reklama

Výběr MTB 29“ Author, Merida, LeaderFox za 16k

Zdravím,
jsem začátečník a na kole jsem neseděl skoro 15 let :-D Rád bych koupil horské kolo 29“ (prý tahle velikost teď frčí) na vyjížďky mimo civilizaci. Hledal jsem na netu a do užšího výběru se mi dostala tři kola v ceně 16 000kč. Vzhledem k tomu, že jediné v čem se vyznám je barva kola a že kvalita komponent je Altus

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.07.2016
Autor: FM87
  • Re: Výběr MTB 29“ Author, Merida, LeaderFox za 16k

         

    Není co dál radit. Trendy 29" v červeném provedení (nejrychlejší) komplet na Altusu. Za šestnáct hravě pořídíš.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2016
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr MTB 29“ Author, Merida, LeaderFox za 16k

         

    ... tak ještě druhý pokus, nějak se to useklo ...
    Altus Acera Alivio Deore (od nejhorší po nejlepší), ale ten zbytek už mi nic neřekne, bych poprosil o radu pří výběru, nebo nějaké vaše zkušenosti s tou a tou konkrétní značkou … Díky.
    http://www.merida-bike.cz/horska-kola/bignine...
    http://cz.author.eu/horska/mtb-29/author-spirit...
    https://e-shop.leaderfox.cz/horske-kolo-leader...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2016
    Autor: FM87
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr MTB 29“ Author, Merida, LeaderFox za 16k

           

      Prašť jak bouchni. Ber to podle barvy. V těch kolech je snad rozdíl jen v nálepkách.
      Nejlepší, když se na ně aspoň na prodejně posadíš, když už se nedá projet, brát to pocitově. Drobounké rozdíly můžou být v rámech, ale podle obrázků nic neodhadneš, každý jsme jinak rostlý.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2016
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr MTB 29“ Author, Merida, LeaderFox za 16k

           

      Opravdu se liší v maličkostech. Meridu bych vynechal, řazení altus je imho slabina, ale možná nový ročníky vydrží víc.

      Author má extrémně dlouhý rám (kompenzovaný krátkým představcem) a i dlouhý rozvor. Takže kolo bude klidné, stabilní, ale bude problém motat se s ním mezi stromy, po pěšince etc. a také zabere o pár centimetrů místa víc v chodbě nebo ve výtahu. I to je potřeba u 29" kola zvážit.
      Dlouhý rozvor má své výhody, ale toto je podle mne extrém. Takové kolo by mohlo fungovat ve sjezdu, ale to by muselo mít jinou vidlici a rám. Nicméně pokud chceš jet víceméně rovně po rozbité polňačce a kochat se krajinou, tak by to mohlo fungovat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2016
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr MTB 29“ Author, Merida, LeaderFox za 16k

         

    Když jsem byl v podobné situaci před třemi roky tak jsem oslovil kamaráda a prodejce o výběr vhodného kola.Jeho rady:převodník 22-32-44,pastorek 11-34 a zamykání vidlice z řídítek a pláště pro maratony WTB.Vybral jsem si kolo DEMA AURON 3 za přibližně stejnou částku.Již mám najeto pár tisíc km a jsem mu za tyto rady vděčný.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2016
    Autor: jarpal
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

450 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024