reklama

Zimní obuv na lehokolo

Přišlo to dřív, než jsem myslel: musím znovu řešit co na nohy na zimní jízdy. Co používáte?

Já jsem dosud jezdil v tretrách se zimními návleky - měl jsem nějaké Force, které se vyznačovaly tenkou gumovou podrážkou a otvorem jen na kufr pedálů, nikoliv na patě. Což pro jízdu na lehokole bylo ideální - čím uzavřenější čelní plocha, tím líp.

No ale tyhle konkrétní návleky jsem prodřel při jedné takové politováníhodné události, a nové v e-shopech nevidím - jen takové ty s gumičkou uprostřed podrážky a otevřenou špičkou i patou.

Říkal jsem si, že prostě narvu tlustší ponožky do svých nových treter (sandály Exustar), ale ty jsou sandály jen podle názvu, a ve skutečnosti to přes celý nárt má gumu, takže roztažitelnost pro větší vrstvu ponožek je dost omezená - tlustou ponožku nebo dvě tam nedostanu.

Co doporučíte?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 09.01.2016
Autor: Akito
  • Re: Zimní obuv na lehokolo

         

    Jehlu, nit a záplatu :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2016
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zimní obuv na lehokolo

           

      Prodřel/roztrhl jsem tu gumovou podrážku, bohužel (po celé délce podrážky). Tady jehla, nit a záplata nepomůže. Nehledě na to, že do tohohle jsem obouval svoje staré tretry, kterým už začíná odpadat podrážka. Sandály se do toho nevlezou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.01.2016
      Autor: Akito
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zimní obuv na lehokolo

         

    Viděl jsem vynález, co má za tím účelem juua přidělaný na pedálech.
    Beru to jako poslední možnost, ale prý to dobře funguje.
    Je to vidět na Billíčkově videu z akce:
    https://youtu.be/Vnxw96sOki0
    (Zaslouží se objevit v lehokolovém tématu.)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2016
    Autor: Radek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zimní obuv na lehokolo

           

      Můžeš sdělit, ve které asi minutě? Ať to nemusím okukovat celé.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.01.2016
      Autor: Pepíček
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zimní obuv na lehokolo

             

        V první. Potom ještě určitě mockrát.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.01.2016
        Autor: Radek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zimní obuv na lehokolo

           

      Závidím ten vlak na začátku, do kterého se pohodově nastupuje s lehokolem. To tady (obvykle) nejezdí. :-(

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.01.2016
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zimní obuv na lehokolo

             

        Vlak ČD - PANTHER (rychlík vyšší kategorie)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.01.2016
        Autor: bukwa
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zimní obuv na lehokolo

           

      Fajnové video:-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.01.2016
      Autor: FINE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zimní obuv na lehokolo

         

    Kolega silničář má už dvě sezóny Grip Grab a velmi si je chválí.
    http://www.koloshop.cz/navleky-na-tretry-218...
    Myslím, že se jim taky podívám na zoubek. Ale rozhodně mám v seznamu "pořídit" i vyhřívané vložky. Ty jsem předminulý rok dal žínce pod stromek a říkala, že už jí konečně není zima v lyžákách.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2016
    Autor: Aki.Lee
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zimní obuv na lehokolo

           

      No ale tyhle mají taky od pohledu díru přes celou podrážku, ne?

      Jo, vyhřívače jsou dobrá věc (zvlášť ty moje: http://www.fi.muni.cz/~kas/heater :-).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.01.2016
      Autor: Akito
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zimní obuv na lehokolo

             

        No mají no, přece jenom po patě chodíš, vím, na co narážíš, jezdíme podrážkou napřed.
        http://www.cykelstart.dk/wp-content/uploads...
        Mají teda asi nejsilnější neoprén, co se dělá, nemají tam ty tři sněhové vločky jenom tak ze srandy. Asi by to chtělo pořádně odizolovanou podrážku a bylo by. Abys to měl fakt i na tu "zimu" (do -10°C nepočítám, že je zima :-)).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2016
        Autor: Aki.Lee
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

285 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024