reklama

znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

Ahoj přemýšlím o koupi krosového kola, chtěla jsem si koupit nějaké z obchodu,ale popravdě tomu nerozumím a když to tu pročítám, všichni se nakonec shodnete,že nejlepší je kolo postavit, chtěla bych investovat do 13000 tis.,nevíte o někom z Hradce Králové kdo by mi poradil a kolo postavil, vím není to moc,ale píšete,že i to se dá díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.03.2016
Autor: Ria
  • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

         

    my stavíme kola, ale zakázková výroba je vždycky dražší. Pokud chceš něco normálního a ne spešl kup to z obchodu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2016
    Autor: chopper
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

           

      Jaká kola stavíte ? Nějaká prezentace ? Reference ?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2016
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

         

    V Hradci?
    http://www.cyklo-md.cz/#
    Ale za 13tisíc, se myslím nic smysluplného postavit nedá.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2016
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

           

      No nevím. Já u nich poptával záplety v ceně cca 12tis. Kč a ani mně neráčili odpovědět na poptávku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2016
      Autor: 51326
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

         

    Kola se stavi z ruznych materialu, i drevena jsem uz videl, ale z HK? Co to je?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2016
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

         

    Myslím, že rady "znalců" těm, kteří píší, že tomu vůbec nerozumí, aby si nechali kolo postavit, jsou nesmyslné.
    Kolo si naopak může nechat postavit ten, který přesně ví co chce.
    Kdo neví, musí si najít někoho, komu uvěří, že mu radí dobře (známý, prodavač, anebo třeba stavitel kol, nebo diskutér na fóru).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2016
    Autor: Kolorádo
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

           

      V tomhle směru mám pocit, že konfekční kola zaměstnaly všechny cyklostavitelský diletanty z široka daleka, takže u těch "garážových" stavitelů to v žádném případě už horší být nemůže :-)
      A pak je dobrý dát na reference. Co jsem viděl kola od toho s dobrýma referencema, tak v porovnání s konfekcí má za stejný peníze o dost lepší muziku a co jsem tak zahlíd, o potřebě zákazníka právě pokecá, navrhne.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2016
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

         

    13 tisíc je málo.

    Jak chceš to kolo používat?
    Chceš s tím jezdit hlavně cesty a případně nějakou polní šotolinu?
    Chceš jezdit na těžko s nosiči a stojánkem?
    Nebo chceš co nejlehčí kolo, aby sis užívala performance?

    Když se řekne krosové kolo, vybaví se mi cyklokroska - silnička dělaná do bahnitého terénu, s berany, s 33mm pláštěma, s cantilever brzdama, dělaná na rychlost.
    Taková cyklokroska může vážit 10kg a méně.

    Někdy se tomu dost blíží trekkingová kola, ale ta většinou neřeší hmotnost, mají užší odpruženou vidlici, a jsou běžně osazovaná na těžko. Takové kolo může vážit klidně 15 kilo a kvalitativní standard je obvykle níže - dáno používáním jako příměstské kolo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2016
    Autor: single
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

           

      13 tisíc za kola je málo? Fulcrumy trojky jsem pořídil za desítku. A to jsou sakra dobré záplety!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2016
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

             

        Ale on chtěl jen jedno. Bohužel nenapsal jestli přední nebo zadní. :-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.04.2016
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

           

      Příměstské kolo :-)) Při kterém městě bych měl jezdit, abych běžně narajtoval přes 130 km, občas i přes 200 ?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2016
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

             

        třeba kolečka kolem "hranic" Prahy:-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.04.2016
        Autor: chopper
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

               

          Ale hodně zeširoka :-)

          https://mapy.cz/s/ze3V

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.04.2016
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

                 

            no vidiš ,hned máš 130. Takhle nějak jsem to myslel, ale nikdy jsem to nejel tudiž nevím zda to kloudně jde.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.04.2016
            Autor: chopper
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

           

      Ahoj nějaké ježdění po městě a na výlety po okolí Hradce. Moje představa je využití ve městě a lesní cesty proto krosové kolo, nosič ani stojánek nepotřebuji. Byla bych raději pro lehčí kolo a to mě asi opravíte,ale myslím,že se snadněji jezdí, napsala jsem strop 13 tisíc,ale určitě můžu jít výš,ale bohužel část roku žiju v cizině, tak jsem nechtěla dávat tolik i když pro někoho to moc není,ale chtěla jsem někoho z okolí kdo mi prodá buď dobrý repas nebo postaví kolo s tím,že se samozřejmě zastavím a vše se dá domluvit a poradit

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2016
      Autor: Ria
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

             

        a třeba mi to rozmluví a doporučí jiné kolo jak jsi psal trekové nebo příměstské,nevím chtěla jsem poradit kam zajít a kdo mi poradí

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.04.2016
        Autor: Ria
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

             

        Já jsem byl v Hradci jen párkrát, ale jestli tomu dobře rozumím, máte tam pouze autobusy a trolejbusy, takže žádné koleje. Pamatuju si, že tam je pár kopečků v centru a kostky, a pak letiště s úly, ale jinak mne udivila ta rovina.

