reklama

Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojici

http://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi/2016-07-05...

Zajímal by mě názor místních. Děkuju.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.07.2016
  • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

         

    Jo, něco podobného se mi stalo mezi regály v Makru. Protijdoucí paní mě srazila na police jakousi rolí... a ještě mi dotčeně řekla "vidíte přece, že něco nesu"... (Já to viděla, ale vylézt před ní na regály už jsem nestihla a jiná úniková možnost tam zrovna nebyla...)
    Přiznám se ale, že mě dosud nenapadlo zjišťovat, jaký na to má kdo "názor". :-o

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2016
    Autor: Ifča
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

           

      V autobusu:
      "Já za to nemůžu, to ten batoh!"
      A proč si ho tedy nesundáte?
      "Vy mě nebudete poroučet, já mám právo ..."

      ... mnoho lidí neví, že s batohem na zádech zabírají podstatně víc místa, než když ten batoh mají u nohou. Navíc - že tím batohem (nemají v něm dotykový cit) obtěžují (omezují/ohrožují) okolostojící.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2016
      Autor: AV
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

             

        Jj, "já mám právo" - nejčastější výklad významu slova svoboda.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.07.2016
        Autor: miro5
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

         

    S jakým bočním odstupem 8-) od chodců ten kolečkář jel se nejspíš neví, že?

    Jdu-li po chodníko-cyklostezce, předjíždějí mě někteří picyglisté dost natěsno (byť jdu co nejvíc vpravo a široko daleko žádná - ani mobilní - překážka není)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2016
    Autor: AV
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

           

      Chápu to tak, že se hledají svědci, protože zatím není jasné, kdo za to vlastně mohl.

      To máš podobné jako s některými auty - prázdná silnice a on při předjíždění cyklistu skoro lízne zrcátkem. Těžko hádat, zda to dělají schválně nebo si to neuvědomují...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2016
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

             

        Chodím (na kolo jsem trochu lenivý) často po silnici.
        Někteří plechovkáři mě nevnímají a reagují prudkým úhybným manévrem až "na poslední chvíli".
        Ti bohorovní mě ani nezaregistrují.
        Slušných, co jedou s dostatečným bočním odstupem je, zaplať Pánbu´, většina ...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.07.2016
        Autor: AV
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

               

          Protože vím co jezdí v autech za telata, která za jízdy musí telefonovat či dělat jiné psí kusy s mobilem, tak vždy uhnu max z cesty a počkám až projede. Na "většinu" nespoléhám, jeden pitomec z mnoha mě štrejchne a je mi naprd že on je viník.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.07.2016
          Autor: miro5
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

                 

            Jaké máš na kole zpětné zrcátko?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.07.2016
            Autor: AV
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

           

      Tak to jsem si říkala také, protože musel kolem nich jet dost na těsno.
      Nebo že by ten batoh byl obřích rozměrů?!?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2016
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

         

    Tak nevím, co člověk z organizace pro svobodné kradení veřejného prostoru slyšet.(OSBID)
    Nutno ale říct, že jestli je to pravda(nutno říct, že ten server nelze zařadit mezi kvalitní zdroje informací), toto má dvě roviny, pokud se cyklista předjížděl příliš blízko(škoda, že se něco takového nemůže stát automobilistům), tak mu to patří. Nicméně, pokud spadl, a oni se vůbec nezajímali o jeho stav, pak může jít o neposkytnutí první pomoci. Nutno ale říct, že česká společnost jaksi nemá pomáhání těm, co to potřebují, ve své povaze.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2016
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

           

      Sice se (zaplať Bůh) vyvíjíš, ale také jsi nebýval (občas dosud nejsi) kvalitním zdrojem informací ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2016
      Autor: AV
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

           

      Kolik lékařů, projíždějících kolem dopravní nehody vzpomene na Hipokratovu přísahu?
      https://cs.wikipedia.org/wiki/Hippokratova_p%C5...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2016
      Autor: AV
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

           

      Už zase vylez ze svého regálu, KŠÁÁ, KŠÁÁ, zmiz.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2016
      Autor: miro5
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

           

      > organizace pro svobodné kradení veřejného prostoru

      Jako třeba Auto*Mat? :-)

      A vůbec, jak by sis představoval nekradení veřejného prostoru?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2016
      Autor: JendaH
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

             

        Organizace pro svobodné kradení veřejného prostoru je OSBID. Auto*mat se po většinu své existence snažil o to, aby byl veřejný prostor vrácen.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.07.2016
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

               

          Vrácen komu?

