reklama

Nové kolo

Zdravím,
ráda bych pořídila nové kolo na výlety s cyklosedačkou. Předpokládám, že jezdit budeme po zpevněných cestách, žádný velký terén. Mám ale dost omezený rozpočet, cca 10.000Kč. Byl by někdo ochotný napsat mi z čeho mám vybírat a tipy, na co si dát při výběru pozor? Nebráním se ani bazarovému kolu v dobrém stavu (na výšku 165cm). Díky!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.05.2016
Autor: PaSt
  • Re: Nové kolo

         

    To je málo, ještě by to chtělo nějakou další tapetu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2016
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Nové kolo

         

    Tý jo, co místo tří kol za deset, koupit jedno pořádné za třicet?
    Nebo se to práš 3x?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2016
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové kolo

         

    Pod cyklosedačku doporučuju 26" mtb, zvlášť na Tvou velikost.
    Na celoodpružené kolo sedačka obvykle dát nejde, a přední odpružená vidlice je celkem k ničemu, většina hmotnosti je na zadním kole. Tím chci jen říct, že na vidlici nemá smysl moc lpět.
    Naopak, zadní kolo dostává zabrat (dítě v sedačce při přejezdu obrubníku zadek nezvedne). Já jsem si nechal vyplést poměrně odolné zadní kolo. Problém je Tvůj rozpočet.
    Důležité jsou brzdy. Brzdíš větší hmotnost, než jsi zvyklá, na druhou stranu díky zatížení zadního kola použiješ obě.
    Důležité jsou dostatečně lehké převody. I malý kopeček s dvaceti kily za zády navíc (nejen dítě, ale i sedačka a věci co vezeš kvůli němu) je náročnější. 26" mtb obvykle má velmi lehké převody.
    Limituje Tě rozpočet. Použitá sedačka se dá pořídit za 500-1000 korun. Nové zadní kolo (počítej že za ty prachy tam stávající dlouho nevydrží) počítej 2000. Spotřebák (lanka, bovdeny, špalíky, pneumatiky) 500-1000.
    Za 6-7 tisíc moc výběr není, ale něco se najde. Když kouknu na Aukro, tohle vypadá velmi slušně:
    http://aukro.cz/horske-kolo-ghost-26...
    Možná dokonce nebudeš potřebovat nové zadní kolo.

    Ještě pozor na starý ocelový rámy. Některý mají sedlovou trubku průměru pod 32mm a na ně většinou už nejde dát objímka dětské sedačky. Buď si vyrobíš redukci z tlustostěnné PVC trubky jako já nebo takový rám prostě nekoupíš.
    Pokud vede lanko přesmykače moc těsně kolem sedlové trubky, chce to někdy trochu kreativní práce s kousky bovdenu a objímkami :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2016
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nové kolo

         

    Proč to tu je 3x ?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2016
    Autor: chopper
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Nové kolo

           

      Aby ses měl na co zeptat, když už neporadíš :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2016
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

284 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024