reklama

stredova osa Thun ctyrhran

Ahoj, koupil jsem pres bazar uplne nejety, levny trekovy kliky Shimano Acera 48-36-26 s ctyrhranem. Potrebuju je tak na mesic jezdeni na vyzkouseni jak mi sednou trekovy prevody na horaku. Obcas mi totiz chybi ty tezsi. pak koupim neco lepsiho K tem klikam je i osa na ctyrhran Thun.

Mam tri dotazy jelikoz mam ted osu Holowtech a ctyrhran si uz nepamatuju.

1. osa ma byt u tech klik 123mm ale to mi s tim poslali ma jen 121mm. Bude rozdil vadit ? Sirka domecku je 68mm a kliky maji mit 50mm retezovou linku


2. na ty ose Thun je mimo plastovejch misek. I takovy jakoby vymezovaci krouzek. Nikde na netu jsem o tom nic nenasel. Na jakou stranu se dava? Jinak jedna miska je pevne na a druhe jde vysunout. U Holowtechu se krouzky vymezuje vzdalenost, ale tady jsou misky uvnitr ramu.

3. Kolik pridat clanku na retezu?
aktualne mam 44-32-22 Deore XT kazeta 11-30 Nebo je nejaky pravidlo na delku retezu?

Diky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.03.2016
Autor: 542523
  • Re: stredova osa Thun ctyrhran

         

    1/ 2 mm rozdíl je zanedbatelný, pokud ti vezme rám a přesmyk.

    2/ Já bych to tam dal bez toho kroužku, pokud to půjde.

    3/ Řetěz musí být tak dlouhý, aby to při zařazení velký-velký neurvalo přehazku.
    48 - 44 = 4

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2016
    Autor: snilard
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: stredova osa Thun ctyrhran

           

      Diky moc za vsechny odpovedi. Te clanky retezu me mohly napadnout. Clovek v tom hleda hned nejaky slozitosti a nepouzije selskej rozum.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2016
      Autor: 542523
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: stredova osa Thun ctyrhran

           

      takže já když tam dám 52/34, a ramínko je napnuté k prasknutí a přehazovačka chrčí, tak mám krátký řetěz, že? :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2016
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: stredova osa Thun ctyrhran

             

        Tak to kazdopadne. Navic mam dojem ze MTB/kros prehazky neumej takove rozsah napinani na prevodnicich. Ale na 100% to nevim.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.03.2016
        Autor: 542523
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: stredova osa Thun ctyrhran

               

          mám tam přehazovačku deore s dlouhým ramínkem - byla tam původně, i s tím rozsahem 52/34

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.03.2016
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: stredova osa Thun ctyrhran

                 

            Přehazovačka to v pohodě pobere. Celkový rozsah je stejný jako u MTB. Vpředu 52-30 jako 44-22 u bajka.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 04.03.2016
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: stredova osa Thun ctyrhran

             

        Nechrčí to proto, že moc křížíš? Nevím, ale jezdit tuhle prasárnu. :-)
        Nastaní délky řetězu: nasadit na velký převodník a největší pastorek bez provlečení přehazovačkou a přidat 2 články.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.03.2016
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: stredova osa Thun ctyrhran

               

          běžně ji nejezdím. to jen když podřazuju při zastavení u křižovatky a zapomenu, že tam mám velký převodník :-D

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.03.2016
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stredova osa Thun ctyrhran

         

    Moje osobní zkušenost s čtyřhranovým středem Suntour (pravá miska pevná, levá sólo, taky tam byl ten vymezovací kroužek tl. cca 1 mm navíc): zkusil jsem to s kroužkem i bez něj, na řazení to nemělo absolutně žádný vliv, takže v mým případě to bylo úplně jedno. Nicméně: nejdřív bych "hotam" nedával, když by kliky chodily dobře, tak bych to tak nechal bez něj. Kdyby ale klikám při jejich otáčení (na pravé straně = co jsou převodníky) vadila řetězová vzpěra - o malinký kousek, tak bych na tu pravou stranu ten kroužek dal - mohl by poodsunout kliku (malý převodník) právě o ten malinkatý kousek a točilo by se to normálně.
    Takhle si to teda myslím :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2016
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stredova osa Thun ctyrhran

         

    thun? to je ta superkvalitní osa, která vydrží věčně, jak mi tu ve Zlíně kdosi tvrdil (nebudu jmenovat, ale obchod cyklogat), jak mi v ní začalo po 200 km křupat? :-D

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2016
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: stredova osa Thun ctyrhran

           

      Na vyzkoušení to stačit bude a pak koupí jiné kliky - kvalitnější = dražší než jsou ty Acery - z vlastní zkušenosti vím, že Acery mají měkčí převodníky, které se mi (teda hlavně ten velký) zkroutily, sice to chodilo, ale při pohledu shora dávaly vlnovku - což je pro mě nepřípustné :-)
      No a kvalitnější kliky (za nejnižší možné považuji Sh Deore, ne Alivio) už taky budou na duté ose.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2016
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: stredova osa Thun ctyrhran

             

        Dovolim si opravit. Kdyz jsem vybiral ty kvalitnejsi kliky co tam koupim protoze prevody mi sedi to uz vim. Koukal jsem na Deore a dute nejsou pouze vybrane a prevodniku jsou plechove ne kovane. Dute jsou az SLX nebo LX. Ja pujdu do XT 770 pro devitku. Jsou hodne lehky a zaroven tuhy. Jinak ty Acery me prekvapily. Mam skoro 120kg a chodily prikladne. jen jsou tezsi a ne kole se mi proste nelibi.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.03.2016
        Autor: 542523
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stredova osa Thun ctyrhran

         

    Osu nemusíš měnit, pokud máš 9 spd kliky.
    Prohoď pouze převodníky, linka zůstane stejná. Rozteč na převodnících Schim. je stejná, 104 velký a střední, 64 malý. Možná bude třeba lehce upravit pilníkem patky na středním.
    Pokud budeš menit střed, lze podložit pravou misku podložkou z toho HT(kdyby byla linka kratší).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2016
    Autor: iiki
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: stredova osa Thun ctyrhran

           

      Musel jsem mam, kliky Sh. XT s horskyma prevodama a osou Holowtech II.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2016
      Autor: 542523
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: stredova osa Thun ctyrhran

         

    Jak jsem zjistila onehdá, tak délka osy není všechno. Bude taky záležet na tom, jak hluboko ta osa do díry v klice zaleze :))
    Rozdíl pak může být dost velkej, hloubka zapuštění se mění až o 4 mm...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2016
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: stredova osa Thun ctyrhran

           

      Sedlo to v pohode a bez toho krouzku. Presmyk jsem stejne musel prestelovat protoze sel nahoru z duvodu vetsich prevodniku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2016
      Autor: 542523
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

231 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024