reklama

Poradí mi někdo, zda ma cenu shánět zánovní vodící tyč Trail-Gat

Poradí mi někdo, zda ma cenu shánět zánovní vodící tyč Trail-Gator či přímo kde bych ji takto mohl získat??

[ Zpět ]
Datum: 03.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (tomm ([email protected]))
  • Re: Poradí mi někdo, zda ma cenu shánět zánovní vo

         

    Asi se ti bude dost těžce shánět. Uvažoval jsem o tom stejném, ale nakonec jsem se rozhodl pro tyč novou. Než by se mi jí takhle podařilo někde sehnat, tak by byl konec sezóny :-). Proto jsem v březnu t. r. koupil novou za 2.400,-Kč včetně DPH.
    Prvně jsem bral informace ohledně stabili jízdy s nadhledem. Už po prvním nasednutí a zkušební jízdě s 4,5 letou dcerou jsem byl nadmíru spokojen, je to super věc. Do dnešního dne jsme už najezdili několik desítek km a koupě Trail Gatoru nelituji. Doporučuji všem, kteří chtějí jezdit a přitom mají menší děti.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Seba)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poradí mi někdo, zda ma cenu shánět zánovní vo

         

    Nasemu mladasovi je sice uz sedum, ale pro jistotu ho chci mit na silnici pod kontrolou - proto taky porad špekuluju, jestli koupit novou, bazarovou nebo ji nechat od nejakeho meloucháře napodobit. Ale nejdriv ji asi vyzkousim - shodou okolnosti jsem vcera na netu nasel v okoli pujcovnu http://www.detskeprivesy.cz/cenik_pujcovny.html
    a cena za pujceni neni nikterak silena, planuju si ji pujcit na vyzkouseni behem 14 dni, kdyz se osvedci tak i v lete na dovolenou a kdyz to bude to prave orechove, mozna ze i zainvestuju do koupe :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.04.2006
    Autor: macikm
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poradí mi někdo, zda ma cenu shánět zánovní vo

           

      Od meloucháře nedoporučuji - známí si ji také nechávali dělat v době, kdy se ještě neprodávala a měla technické nedostatky. Tím hlavním bylo, že se prohýbala, takže ji psotupně nějak zpevňovali a dětské kolo upevněné na konci bylo trošku nestabilní - dělalo slušné výkyvy do stran což jsme teda rodiči vodiči rozhodně nezáviděli :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 04.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poradí mi někdo, zda ma cenu shánět zánovní vo

           

      Tak se i ja pridavam k nadsenym uzivatelum tohodle vynalezu ;-)
      V patek jsem si Trail Gator pujcil - na vikend za 150,-- Kc - a vyrazil na cesty.
      Prvni faze - montaz - docela slozita, ale zvladnutelna. Nejvetsi komplikace byla v pridelani objimky na tazene kolo - to kvuli tomu aby byla riditka v jedne pozici a neprotacela se. Pripojovaci mechanismus dost dobre vymysleny.
      Druha faze - prvni metry hned v patek vecer - to jsem tvrde narazil - nastesti ne na asfalt, ale na odpor mladase :-)
      Jak mel predni kolo kousek nad zemi, mel spatny pocit a navic nemohl podle sveho vyrovnavat naklony. Preci jenom je mu sedm a asi uz moc premysli co by se vsechno mohlo stat , kdyby jsme spadli :-)))
      Odpor prekonan v sobotu dopoledne v parku na rovince. Postupne jsme zvysovali rychlost a ziskavali sebevedomi a vzajemnou duveru. Po par koleckach vyrazime do ostreho provozu. Jeste ten den jsme ujeli spolecne asi 40 km, z toho priblizne 20 km jel mladas sam. "Zapojenej" jel do jednoho vetsiho kopce a pak kdyz zjistil ze je to vlastne pro nej celkem pohodlny :-)
      Ale tatinek se nadrel - preci jenom i kdyz zadni kolo slape, tahat za sebou 30 kg + vahu kola do kopce da trosku zabrat ;-)
      Ale zvladli jsme to a dneska ujeli dalsi 25 km - zase tak polovinu v "tandemu"
      Kupovat tuhle tyc asi nebudu, mladasovi je preci jenom uz sedm a da se asi vytrenovat, ale na prazdninovy vylet si ji zase pujcim (jako pojistku).
      Pokud ma nekdo dite mladsi, urcite doporucuju minimalne vyzkouset.
      Jenom pozor na dve veci: byl jsem zvyklej se obcas do kopcu postavit do pedalu a zabrat - to v souprave moc nejde.
      A druha - maximalku jsme meli kolem 35 km/hod - to uz je ale souprava docela nachyna na bocni vitr a vyjete koleje na silnici.
      Nicmene jak rikam: uzasnej vynalez ...

