reklama

horské kolo do 25 tis.

Ahoj,

rád bych poprosil někoho znalého, zda by mohl posoudit dvě kola případně poradit lepší alternativu.
Chtěl bych koupit kolo s doživotní zárukou na rám. Měl jsem meridu a zlomil jsem rám již 2x. Proto jsem se rozhodl že koupím něco nového. Vážím 120 kg a výška 193 cm (asi důvod proč se rám zlomil). Vybral jsem buď Orbea MX 10 - http://www.lt-cyklo.cz/1488-orbea-mx-10-2016.html
nebo BTWIN Rafal 720 - http://www.decathlon.cz/p/8337929_horske-kolo...
Decathlon (BTWIN) mi nabízí, že mi kolo půjčí na tři dny abych ho vyzkoušel a při reklamaci prý nebude řešit proč došlo k poškození rámu, prostě ho vymění a nic neřeší. Orbea dá garance pouze na rám, který nebyl bouraný.
Ročně najedu cca 1000 až 1500 km.
Netrvám přímo na těchto kolech. Budu rád za každou radu.
Díky Honza

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.06.2016
Autor: Honza2
  • Re: horské kolo do 25 tis.

         

    Prostuduj si ale pořádně podmínky, co vlastně ta "doživotní záruka" znamená a na co se vztahuje, ať pak nejseš rozčarovanej.
    Nejspíš to bude na ryze materiálové vady a sváry. Počítej ale s tím, že po roce, dvou tě odpálkujou s opotřebením, únavou materiálu a celkovou životností.
    Podobné, jako "doživotní aktualizace" u mojí autonavigace. Předpokládaná obvyklá životnost navigací tak zhruba čtyři roky, po šesti si už s nějakou aktualizací ani neškrtnu (zkušenost majitelů starších modelů). Asi možno se soudit, ale...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2016
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: horské kolo do 25 tis.

           

      V Decathlonu mi slibují, že pokud mě na silnici stazí autobus a nárazem dojde k poškození rámu, nebudou řešit jak a kde jsem ho rozbil a prostě ho vymění za nový. Samozřejmě mi to tvrdí prodavač a jaká bude realita za tři roky nikdo neví. Výbavou se mi kolo rafal líbí ale je to supermarket. Orbea jasně říká že se vady nevztahují na mechanické poškození nárazem což mi dává větší logiku

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2016
      Autor: Honza2
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: horské kolo do 25 tis.

             

        Všechna poškození rámu vznikají nakonec nárazem, či nárazy a mechanickým přetížením.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2016
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: horské kolo do 25 tis.

         

    Mám za to že oficiální životnost duralového rámu se nepředpokládá více jak nějakých 5 roků, tudíž ‘doživotní’ záruka na rám nebude delší. Navíc jak píše ronda, tato záruka se většinou vztahuje jen na výrobní vady. Pokud ti prodejce uzná něco navíc, bude to jen jeho dobrá vůle.

    Časem rupne všechno, pode mnou už praskly 3 rámy – nejdřív starý dobrák Favorit, pak první cross na Cr-Mo (po 70,000km), a jako další dural - po necelých 30,000. Teď mám zase poctivý držák Cr-Mo železo tak doufám že alespoň minimálně nějakých 10 let vydrží.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2016
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: horské kolo do 25 tis.

           

      umíte posoudit výbavu jednotlivých kol pro které z nich se rozhodnout?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2016
      Autor: Honza2
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: horské kolo do 25 tis.

             

        Teď naposledy co jsem kupoval kolo (loni na podzim) byl pro mne nejdůležitější právě rám, který jsem chtěl mít opět na železe. Výbava byla až na druhém místě. Přesmyk nebo přehazovačku se kterou třeba nebudu časem spokojen vyměním mnohem snáz a za menší peníz než kdybych měl měnit rám. Nemyslím že ještě někdy znovu dám šanci duralu. Co se životnost týče (a co mi i osobní zkušenost potvrdila), mám za to že ocel má v tomto ohledu jednoznačně navrch. Což ovšem neber osobně, tobě třeba hliník udělá velmi dobrou službu, vydrží déle než mně a budeš spokojen.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2016
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: horské kolo do 25 tis.

               

          můžeš mi dát typ na ocelový rám, který by jsi mi doporučil?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.06.2016
          Autor: Honza2
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: horské kolo do 25 tis.

                 

            To bohužel nemohu, neboť o horských kolech nic nevím. Naše potřeby jsou myslím velmi odlišné – ty chceš hbitého horáka na řádění v terénu, já mám cesťáka tahouna na pomalé pěšo - tlačmo krasojízdy a přenášení po kamzičích stezkách. :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.06.2016
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: horské kolo do 25 tis.

         

    Obávám se, že při tvé váze budeš muset hodně přitlačit na peněženku abys měl horské kolo na blbnutí v terénu, které by to bezpečně zvládlo.

    Nejlepší by bylo nechat si udělat rám na zakázku z pevných materiálů a dobře zpevněné a ten si nechat ustrojit podle toho co ti bude vyhovovat.

    Doživotní záruka není neznamená, že se týká tebe, ale doživotní na kolo. Pokud výrobce stanoví životnost rámu 5 let, tak záruka bude 5 let. Ještě je ale nutné se s výrobcem a prodejcem domluvit zda se záruka vztahuje i při tvé váze. Kola prodávaná v obchodech mají nějaký určený limit zatížení.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2016
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

304 cyklistů (14 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024