reklama

Chorvatsko - kdy a kam :-)

Tak trochu navatuji na chorvatský dotaz, co sem dala cibi.
Podařili se mi zlomit Ane, abychom ještě letos (= počtvrtý za sebou) jeli s kolama do Chorvatska, děsně se mi tam líbí.
Teď poslední tři roky jsme tam vždy jeli začátkem září = všade plno Němců = plný kempy, a ucpaný dálnice cestou tam i zpátky (bez ohledu na to, jestli jsme jeli v sobotu nebo už v pátek). Vždy jsme byli na Istrii, která je z hlediska cyklistiky naprosto ok. Ovšem máme ji tím projetou...
Takže se ptám:
1. letos chceme jet v červnu. Nějak si myslíme, že by tam mohlo být volněji. Myslíte si to taky?
2. no a za druhý můžete poradit lokalitu, kde se dá dobře jezdit na kole a kde máte vyzkoušený nějaký dobrý kemp? - jezdíme zásadně se stanem. Prý je nejhezčeji na Hvaru - jak to tam ale vypadá na kola? Nebo jakou jinou konkrétní oblast (koupání, kola, rybářské přístavy, kapučíno, holky nahoře bez - to jsou moje priority, takže aby to tam bylo).
Dík za tipy :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.02.2016
Autor: Airline
  • Re: Chorvatsko - kdy a kam :-)

         

    Vidíš - od doby, co jsem "válecí" dovolené u moře vyměnila za cyklistické, se přesně tohle snažím zjistit... a poměrně neúspěšně.
    Kde jste tak zhruba jezdili po té Istrii? Byla jsem tam víckrát, leč v dobách ještě hluboko předcyklistických a nějak mě tenkrát nenapadlo se z tohoto hlediska rozhlížet kolem sebe.
    Takže si vlastně z Chorvatska pamatuju jen dálnice, magistrály a pláže... a lidi, od kterých jsem tenkrát na téma Ch čerpala informace, na tom nejsou jinak.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.02.2016
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chorvatsko - kdy a kam :-)

           

      Já se večer zeptám Ane, jak se konkrétně jmenovaly ty kempy, a pak odpovím.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.02.2016
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chorvatsko - kdy a kam :-)

             

        Takže včera jsem to trochu popletl: první rok jsme byli v kempu v Privlace (kus nad Zadarem) - ty nejdražší místa u moře plný Němců, namačkaný jeden na druhýho, my ale šli do zadní části (té levnější) - krásná místa pod borovicemi a hlavně v téhle části prázdno. K moři cca 150 m, pláž a mořské dno písčité, naprosto vhodné pro děcka. Krásné cyklo po pobřeží směrem na jih (Zadar) i na sever (ostrov Vir). Fakt hezký.
        Další dva roky jsme byli na Istrii, kousek od městečka Balle, kemp se jmenuje San Paolo (doufám, že to píšu dobře), opět jsme vzali místa vzadu kvůli soukromí, k moři cca 150 m, vstup do moře z větších valounů, kousek od břehu už písek. Opět krásné cyklo po pobřeží i částečně vnitrozemím směrem nahoru (Rovinj, Vrsar, Poreč...) i dolů (Pula, Kamenac...). Jede-li se ale více do vnitrozemí, nutno počítát s velkými dokopci - hornatý terém.
        Obé rozhodně mohu doporučit :-)
        No a letos bych rád třeba něco jiného, jinou lokalitu - příští rok Ane chce na delší dobu do Norska nebo mluvila i o Špicberkách, takže Jugoška nebude (tam může klidně zamrznout a první ledoborec zpátky pojede až v květnu) :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.03.2016
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Chorvatsko - kdy a kam :-)

               

          Kubu jsi (hlavo rodiny) odpískal ve prospěch Ane (krku)?
          Ale za to může ´Mirekbik´, viď!?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.03.2016
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chorvatsko - kdy a kam :-)

         

    Velké dalmátské ostrovy se dají krásně přejet po délce, ale je to tůra tak na den. Dobře to řeší loď, která tě vysype ráno na jedné straně a večer nabere na straně druhé. Na ostrovech jsou nádherné makadamové místní cesty, které tě zavedou do opravdové dalmátské přírody, ale vyžadují horáka a trochu odvahy. Když se budeš držet jen asfaltu, tak toho zažiješ a uvidíš sotva polovičku. To je jako bys to projel autem. Pobřeží moc neznám. Kousek od moře hned začíná Velebit a Biokovo. Po Biokovu se dá jezdit, ale je to docela do kopce.
    Jo a kdybys hledal mapu ostrovů do navigace, tak nejlepší jsou letecké fotografie. Díky malé vegetaci je na nich jasně vidět každá cestička.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.02.2016
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chorvatsko - kdy a kam :-)

         

    Když si vzpomenu, jak se ti tam první rok nechtělo... :o)))

    Hele, pěkně je na Zadaru a mě se líbilo na Hvaru.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.02.2016
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chorvatsko - kdy a kam :-)

         

    S kolem jsem byla v Chorvatsku dvakrát, pokaždé na kombinovaném zájezdu plavba mezi ostrovy a kolování po ostrovech v Dalmacii. Pokaždé s cestovkou (ale jinou než má tady na nakole reklamu). A stálo to za to. Na těch ostrovech je klid, dostaneš mapu a pak už se o tebe nikdo nestará. Jediné, co si musíš pamatovat je, kde ti večer bude kotvit loď. A to mi vyhovovalo.
    Až jednou zestárnu, zlenivím a nebude se mi chtít si dovolenou organizovat sama, tak to s tím Geotourem zas možná zkusím:-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.02.2016
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chorvatsko - kdy a kam :-)

           

      Já bych tam jel hned, ale manželce se ten makadam nějak přestal líbit...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.02.2016
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

423 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024