reklama

Měkká V-brzda po výměně bowdenu

Vyměnil jsem na lehokole všechny bowdeny. U zadní brzdy pozoruju výrazné zlepšení - po zmáčknutí páčky to moc nepruží a je pěkně cítit přenos síly na špalky. Přední brzda ale z nějakého důvodu zůstala měkká. Čím to může být?

Je to AZUB se spodním řízením, takže na rozdíl od vzpřímeného kola je lanko k oběma brzdám zhruba stejně dlouhé.

Možná vysvětlení můžou být:

- přední brzda má novější špalky (téměř nové), víc materiálu může možná víc pružit.

- na celé trase bowdenu jsem neměnil akorát jednu věc - takovou tu hadičku která bowden ohýbá do pravého úhlu těsně před čelistí brzdy. Na zadní brzdě je tato věc hliníková trubička, zatímco na přední je to jakoby kus bowdenu, něco takovéhoto:

http://www.kupkolo.cz/alligator-voditko-lanka-v...

Měníte i tuhle věc? Opticky se mi nezdá, že by se to při zmáčknutí páčky nějak víc deformovalo nebo pružilo. No ale kdo ví. Může být problém v tomto?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 15.02.2016
Autor: Akito
  • Re: Měkká V-brzda po výměně bowdenu

         

    nemáš třeba někde málo nasunutý bowden do takovété kovové koncovky? zkusil bych zmáčknout špalky až na ráfek, utáhnout lanko a pak zmáčknout brzdu, mohlo by to případně sednout. a pak znovu povolit a poštelovat..

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2016
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Měkká V-brzda po výměně bowdenu

           

      Já už jsem s tím i jel, myslím že tím by si to taky mělo sednout. No ale zkoušel jsem mačkat brzdu a u toho prohlížet jednotlivé spoje, jestli se tam někde něco nezkracuje/nezasunuje, a nic takového jsem neobjevil.

      Ještě se zeptám - musí na přední brzdu AZUBu být ta ohebná hadička, nebo by to fungovalo i s tou hliníkovou trubičkou co je u zadní brzdy?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2016
      Autor: Akito
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Měkká V-brzda po výměně bowdenu

             

        Tak to samozřejmě závisí na tom, jak máš ten bowden vedený. Večer se ti můžu podívat, jak to máme na Azubu čtyřce.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.02.2016
        Autor: snilard
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Měkká V-brzda po výměně bowdenu

               

          Vodorovně pod rámovou trubkou, k přední V-brzdě přichází zezadu téměř rovnoběžně s rámovou trubkou (ne shora).

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.02.2016
          Autor: Akito
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Měkká V-brzda po výměně bowdenu

         

    Když už měníš bowdeny a lanka, má určitě smysl vyměnit i ty ohebné krky.

    Nemůže to pružení být způsobené ohybem samotných brzdových pák? A nebo bych případně hledal jestli ti dobře sedí všechny koncovky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2016
    Autor: snilard
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

279 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024