš to aj dobíjať.Šesť voltovým alternátorom lepšie dobiješ 4x1,2V=4,8V ako 12 V.Zapojenie je jednoduché.Stačí dať medzi alternátor a zdroj diódový mostík.Akumulátory môžeš kúpiť tie najlacnejšie.Ak by si stratil alebo odtrhol konektor,potom môžeš batérie jednoducho dobiť v nabíjačke.Svietivosť i výdrž je oproti halogénom neuveriteľná.Nehcem si robiť reklamu ale pozri si moju stránku.V blízkej budúcnosti tam hodím aj podrobný návod na výrobu svietidla s Luxeonom.Ten alternátor od Shimana je super.Ešte ani raz som nepremazával ani nedoťahoval ložiská.Sú totiž utesnené.Bycikel som používal i v mrazoch pri -20.Odpor je minimálny.Nerozoznáš či máš alebo nemáš odber prúdu.So starými generátormi čo sa opierali o plášť sa to nedá porovnať.Navyše je úplne jedno či prší či prejdeš cez kalužu alebo máš nalepený sneh na plášti.A nakoniec moja stránka www.lepidoptera.szm.sk

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Boris)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, uvažuji koupit nějaké dynamo v náboji, pomoc

         

    Ešte jeden príspevok.Pozri sa sem.http://cycle.shimano-eu.com/catalog/cycle...

    [ Zpět ]
    Datum: 09.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Boris)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

298 cyklistů (7 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024