reklama

Solarni panel

Zdravim Vas vsechny naruzive cyklisty.Nahodou nema nekdo z Vas zkusenost se solarnim panelem /mensich rozmeru/ na dobijeni baterek /kamera,mobil atd./Uvazuji o koupi,uvitam kazdou radu.Jezdim na tezko s baglama po Evrope a shanet porad 220V a cekat,nez se to vse dobije, je dlouha doba.Uvitam kazdou radu.DEKUJI.

[ Zpět ]
Datum: 02.04.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (JIRI)
  • Re: Solarni panel

         

    Ahoj. Zrovna dneska jsem to zacal resit na http://www.outdoorforum.cz/
    Jukni tam

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2006
    Autor: Michal
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Solarni panel

         

    Ale jinak, aby jsme rozjeli diskozi i tady, tady mas par odkazu:

    http://www.bartsport.cz/solarni-nabijecky/
    http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky/clanek...
    http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky/clanek...
    http://www.conrad.cz/DetailPage.asp?DPG=68852

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2006
    Autor: Michal
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Solarni panel

           

      Michale diky za rychlou odpoved.Ted jdu na ty stranky hodit oko.Jeste jednou diky.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (JIRI)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Solarni panel

             

        Rychla odpoved:-) Ja jsem ted sel prave kvuli tomu, ze zde zalozim stejne vlakno:-) A koukam....uz jsi me predbehl:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2006
        Autor: Michal
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Solarni panel

               

          Kdybys na nejaky dobry panel na kolo si narazil,dej vedet.V lete se chystam do ITALIE + SVYCARSKO na tezko.Kazda rada je dobra.Jinak ja sem z okoli Brna.Neznas nejakou specializovanou prodejnu /i CR./?Dik.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (JIRI)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Solarni panel

         

    Už se to tady taky řešilo. Zkus si něco vyhledat ve starších příspěvcích. Zadej solar a uvidíš... Jám mám od Solartec.cz panel SMP 8-350. Dává na plném slunci max. 220 mA, ale toho málokdy dosáhneš, kvůli sklonu paprsků a samozřejmě oblačnosti. já si tím panelem dobíjím olověné akumulátory 6V/7Ah a těmi pak krmím připojené spotřebiče. Ovšem při cestách po evropě samozřejmě musím šetřit proudem:-) Ale vychází to na světla (pokud možno zapínám ledkové), blikačky, vysílačky, houkačku, brzdovky. Letos se připravuju na dobíjení i tužkových aku kvůli digifoťáku. mobil zapínám jen někdy večer na odeslání pár SMS, jinak na hovory ho samozřejmě v cizině nepoužívám (kdo to má platit, že). Takže ten 3 týdny vydrží. Ale nabíječku vezu stejně-je lehká. Počítej s tím, že panel je měkký zdroj, což znamená, že při nízkém odběru vyskočí napětí klidně i na 18V, což může být pro některé přístroje vražda!

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Solarni panel

           

      Na 6V akumulátor by ti měl stačit solární panel 6-350. Těch 18V naprázdno dává 12V panel, ne osmivoltový. Ten nemůže přesáhnout 12V. Ale na 6V akumulátor je to stejně moc. A máš ten panel v plastu, nebo v hliníku? Měl jem ten plastový a venku na chatě nevydržel ani půl roku, rozlepil se a natekla do něj voda. Ten duralový je lepší, ale je dost těžší a trčí z něj šrouby na uchycení, které nejdou odstranit, pokud by to někdo chtěl používat jako přenosné. Jinak pro dobíjení čehokoliv na kole je nejlepší dynamo v náboji. Mám Shimano, sice udávanou životnost 5000km dávno přesáhlo, ale s trochou údržby snad udělá i dvacítku. Pak koupím něco jiného. A o nějakém brždění nemůže být řeč.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2006
      Autor: Radek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Solarni panel

             

        Napětí ti stejně klesne na akumulátorovou hodnotu, takže je to fuk. Je to prostě měkký zdroj a podle toho se chová. rozhodující je nabíjecí proud. Neměl by překročit desetinu kapacity aku. Nemám s tím takto žádné problémy. Aku jedou už několik let. Panelem ovšem dobíjím jen o dovolené, na víkendy stačí nabití z domu. koupil jsem si preventivně ten hliníkový, ovšem taky mi do něj nateklo a tak jsem ho reklamoval, bez keců mi ho opravili. Ale preventivně jsem na něj udělal výztuhu na zkrut, což spočívá v kuprextitové desce, která slouží jako zadní deska rámu. A připevnil jsem ji právě těmi šrouby, které se tobě nelíbí. Do rámu jsem udělal takové štěrbiny a jimi provlíkl suchuzipy, kterýmu to pak připevňuju ke spacákovníku. Já to dynamo neuznávám z těchto důvodů:
        1. musím ho vozit stále i když ho nepotřebuju (většinou ho nepotřebuju)
        2. brzdí pokud potřebuju nabíjet a to by se mi do kopce někdy nehodilo (solár nabíjí bez zátěže i když stojím)
        3. výplet má to kratší špice a kvůli kompatibilitě na cestách je to nevýhoda
        4. Má to návaznost na mechaniku kola

        [ Zpět ]
        Datum: 04.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Solarni panel

         

    Mobil budu nabijet tak jednou za uherak, takze to neresim... Spis jde o ty baterky do fotaku. Mam sice 3 sady po 4 baterkach, takze to nez vyplacam. Me se treba libi ta Silva 1....adapter na 4 AA. Jen by me zajimalo, zda se na to da spolehnout. Nerad bych to koupil a pak zjistil, ze je to tak nejak na prd.
    Klasickou nabijecku nechci tahat ze dvou duvodu. Mam hodinovku, ale ta vazi kilo. A druhej duvod je, ze se mi nechce nekde drepet a cekat, az se baterky uracy nabastit. Solarni nabijecka mi prijde prima v tom, ze do ni strcis baterky, pripevnis na brasnu a ono se to casem nabije...a jestli to bude trvat den, dva...me ani tak neboli. Spis se bojim toho, aby to pri velke oblacnosti spis nevybijelo...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2006
    Autor: Michal
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Solarni panel

           

      To je presne tak,jak pises.Nabijet baterii na kameru /mam starsi typ/ trva 2.hodiny.To je velika ztrata casu /ten kdo to pozna?vi o cem mluvim/.Ja nepouzivam pri ceste kempy atd.Proto se zacinam ohlizet po panelu.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (JIRI)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Solarni panel

           

      Při velké oblačnosti mi panel dává třeba jen 20mA, ale dává - nebere. Krom toho je v něm dioda, která samozřejmě zabrání vypíjené připojeného zařízení.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Solarni panel

             

        Tak to ani netusim, zda je ta Silva 1 chranena proti vybiti. V nejhorsim jdou baterky vzdy vyndat, kdyz bude oblacno

        [ Zpět ]
        Datum: 04.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Solarni panel

               

          Tak to bych rád pozoroval tvoje cvičení až bude polojasno. Mrak - zastavit, vyndat baterky, slunce - zastavit, nandat baterky a tak pořád dokola:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 04.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Solarni panel

         

    pořádný panel na záda, nejlépe tak 2 m2, elektromotorek a zbyde ti i na dobití mobilu.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (elektroodborník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Solarni panel

         

    Jak jsi dopadl?

    [ Zpět ]
    Datum: 28.11.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

293 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024