reklama

Hřebík v noze - co s tím? :-)

Včera vpodvečer jsem likvidoval kus starýho dřevěnýho plotu - a jak už to v bitvách bývá - šlápl jsem na jednu pláňku v místě, kde z ní směrem nahoru trčel starý rezavý hřebík. Byl jsem z toho naprosto pif a v tu chvíli jsem vážně myslel, že upadnu do šoku. Bojim se obyčejný injekce a najednou tohle...
Nicméně jsem to vytáhnul, odpajdal domů, omyl vodou a pak hledal nějakou desinfekci - nenašel, tak aspoň nějakou láhev s kořalkou na vypálení, taky nic, jenom v jedný lahvince poslední kapka kalvádosu, tak jsem to tam kápnul, a pak zalepil náplastí.
Cca před čtyřma rokama jsem dostal takovou tu sérii tří injekcí proti tetanu.
Teď ráno mě to nebolí, nic mi v tom necuká, nikde jinde mi taky nic necuká...
Já se ptám, jestli si s tím nemám dojet na tetanovku - nebo to ty tetanovky před čtyřma rukama vychytaj? A jak dlouho vůbec trvá ta protitetanová ochrana?
Pouze vážné odpovědi, prosím, tady jde o hodně!
:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.08.2016
Autor: Airline
  • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

         

    Hlídal bych se.
    Až tě začne bolet za krkem, měl by sis zajít do pohřební služby předplatit nějaký pěkný pohřeb.
    Protože to už budeš mít tetanus a ten je smrtelný. :-(

    Neboj, ty injekce tě ochrání na 15 roků.

    Takže hrozí jen otrava krve.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2016
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

         

    Nezvládl jsi správně technologický postup. Ten kalvádos patřil do Tebe a nohu, tedy tu díru do ní, jsi měl pomočit. Je to stará rada, havíři to dělají běžně furt, když si něco takového jako Ty učiní. Ale neboj, Ty jen tak nechcípneš, ještě nenastal ten pravý čas. Bude hůř.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2016
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

           

      No jo, ale dezinfikuje prý jen panenská moč a ta se teda sakra blbě shání...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2016
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

             

        A nevíš, kde ti havíři v dolech berou panny?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.08.2016
        Autor: Pepíček
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

               

          Na to se zeptej jich. Ale bez panny je to jen pouhopouhé placebo :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.08.2016
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

         

    Osobně bych to hlídala a pokud by to jevilo sebemenší známky nestandardního hojení, šla bych k doktorovi.

    Tetanovka se sice jako povinné očkování dává cca 1x za 15 let, ale o její účinnosti hovoří už jen to, že ti doktor při úraze v 99% flákne jednu dávku mimo pořadí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2016
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

           

      Dělaj to kvůli tomu, že lidi si často nepamatují kdy naposledy byli očkovaní. A pak, samozřejmě, se to dá vykázat na pokladnu, žejo.

      Trochu mě zaráží ty tři injekce, já dostal vždycky jen jednu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2016
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

             

        Ta celá dávka 3 injekcí je jen když člověk přetáhne těch 15 let, dříve 10. Pokud si to hlídáš a co 15 let se necháš přeočkovat, dostaneš jen jedno žihadlo. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.08.2016
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

             

        Já jednou taky tři, protože jsem na pravidelné očkování nedorazila.

        Jo ... a zase se mi podařilo předem uhádnout autora tématu :)
        Ať se ta rezavá díra v noze dobře zahojí!

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.08.2016
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

             

        Tak z tohohle výkonu by fakt nezbohatli, navíc v případě úrazu to může být rovnou zahrnuto i v "balíčku výkonu". Jestli tě to zajímá, tak si to dohledej. Sazebníky výkonů jsou veřejné.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.08.2016
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

         

    Tak mám za sebou 125 km na silničce - a ok, nic mě nebolí ani mi v tom necuká! A teď jsem sněd talíř bramborovýho salátu + řízek + nahoru jablečný koláč - a pořád dobrý, necuká!
    A koukal jsem, jestli se mi netáhne nějakej tmavej flek k srdci - a netáhne!
    Takže asi mám kliku.
    Ještě bych rád, aby se vyjádřila wíla, jakožto zdravotnický odborník - je sice přes ty pindíky, ale to by asi nevadilo, doktor jako doktor :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2016
    Autor: Airline
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

           

      Že sis vůbec připouštěl nějaký starosti, už klasik píše, že kdo má bejt oběšenej, ten se neutopí. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2016
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

           

      V podobných případech se řídím heslem: "Dobrá mašina své vady vstřebá."

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2016
      Autor: Burajda
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

           

      Z hlediska zdravotnictví je wíla přes RTG.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2016
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

             

        to mu přeci nevadí, hlavně, že je přes pindíky :-), to ovšem my nemůžeme posoudit

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2016
        Autor: HMS
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

           

      tak sláva, asi nebyl zas tak moc rezavej, když jsi přežil nebo ti píchli nějakou koňkou dávku těch 3 tetanovek :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2016
      Autor: HMS
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

         

    A jak dopad hřebík ? Ten od tebe nic nechyt ?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2016
    Autor: ronda
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

           

      správná otázka?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2016
      Autor: martinek
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

         

    Jo - to se mi tuším před patnácti lety (kruci, to to letí...) stalo taky.
    Akorát jsem se chystala poprvé jet s dětmi k moři autem. Nejdřív mi ve čtvrtek vytrhli osmičku, to ještě vypadalo s dovolenou dobře. A v pátek, když jsme večer chtěli startovat, jsem cestou z práce šlápla na ten rezavej hřebík. Tetanovku tou dobou pět let propadlou. (Ale jak teď čtu, už intervaly prodloužili a tím pádem byla vlastně ještě na hraně platná.)
    Dost jsem váhala, zda to risknout a jet tak nebo radši na pohotovost a riskovat zas, že mě na dovolené chytne nějaká reakce na to očkování.
    Nakonec to dopadlo dobře - nabalila jsem auto, nacpala do něj děti, po cestě zastavila na té pohotovosti, kde mi to vydezinfikovali a píchli i tu tetanovku... a jeli jsme. Pravda, když jsem ráno v cíli lezla z auta, už jsem se na tu nohu po celonoční jízdě skoro nemohla postavit, ale máchání v moři to druhého dne spravilo skoro - a do třetího úplně.
    Takže závěr - vem nohu vykoupat k moři. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2016
    Autor: Ifča
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Hřebík v noze - co s tím? :-)

         

    Připrav se na amputaci. Veškeré jiné ukončení problému je lepší, než toto. Nemůžeš být pak nepříjemně překvapen.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.08.2016
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

576 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024