reklama

Pozor, pohov(no)!

Dneska jsem šel pěšky vyzvednout malýho ze školky a tak mě napadlo, jestli by neměly také existovat značky pro chodce, třeba taková, upozorňující na v dané lokalitě hojný výskyt psích exkrementů...
Vlastně když o tom ted' přemýšlím, asi by nebyla k ničemu - psí hovna se valí stejně všude.
Když jsme šli ze školky, musel jsem bedlivě sledovat, aby malej nešlapal někde do trávy, na kraj cesty, chodníku.
Je to fakt ukrutně nechutný a ti mnozí čoklaři jsou opravdu neskutečný prasata a hovada. Pokud jsou zvyklí se na svých zahrádkách či dvorcích rochnit v hovnech jejich chlupáčků, je to jejich věc. Ale proč tím mají trpět ostatní občané měst? Tam, kde by si měly hrát děti, povalují se tuny psích hoven snad všech plemen. A co na to hygiena? Nic, žádná opatření nebudou, žádné kontroly, omezení chovu psů ve městech?
Taky jsem si nemohl nepovšimnout, jak jsou některé sokly rodinných domků od psů ochcané, až padá omítka. Jsou ti pejskaři normální, když nechají svého psa pravidelně močit na něčí dům, a to jsou často i domy nové, po rekonstrukci, s novou fasádou?
Bylo by dobré, aby místo pokuty (pokud by byl chycen při činu), aby třeba dotyčný musel posbírat všechna psí hovna v ulici.
Ovšem nejideálnější by bylo zřejmě zakázat držení psa ve velkoměstech. Na trávnících a v parcích si mají hrát přece děti, nikoliv srát psi....

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.04.2016
Autor: krosmen
  • Re: Pozor, pohov(no)!

         

    Musím konstatovat, že v tomto směru se v Praze situace velmi zlepšila od té doby, co jsou u odpadkových košů a hlavně kolem parků stojany s pytlíky na psí exkrementy.
    Pravda, čuňata se najdou, né že né, ale je jich podstatně míň.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2016
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pozor, pohov(no)!

           

      Sice se to zlepšilo, ale je to pořád hodně zoufalý.
      Třeba v Hradci mimo Jiráskových sadů, kam se se psem z těhle důvodů vůbec nesmí, tak už snad není nikde prostor kde by si lidi mohli v klidu lehnout na trávník a děti si tam mohly hrát.
      Všude se producírujou psi a všude nasráno. Z chodníků to lidi tak nějak ještě uklízí, ale z trávníků ani náhodou. Ti slušnější to na upozornění uklidí, ale od těch ostatních dostane ještě vynadáno.

      Já se fakt kolikrát nedivím, že to někdo nezvládne a začne dávat otrávené nástrahy.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2016
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pozor, pohov(no)!

             

        člověk má chuť to hovno chytit a rozmazat ho páníčkům po ksichtě. Zatím sem nikdy neměl po ruce sáček na ruku, tak jsem zůstal pouze u verbálního upozornění.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2016
        Autor: Billicek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pozor, pohov(no)!

               

          Ono se i běžně stává, že někdo vypustí psa, nebo si jde čokl sám na špacír a tam se někde vysere. To pak bohužel není komu vymáchat hubu v tom hovně...
          Taky mně přijde, že si čoklaři dávají majzla, aby je nikdo neviděl.
          Ale je fakt potřeba, aby lidi nebyli apatičtí a pokud něco takovýho uvidí, takovýmu držpsovi hned důrazně domluvili a nejlépe tak, aby to slyšeli i všichni okolo a dotyčnej měl z ostudy kabát.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2016
          Autor: krosmen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pozor, pohov(no)!

             

        Problém je, že není prakticky postižitelný. To by ho musel při tom načapat strážník, a to je víceméně utopie - před ním si to nikdo nedovolí.
        Záleží to tedy čistě na majiteli psa a jeho ohleduplnosti. A podmínkou držení psa test ohleduplnosti jaksi není.
        Jenže co s tím, že jo. Omezit chov psů ve městech by pejskaři považovali za diskriminaci, úplný zákaz asi taky nehrozí - majitelé psů pěkně cálují do pokladny.
        Jenže jak stohoven?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.04.2016
        Autor: krosmen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pozor, pohov(no)!

               

          Myslím, že to brzy váš místní ímán vyřeší....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2016
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pozor, pohov(no)!

                 

            Jako, že je všechny sežerem? O)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.04.2016
            Autor: Brahma
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Pozor, pohov(no)!

                 

            Moc bych na to nespoléhala.
            Iman je i jako vdova pořád krásná, ale se psy patrně nezatočí.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.04.2016
            Autor: Lanna
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pozor, pohov(no)!

         

    Aaa, další téma o hovně :-D

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2016
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

292 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024