reklama

lepení galusky

Poradí mě někdo jaký je nejlepší způsob lepení galusky (Tufo)? Každý mě říká jiný způsob a já nevím který mám používat. První je lepit speciálním lepidlem na galusky, druhý je lepit chemoprenem a třetí je použití lepící pásky Tufo.

[ Zpět ]
Datum: 05.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (bida.ml ([email protected]))
  • Re: lepení galusky

         

    Na galusky existovalo speciální lepidlo..takové tmavé..
    Mělo jednu VELKOU...výhodu,a to že lepilo "pořád"..tj.když jsi někde "bodnul" na tréninku,a sundal galusku,lepidlo na ráfku náhradní galusku opět přilepilo,protože nebylo "ztuhlé" jako Chemopren..který se z ráfku také neskutečně blbě sundavá..To "klasické" staré lepidlo (ještě ho mám doma) šlo s použitím běžných rozpouštědel sundat..

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: lepení galusky

           

      opravdu?

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (silničář)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: lepení galusky

             

        Ano opravdu..
        Pravda je,že ho již nepoužívám..mám na silničce plášťové ráfky a používám galusky Tufo s "osazením" na tento ráfek.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: lepení galusky

         

    Pouzival jsem jakousi lepici pasku, byla lepiva porad, tak pri defektu na ceste drzela novou galdu. Nakonec jsem ale stejne skoncil u klasickych plastu, kvalitni plast jde "nabusit" skoro stejne jak galda, na moje popojizdeni staci. K prepleteni rafku me presvedcila 3. vymena galdy v tydnu... duse se zalepi a frci se dal.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2006
    Autor: Stana
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: lepení galusky

         

    Já používal šelak.Měl tu výhodu,že šel snadno odstranit z ráfku.Ten chemoprén drží dobře.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (...)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: lepení galusky

         

    Používal jsem chemoprén, ale sundavání galusky, to byl porod. Sebou jsem vozil tubu lepidla.
    Teď ale jezdím na pláštích. Hustit se daj pomalu stejně jako galuska a zalepit duši je mnohem jednodušší než někam dávat zašívat galusku. Také jsou takové pásky oboustraně lepící, ale stěma to bylo takový divný tak jsem je nepoužíval.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Renda ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: lepení galusky

         

    Dříve se galusky lepily na ráfek lepidlem, které se za nás jmenovalo "šelak"- dodáváno v malé plechovce. V současné době se používá lepidlo chemopren a nebo oboustranné lepící pásky. Tato páska pod názvem VELOTEX se vyráběla v Chemopharmě Ústí n. L. - již ji nevyrábí /posledních pár kousků jsem dostal darem/. V současné době se sežene páska JANOPLAST výr. made in France nebo Tufo páska - galusková lepící páska s aktivním povrchem. Velotex měl 5 m délku a stál 45,- Kč, Janoplast - délka 4,7 yardů za 96,- Kč a Tufo páska - 2 m cenu si vyhledej na internetu. Dříve za mého mládí se galuska párala, opravil průraz - díra a opětovně zašívala křížovým stehem. Bylo to pracné a výsledek nebyl vždy ideální - kroutila se po nalepení v místě opravy. V soušasné době se již galusky neopravují a malé díry zacelíš pomocí Tugo tmelu, který ventilkem dostaneš do galusky. Tmel díru zacelí, ale galusku již nenafoukneš na vysoký tlak.Tufo tmel můžeš použít do galusky i preventivně.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (JK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

568 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024