reklama

Pomoc při výběru

Hezký den,

chtěl bych poradit s výběrem kola. Přečetl jsem si mnoho diskuzí týkající se velikostí kol. Na mou postavu (184cm, 90kg) mi příjde, že by mi více vyhovovaly 29kola. Jezdím spíše po asfaltu, zpevněných cestách, polních cestách, loukách a málokdy po náročnějším terénu. Při mém rozpočtu, který není vysoký (15.000kč) asi kolo s rozumnými parametry, výbavou a vahou koupit nejde. Mám možnost od známého za nízkou cenu odkoupit starší (2008) kolo Kelly's sabotage (viz. obrázek) s koly 26. Je lepší volbou zvolit kvalitnější lehké (10kg) kolo s dobrými parametry a výbavou (starší vybavení xtr, vidlice R7 manitou, kvalitní kola) nebo se porozhlédnout po kolu do 15 tisíc s koly 29?. Jaký je rozdíl mezi kvalitním 26 kolem a kolem s pneumatikami 29 v nízké cenové kategorii, které je o 4kg těžší a nemá tak kvalitní komponenty.

Ještě dodávám, že kolo Kelly's má 19,5 rám a já měřím 184cm, což jsem již uvedl.

Kolo by sloužilo na vyjížďky do 50-70km několikrát měsíčně po již zmíněném terénu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.08.2016
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: parťačka na kolo, ideálně silniční

Hledám: parťačka na kolo, ideálně silniční
včera
Našla by se tu fajn parťačka na kolo nebo běhání a třeba i v zimě na běžky? Nebráním se v zásadě ničemu, ale…

Hledám: Na kole do okolí

včera
Ahoj, hledá se cykloparťačka na vyjížďky Praha a okolí a třeba i dál, víkendy a nejen víkendy, na pohodu

Hledám: Ahoj, rada bych našla muže na společný život.

20.05.2022
Ahoj, hledám muže bez závazků, se kterým bych mohla sdílet svůj čas, běžné záliby a podělit se o denní rituály?…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

212 cyklistů (13 přihlášených)

Proč bychom se nerakovinovali aneb onkologickým pacientem snadno a rychle

Tento můj deník vznikal v době, kdy Lubošovi byla zjištěna rakovina, a psala jsem jej v průběhu léčby tak,…
šíp | 18.05.2022

Vez mě dál, Esko má 04 - Za mizející krajinou ropáků

Motto výletu. Poslouchej [poslouchej]Píseň mou [varovnou]Jen pár not [jen pár slov]Ten zvláštní tón [snad je…
Favorit1970 | 15.05.2022

Na Kanáry na kole

Někdy nám život připraví okamžiky, kdy je potřeba vzít rozum do hrsti a… …zahodit ho, co nejdál to jde. A tak…
Martin_re-cyklista | 14.05.2022