          Poslední dobou se mi zdá, že především protežuje MHD na úkor všech ostatních. Včetně oddělených tramvajových pásů - prostoru jen pro MHD atd. (http://prahounakole.cz/2016/06/kolo-versus-mhd/...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.07.2016
          Autor: JendaH
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

                 

            No, momentálně to s A*M není úplně nejlepší, ovšem MHD je pro Prahu životně důležité. Bez MHD by rozhodně nevypadala Praha tak, jak vypadá, buť by byla extrémně nafouknutá, kvůli plechovým miláčkům jejích obyvatel, nebo by byla znatelně menší v blízkém okolí by existovaly nějaké další aglomerace.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.07.2016
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

                   

              Nebo by místo MHD měla stejný modal share jízdní kola jako v tom slavném Nizozemí, které je nám furt dáváno za příklad, ne? :)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 06.07.2016
              Autor: JendaH
              Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

         

    To bude asi nějaké nedorozumění. Jak by se mohl cyklista octnout v zákazu vjezdu VŠECH vozidel?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2016
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

           

      Zrovna nedávno jsem viděl zákaz vjezdu všech vozidel a cyklostezku na společném sloupku. Bohužel už se začínám smiřovat, že legální odstranění/změna nesmyslných značek není v silách běžného člověka a ignorace bude snazší... :-/

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2016
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

             

        To by bylo řevu a možná i sračkometu, kdyby tu poslední větu napsal řidič motorového vozidla ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.07.2016
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

               

          Nojono, ale co delat, kdyz vyznam te znacky nechapou ti, kteri ji tam umistili a na pripominky dostanes odpoved, ze cyklisti tam samozrejme (?!?) jezdit muzou?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.07.2016
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

               

          Třeba mně porušování dopravních předpisů, které nemá negativní vliv na ostatní, nevadí, a je mi fuk, jestli je porušil cyklista, auto, chodec…

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.07.2016
          Autor: JendaH
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

           

      Teoreticky tam mohl třeba legálně dojít (nebo i dojet) lesem. Ostatně možná by bylo legální i u značky prostě slézt, projít kolem ní a zase nasednout.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2016
      Autor: JendaH
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

         

    Že ho shodili batohem je nemilé, ale může se stát. Že se nezajímali o to, co se mu stalo a nepomohli, je podivné.
    Jednou se mi stalo, že se proti mně vyřítila mopedistka v jednosměrce v protisměru. Jela jako slepá. Natlačila mě na obrubník, teda já vjela těsně k obrubníku, abych se ji vyhnula a pedálem jsem o ten vysoký obrubník zavadila a nakonec spadla. Nestalo se mi celkem nic, ale ona dotyčná mopedistka zas vůbec nereagovala, nejsíš si ani nevšimla, co se stalo, pelášila dál v protisměru.
    Nedávno mi někdo říkal, že je to známá firma a že už si na ni v té inkriminované jednosměrce, kde jezdí běžně, počíhali chlupatí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2016
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

           

      Kdoví co se tam stalo. On cyklista něco vypověděl opicajtům, ti něco sdělili pisálkům, pisálek něco vypotil a editor mu to nějak promazal do článku.

      Jestli tam cyklista neležel už od večera vedle piksly od toluenu, nevypověděl, že zelení mužíci měli na sobě kukly a takový jako batohy a pak nasedli do létajícího talíře a o jeho osud se vůbec nezajímali :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.07.2016
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Shodili cyklistu u Louňovic baťohem! Policie pátrá po dvojic

             

        Hmm...možné je všechno.
        Nejpravděpodobnější je, že na každé druhé kecárně, včetně té naší nákolácké, někdo něco přibásní:-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.07.2016
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

261 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024