reklama
Město: Praha

160 metrů cyklo dálnice odnikud nikam

https://mapy.cz/s/VPO5

Poměrně dlouho jsem sledoval, jak se pinožili s mostem přes Košíkovský potok a pořád mi nebylo jasné jak to hodlají napojit na parkoviště plaveckého bazénu "Jedenáctka" na kterém vede cyklotrasa podél Mírového hnutí od Brodského https://mapy.cz/s/VQ3v až po Benkovu ....

No a tak jsem to dnes nafotil a pokud to neobjede bazén ze severu, tak nás čeká další pěkné místo pro značku cyklisto slez z kola :( je tam výškový rozdíl k parkovišti takové 2,5-3 metry....

Navíc mě hodně vadí ta salámová metoda... postaví se v nějaké " první etapě " 160 metrů luxusní (odhadem 4 metry široké) cyklostezky odnikud nikam a pak se bude nějakou dobu čekat na další kus...

V okolí není po návazných přípravných pracích ani náznak, dokonce v prostoru za koncem mostu pod mezí parkoviště je vysázen trávníček, což je vidět na první fotce.

Tak to tam bude tiše a nevyužitě stát, tak jako v tomto státu stojí desítky dopravních staveb ....

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.08.2016
Autor: újezďák
  • Re: 160 metrů cyklo dálnice odnikud nikam

         

    ještě přihodím pár fotek toho luxusu na nic...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2016
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 160 metrů cyklo dálnice odnikud nikam

           

      Jak na nic? Se rozjedeš,narazíš a jsi v lepším světě :-)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2016
      Autor: smrtistroj
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 160 metrů cyklo dálnice odnikud nikam

           

      Poslední fotka z prostoru a jedna navíc

      Trošku to připomíná tenhle dálniční most a doufám, že to nebude mít stejný osud

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2016
      Autor: újezďák
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: 160 metrů cyklo dálnice odnikud nikam

             

        Jenže u toho dálničního mostu dopadneš do vody. Mohli za tím můstkem udělat alespoň pískoviště. :-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2016
        Autor: Papji
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 160 metrů cyklo dálnice odnikud nikam

         

    Je to velmi prosté! Dál to povede kolem toho potoka, několikrát ho překročí tam a zpět a finalizovat do bude mostem přes nádrž, aby se to napojilo na stávající cyklo A41 v prostoru před zatáčkou mezi nádržemi. Příslušná cyklomzrdí, pardon, cykloaktivistická organizace si to vyúčtuje jako další úspěšný krok v rozvoji a budování naší pokročilé socia... echt vlastně cyklistické společnosti.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2016
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: 160 metrů cyklo dálnice odnikud nikam

         

    Copak nevíš, že na podzim jsou volby?
    Hlavně, že se zastupitelé mohou vykázat splněnou akcí!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2016
    Autor: vysočina
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: 160 metrů cyklo dálnice odnikud nikam

         

    Tak jsem dnes dostal od Vratislava dodatečné info, že ta další etapa se zdržela skrz nějaké potíže , časem se to napojí na A41 a link na tohle video...

    https://www.youtube.com/watch?v=n2Z_1iLDVgA

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2016
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: 160 metrů cyklo dálnice odnikud nikam

           

      Vratislav a Prahounakole oficiálně navádí k jízdě přes pěší přechody?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2016
      Autor: PepikW
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: 160 metrů cyklo dálnice odnikud nikam

             

        A není to i ten cykloaktivista, co mu kolem chalupy udělali cyklostezku a on si stěžuje, že po ní jezdí cyklisti, což ho "ruší"?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2016
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: 160 metrů cyklo dálnice odnikud nikam

               

          Nebral bych to tak vážně i když historie zná různá obrácení....
          Třeba ono slavné po větě :
          Saule, proč mě pronásleduješ ?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2016
          Autor: újezďák
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: 160 metrů cyklo dálnice odnikud nikam

             

        Toho jsem si nevšiml, ale myslím, že to není úplně k tématu.

        Už jsem si našel ten projekt cyklostezky a pochopil jsem, že po ní stejně jezdit nebudu ani když bude hotová , bude totiž místně totálně nesmyslně kličkovat prostorem a půjde tak proti obvyklé automatí logice " výhodnosti kola" bude totiž zajížďkou ...

        Mimochodem když jsem tam dnes ráno kroužil parkovištěm bazénu Jedenáctka, tak jsem pochopil proč někde chybí cyklostojany :) tam totiž mohutně přebývají .
        Zkusím je někdy spočítat, ale odhadem jich bude 30-40 a kupodivu ani jedno kolo... odpoledne jsem tama jel a zase žádné kolo...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2016
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: 160 metrů cyklo dálnice odnikud nikam

               

          > a pochopil jsem, že po ní stejně jezdit nebudu ani když bude hotová

          Jenom abys neměl legální povinnost ji užít nebo alespoň morální povinnost (řidiči aut vytrubující a nadávající že „támhle máš cyklostezku kreténe“).