      [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2006
      Autor: macikm
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • reklama:-)

         

    www.azub.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poradí mi někdo, zda ma cenu shánět zánovní vodící tyč Trail

         

    I já jsem s tyčí Trail-Gat nadmíru spokojená. Koupila jsem ji přesně před rokem, synovi byly v té době 3,5roku a učil se jezdit. Loni jsme s tyčí i bez najeli minimálně 300km v terénu, nejsem silničářka a mohu jen doporučit. Mám ji připevněnou na svém kole, někdy jede syn sám a když už nemůže, tak ho jednoduše "zaháknu" a dojedeme společně. Jen někdy mám problém ji nasadit, když jsem na to sama.:-) ale jen někdy a pořád je to lepší, než volat o pomoc.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michaela Křížová ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poradí mi někdo, zda ma cenu shánět zánovní vo

           

      Ahoj, ja mam novu tyc a tiez som mal problem ju pripevnit a pritom drzat oba bicykle. Skusil som nasledovny postup. Jednu cast tyce pevne prichytit na velky bicykel, druhu na maly a potom ich len spojit dokopy, tak mi to slo najlahsie.
      Maly vnucik sa ale tiez troch bal, boli to nase prve jazdy, uvidime neskor. Tyc sa urcite vyplati, najstarsi vnuk ma 5 rokov, mensi 2 a pol a dalsi urcite nedaju na seba dlho cakat :-), mam este dve slobodne deti (ale uz uplne jasne zadane).

      [ Zpět ]
      Datum: 24.04.2006
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poradí mi někdo, zda ma cenu shánět zánovní vodící tyč Trail

         

    Když Ti to bude stačit až na příští sezónu tak náš Trailgator bude asi za cca 1200,- Kč k mání.

    BTW Včera jsem Trailgator poprvé v životě použil a otestoval jsem ho při 15 km jízdě ve středně těžkém terénu s mladším pětiletým synem (21 kg + kolo 20" 9 kg). Syn při sólo jízdě ještě nejde úplně rovně a neumí moc zastavovat. Kupodivu test s trailgatorem jsme přežili bez pádu, pouze na úzkých pěšinách (cca 60 cm) mne zřejmě synovo komíhání občas donutilo ke kličkování nebezpečně blízko stromů, při rychlé jízdě z kopce syn požadoval abych jel pomaleji a občas si stěžoval že to moc drncá (to když jsme jeli po pěšině rozšlapané ve vlhku koňmi a poté ztvrdlé...). Také jsme nevyjeli prudké kopce, které jsem bez zavěšeného kola zvyklý vyjíždět (m.j. není možné jet ze sedla a kývat se do stran). Každopádně moc nechápu, proč se v návodu k Trailgatoru píše že je jen na asfalt a že se s ním nemá jezdit po nerovnostech.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (zbartos)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poradí mi někdo, zda ma cenu shánět zánovní vo

           

      Návod je zřejmě přizpůsoben (přeložen z němčiny), výrobce se sichruje proti případné žalobě, byl´s přece upozorněn ...

      [ Zpět ]
      Datum: 20.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poradí mi někdo, zda ma cenu shánět zánovní vo

             

        Já viděla v prodejně kol-tyč na zaháknutí kola /Trial gator se nejmenovala-ale vypadala úplně stejně/a stála 1500Kč..

        [ Zpět ]
        Datum: 22.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lipo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poradí mi někdo, zda ma cenu shánět zánovní vodící tyč Trail

           

      Já se synem na tyči jezdím většinou jen silnice, nebo ještě tak nějaké polní a lesní cesty, přece jenom si myslím že rám kola a sedlovka na takovéto namáhání jaksi nejsou stavěné, protože když uvážím hmotnost zavěšeného kola a dítěte a k tomu rameno tyče přes kterou vše působí jako páka na sedlovku a a tyč a ještě uvážím dynamické namáhání (přece jenom se pohybujeme), tak bych odadl že ve špičkách to bude zatížení dost přes sto kilogramů. A je to zatížení ve směru s jakým se pochopitelně při konstrukci kola nepočítá. Zvlášť by se to mělo projevit u duralových rámů, přece jenom se u nich opakované zatížení projevuje zvyšováním pevnosti a snižováním pružnosti (tj. drží, drží a najednou prasknou). Asi to je i důvod proč doporučují ocelovou sedlovku, ale já jsem stejně koupil co nejdelší sedlovku duralovou, aby to zatížení se přeneslo co do největší plochy. Ovšem jsem ještě neslyšel že by rám nebo sedlovka praskly při jízdě v terénu, ovšem nechtěl bych být první:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jile)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poradí mi někdo, zda ma cenu shánět zánovní vodící tyč Trail

         

    ahoj rozhodně bych dal přednost koupené tyči,než si ji někde nechat u někoho dělat,letos jsem ji zakoupil www.cyklo-slachta.cz cena 2099 s dph a jsem velice spokojený a naše dítko taky

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ráfek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poradí mi někdo, zda ma cenu shánět zánovní vodící tyč Trail

         

    ahoj rozhodně bych dal přednost koupené tyči,než si ji někde nechat u někoho dělat,letos jsem ji zakoupil www.cyklo-slachta.cz cena 2099 s dph a jsem velice spokojený a naše dítko taky

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ráfek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poradí mi někdo, zda ma cenu shánět zánovní vo

         

    já jsem tyč koupila přes intenetovou dražbu na e-bay, stala mě necelých 50 euro. nemohu si tyč vynachvalit, jen se mi zda, že dcera na 16 kole má trochu moc velký náklon, nemá s tím někdo zkušenost?

    [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (dad ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

664 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024