reklama

Řemenový převod

Tak jsem se díval, jakým kolem si udělt radost a padl mně do oka Cube Editor:
http://www.cube.eu/en/products/trekking/editor...

Má řemenový převod CDX a 11-ti rychlostní náboj Alfine SG-S700 (409%, převod1=0,527 až převod11=2,153).
Talíř má 46 zubů a pastorek 22zubů.

Jenže převody jsou pro mě hrozně těžké!!
Vím že to není horské kolo, ale já občas vyjíždím i nějakou mez či prudký svah.
Na starém trekovém kole občas využívám i nejlehčí převod 22z-talíř/34z-pastorek.
Tedy převod 22:34=0,647.

Cube má nejlehčí převod 46z-talíř/22z-pastorek + náboj Alfine.
Tedy převod (46:22)*0,527=1,102.
To odpovídá převodu na starém kole cca 22z-talíř/20z-pastorek, a to moc do svahu není.

Zjistil jsem, že se asi nedělají pastorky a talíře CDX, abych si převod zlehčil.
http://www.gatescarbondrive.com/Products...

Našel jsem největší ALfine pastorek 26zubů.

Nevíte někdo, kde najít,nebo kdo vyrábí "kolečka" pro řemenové CDX převody?

Nevadil by mi ani řetěz, ale nevím, jestli se na Alfine SG-S700 dělá řetězový pastorek.

Díky za rady.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 05.02.2016
Autor: Chlup
  • Re: Řemenový převod

na alfinu naklapneš pastorek na torpéda v ceně cca 30,- Já mám na 20" skládačce převod 44/24 silnější už překračuje doporučení výrobce ohledně max. kroutícího momentu. pastorek vypadá takto http://www.eoshop.cz/pastorek-torpeda...
    jen je tlustší takže potřebuješ širší řetěz.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Billicek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Myslel jsem, že pastorek na uváděný náboj Alfine SG-S700 je něco spešl. Viz obr.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No jak jsem teď zjistil tak original Shimano nedělá žadné pastorky či talíře na řemenový převod.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Zkus se zeptat tady:
          http://www.duratec.cz/cs/663-oneaonly-remen...
          odkud berou (kdo pro ně dělá) pastorky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Autor: AV
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Díky za typ.
            No jestli tam ale nemohu podle výrobce dat lehčí převod, tak to je fakt smůla. Jedině nastudovat třeba Rohloffa, ale to už už je o jiném kole, či stavbě...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

včera tu psal uživatel axi, že jezdí i 22/21 a ani po 12000km nepozoruje problém.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Autor: Billicek

Máš-li možnost, nahlédni sem
              http://www.cykloturistika.cz/casopis/
              na letošní první číslo, konkrétně na článek
              "Světem po prašných cestách a venkovech"
              kde porovnávají Alfine a Rohloff-a

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

jé, ono už je na světě nové číslo? musím pro něj mazat :-)
                díky za připomenutí ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Autor: Bruca

A k čemu došli?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

8-) Jednoznačně Rohloff

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Poptej u http://www.gebhardt.cz/ v ceníku mít řemenové pastorky určitě mít nebudou, ale věřím, že by byli ochotní to vyrobit (netuším za kolik).

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Hrabosh

Tady máš výrobce: http://www.gatescarbondrive.com/Products... Na Alfine tam mají největší placku s 26 zuby.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Pak by ještě šlo, že bys vyměnil kliky a placku vepředu, to bys pak mohl klesnout i na 39. Bez výměny klik tam menší placku nedáš.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Docela zajímavý článek o řemenu.
    http://www.horska-silnicni-kola.cz/Remen-misto...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jenže převod 39/26 by mohl zničit náboj (velká síla).
      Já nevím jaký nejlehčí převod výrobce dovoluje, ale něco se mi plete, že pod 2 to nebude...
      A s tím jsem nepočítal.
      Dalo by se to risknout, ale aby si člověk neudělal víc starosti než radosti...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Jistě. Jen jsem upozorňoval na to, že možnosti jsou (dokonce takové, že by to mohlo zničit planetovku).

Já jezdím Nexus 8, který je o dost levnější (takže se případného zničení až tolik nebojím). Převody mám docela dolehka. Sice to není stejné jako na MTB, ale taky s tím kolem nejezdím tam co s MTB. Mám ho na ježdění po městě a zpevněných površích. Takže na něm totálního kašpárka nepotřebuju.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Nemají pravdu v tom, že by to bylo srovnatelně drahé s řetězem.

Převodník, řetěz a pastorek vyjde zhruba na 4.500Kč.

BMX řetěz: 300Kč (15$ vs 60$)
      převodník 500Kč(20$ Gebhardt vs 60$)
      pastorek 20-50Kč (2$ vs 80$)

Když to sečtu, tak to mám kolem 40$ vs 200$.

Vyšší životnost řemenu neobstojí- BMX řetěz, když se nekříží, vydrží i bez údržby spoustu kilometrů. Tím, že to chodí furt v jedné řetězové lince a je tam víc matroše, tak není problém na tom nalítat třeba 10.000km.

Kdyby řemeny nebyly tak strašně drahý, tak to mám na městském kole už dávno.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Pokračování dialogu

15.10.2018
Hledám cyklistku, co mi 11.10. u Větrušic poradila s cestou k Vltavě.

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????

Hledám: Nějaká partnerka na sportování z Prahy do 59 ?????
14.10.2018
Léto skončilo, ale nikoliv kolování nebo pěšárna než budou lyže. Pokud vlastníš kolo, lyže, batoh, pohory…

Hledám: Vážne vztah

Hledám: Vážne vztah
11.10.2018
Ahoj. Hledám muže pro vážný vztah. Chci se seznamit s muzem od 25 let. Mám ráda přírodu, květiny. Budu se tešit :)…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

144 cyklistů (13 přihlášených)

Cyklotoulky Orlickem 2018

Když jsem přemýšlel, kam vezmu svoji přítelkyni Petru na její první cyklovýlet na těžko, oko na mapě mi padlo…
ondrapisklak | 12.10.2018

Přejezd Šumavy na kole z Železné Rudy k Lipnu

V zimě jsem přejížděl Šumavu na běžkách, a tak se mi zalíbila, že jsem tam zamířil i v létě, s manželkou a…
VLB | 11.09.2018

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 1 – Hraničář, Kameňák

Jsem cyklista spíše závodního ražení a tomu podřizuji prakticky veškerý čas na kole. Vyjížďky pojímám formou…
JohnyB | 31.08.2018