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.08.2016
          Autor: JendaH
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: 160 metrů cyklo dálnice odnikud nikam

                 

            Tak těch cyklostojanů je tam 40 dnes ráno jsem to za jízdy spočítal, opět žádné kolo v dohledu...

            Řidiči jsou v podstatě stejně neinformovaný o průběhu cyklostezek jako cyklisti :)
            Jinými slovy, myslíš si, že v tý záplavě značek mají čas sledovat kde je skutečně se stoprocentní jistotou nějaká paralelní cyklostezka a oni můžou prudit ? :)

            Tahle konkrétní cyklostezka se tam dělá úsekově už zhruba rok a půl , dokonce se v v loňské soutěži do Práce na kole ocitla mezi " cykloprůsery" roku, protože jak se u nás všechno dělá salámovou metodou, tak vyznačili začátek, který se jevil tak, že navádí cyklisty přímo do autobusové zastávky pod stříšku a dodělali to " logicky" až po soutěži :)
            Takže v jednu chvíli tam dle toho jak to tam vypadalo měli cyklisté povinnost vjet na kolech mezi lidi čekající na autobus :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.08.2016
            Autor: újezďák
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: 160 metrů cyklo dálnice odnikud nikam

                   

              > Tak těch cyklostojanů je tam 40 dnes ráno jsem to za jízdy spočítal, opět žádné kolo v dohledu...

              Ano, není žádné tajemství, že na kole nikdo nejezdí a jezdit nechce. Mně to vysvětlovat fakt nemusíš.

              > Jinými slovy, myslíš si, že v tý záplavě značek mají čas sledovat kde je skutečně se stoprocentní jistotou nějaká paralelní cyklostezka a oni můžou prudit ? :)

              Mé zkušenosti z pravého nábřeží mezi porodnicí a Mánesem ukazují, že ano.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.08.2016
              Autor: JendaH
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: 160 metrů cyklo dálnice odnikud nikam

                     

                Hele nevím jestli jezdí, nebo nejezdí ale jsem si dost jistý, že plavat na kole asi moc lidí na Jedenáctku nejezdí.

                Po pravé části nábřeží jezdím odpoledne zhruba 6 let a nikdy jsem se tam nesetkal s tím, že by mě prudil nějaký řidič, že nejsem na cyklostezce... vůbec nikdy. Jednou ma mě řval nějaký pomatenec, že jsem jel pár metrů po chodníku a pak to střihl do stojící kolony na semaforu před něj ( u Národního) ale to byl zjevný debil a vypadal spíš alternativně než řidičsky...

                A začal jsem horem jezdit až potom, co se z náplavky a navazující cyklostezky stal odpoledními kulturně/sportovně/turistickámí magory postižený prostor.

                Viděl jsem tam několik velmi nepěkných havárek cyklistů s chodci, cyklisty, bruslaři nebo jen tak bez účasti a tak jsem se rozhodle, že odpoledne to budu jezdit po silnici a postupně jsem to prodloužil až k Štefánikovu mostu, kdyby nebylo těšnovského tunelu tak bych na cyklostezku najížděl až u Hiltonu...

                A za celou tu dobu mě nikdo neprudil nikdo mezi auty a nebuzeroval. I s těmi semafory je to rychlejší a bezpečnější než se motat náplavkou..

                Takže pokud tvé zkušenosti jsou jiné, tak je možhé, že řidiči s tvým stylem jízdy mají jiné zkušenosti než s mým ....

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.08.2016
                Autor: újezďák
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: 160 metrů cyklo dálnice odnikud nikam

             

        Nešlo by prohlásit, že je to vjetí na silnici a pak zase sjetí z ní?

        No, zajímavý výklad. V podstatě nevím o stezce pro chodce a cyklisty, na kterou by se pak dalo najet bez sesedání. Když k tomu ještě přidáme názor že jsi povinen takovou stezku použít, hezky to ilustruje, jak jsou tato nová opatření ve skutečnosti proticyklistická.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2016
        Autor: JendaH
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 160 metrů cyklo dálnice odnikud nikam

               

          Poznam dost vela cesticiek pre chodcov a cyklistov, ktore pri prechode cez cestu pouzivaju prechod pre chodcov a paralelne je nakresleny prechod pre cyklistov. Takze pri prechode cez cestu netreba zosadat, staci vyuzit zodpovedajuci prechod. Uz sa mi aj casto stalo, ze na takomto prechode pre cyklistov mi dalo auto prednost(cesta nebola velmi frekvenotvana a vodici davali pozor na cyklistov na cesticke)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.08.2016
          Autor: Jaroslav
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

332 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024