        Za sebe bych ti doporučil i jednopřevodové kolo, klidně nějakou lehkou silničku, ovšem mělo by mít aspoň 25-28mm pláště. Kucí si ze mne budou utahovat, tak ale ať. Cenově by se vešlo.
        V kopcích bys to dávala ze sedla a zapotíš se, po rovince ti to pojede skoro samo. Na kostkách to moc nepojede, ale bude do 10 kg.
        Na polňačce to jede, ale je to technická jízda.

        Další varianta je jít do přestavby nějakého 26" mtb, dát tam nové převody 10ku a jednotác, odstranit přesmykač a levé řazení, koupit si nové sedlo, lehké pláště (i užší, nebo semislick), odpružená vidla netřeba.
        Ne že by to bylo komfortní kolo a do každého terénu, ale po rovince Hradce by to mohlo být rychlé a celkem jednoduché kolo na údržbu.
        Taková přestavba tě ale může vyjít na těch 13 i víc.

        Další možnost je koupit nějakou 29" verzi horského kola za cca. 15-18 tisíc, a pokud víš že budeš víc jezdit po silnici, ještě zainvestovat do lehkých nepropíchnutelných plášťů se silničním vzorkem (i užší), což ti z toho vytvoří takového "cesťáka". Za sebe bych v této cenové kategorii i vyměnil 3-talíř za jednotalíř a odstranil přesmykač a levé řazení. Bohužel to jsou jen další investice. Fór je v tom, že i když tam dáš pak blatníky, pořád to bude vážit stejně jako při koupi, a kdykoli z toho můžeš udělat kolo na hory.

        Možná pak zjistíš, že v Hradci nepotřebuješ přední odpružení a necháš si vyměnit přední vidlici za pevnou. Tím dostaneš kolo, které když jej budeš provozovat na užších pláštích, už bude velmi blízko Fit-kolu.
        Za sebe ti ale nedoporučuji kupovat drahé fit kolo na tenkých silničních pláštích, s dvojtalířem. Ne že by to nebylo hezké svezení, ale nepříjde mi, že by to mělo dobrý poměr výkon/komfort), doba pokročila a silniční převody jsou dobré akorát pro TdF.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.04.2016
        Autor: single
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

             

        Další možnost je koupit mtb kolo za těch 13 a provozovat jej tak jak je.

        V Hradci a okolí bys možná taky ocenila lehokolo, ale pokud umíš nadhazovat předek, a přejíždění obrubníků ti nedělá problém, tak na lehokole si nebudeš připadat tak praktická a rychlá v městském provozu.
        Navíc všechna dostupná lehokola za danou cenu jsou většinou šroty, nebo těžké a staré stroje, vyžadující přestavbu a investice.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.04.2016
        Autor: single
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

             

        Ale třeba když se podíváš na to co dělá např. Specialized za cca. 13500,- tak mají ve Fitness kolách Ariel, což je takové kolo, co bys možná zkousla.
        Mně osobně tam vadí ty převody 3x8 a čert ví jak funguje ta odpružená vidlice.
        Určitě je celá řada dalších firem nabízejících plus mínus to samé.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.04.2016
        Autor: single
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

               

          To je rozumný jít zrovna do prodejny "meďourů" pro laciný vozítko na nákupy :-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.04.2016
          Autor: ronda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

                 

            Servisoval jsem fúru takových Merid a všechny měly stejné problémy.
            Nebudu se o tom rozepisovat, ale v této cenové je to vždy osekané - ostatně všechno se to vyrábí v několika málo fabrikách uprostřed rýžových polí na Taiwanu.
            Základ kola ani takový problém není - pokud to má dobře navržený rám s dobrou geometrií, průšvih je obecně osazení.
            A za to nemůže ta rýže na Taiwanu, ale třeba v Číně.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.04.2016
            Autor: single
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

                   

              No jo, ale v tebou navrhovaném Specialized si obvykle o dost víc připlácíš za nóbl showroom, nebo naopak mají ta laciná kola o to ošizenější, aby se s daní za luxus vešli do ceny. Smysl tam má jít až pro konkrétní kvalitu za akceptovanou cenu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 06.04.2016
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: znate někoho kdo by postavil kolo z HK?

                     

                Taky tam mají často 20 procent slevu...
                Píšu výše že kupa firem určitě nabízí plus mínus to samé.
                Může zajít do českého Kellys, nebo Apache, Author, jak je libo, a podle slev...
                Jde jen o styl a připlácení za značku jak píšeš.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 06.04.2016
                Autor: single
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

373 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024