reklama

Cyklovýlet do Rakouska

Příprava a plánování
Výlet na kole jsem plánovat během března při zotavování v nemocnici v Ústí nad Labem tenkrát bez pevného cíle. Vlastně to byl takový můj motivační dárek k zotavení, jenž má trvat spoustu měsíců v domácím léčení. Vše bylo v neurčitých barvách.
Čas pomalu plynul svým zimním…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.12.2015
Autor: rif
  • Re: Cyklovýlet do Rakouska

         

    Pěkné počtení. Jen si dovolím nesouhlasit s tímto výrokem
    "..."Na Čechy se vyser, tady nic zajímavého není (měl a má pravdu)..."

    V Česku je spoustu zajímavých věcí, jen stačí se trošku dívat...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.12.2015
    Autor: radka
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklovýlet do Rakouska

           

      A mně to tak nějak přestalo bavit u "(měl a má pravdu)".
      Dotyčný pisatel by si asi měl občas třeba aspoň v TV pustit Toulavou kameru.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.12.2015
      Autor: mira.l
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Cyklovýlet do Rakouska

           

      Souhlasím,ale možná by bylo dobře se zamyslet jak k takhle jednoznačným názorům přidat alternativu.Naše zem je pěkná a je tu obrovské množství krásných a zajímavých věcí a památek.Za sebe bych přivítal,kdyby cyklisté a hlavně ti zkušení stručně popisovali své cesty a seznámili s nimy i ostatní.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.01.2016
      Autor: jarpal
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklovýlet do Rakouska

             

        Stačí se rozhlédnout po internetu - existuje spousta soukromých stránek, kde jsou popsány různé výlety.
        Já mám své stránky ze stejného důvodu: http://www.vrstevnice.com/

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.01.2016
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Cyklovýlet do Rakouska

               

          Je mnoho stránek o cykloturistice.Když zadám do vyhledávače,tak ase jako jeden s prvních objeví Na kole.Co komu články a dikuse na těchto stránkách o cyklistice dají je na zvážení.Nechci radit ani nikoho poučovat,jen jsem napsal svůj názor.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.01.2016
          Autor: jarpal
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklovýlet do Rakouska

                 

            Tady je to jak s tím Kennedym...
            Neptej se co může tvá vlast udělat pro tebe, ptej se, co můžeš ty udělat pro ni....

            Není velký problém vytvořit webovou stránku a udělat z ní jakýsi rozcestník, který bude shromažďovat odkazy a informace o blozích a stránkách jednotlivých cykloturistů, o cyklotrasách, apod.

            Navrhnout nějaký logický cystém třídění a sázet to tam.

            Nejdříve musíš vyhledávat sám ty stránky, kterých je fakt ohromující množství, později se ti jednotliví autoři budou ozývat sami.
            Možná přijdou i komerční nabídky, které budeš muset odmítnout, protože jakmile někým placen, ztrácíš nezávislost.

            Jsem si jist, že by takový projekt byl životaschopný a získal si masu příznivců, a podařilo-by li se alespoň základní informace otitulkovat anglicky, získal by si takový web i ctenáře v cizině.

            Ale dá to vážně hodně práce a sežere to spoustu času, finančně, na nějakém komerčním serveru, který poskytne i vývojářské nástroje, takže člověk jen krmí šablony a neprogramuje, taková legrace vyjde asi na 3 tisíce ročně což rozpočteno na měsíce vychází tak na dvě piva týdně, co si lze odpustit.

            Naše vlast je nádherná, na svém malém území tak rozmanitá, že by si něco podobného zasloužila.

            Nevařím z vody, přesně před pěti lety jsem rozjel svůj projekt www.cs-sklo.cz, za 5 let jsem získal solidních čtvrt milionu přístupů, z čehož zhruba třetina je ze zahraničí.
            Ze začátku jsem musel do toho šlapat fest, teď už to žije samo.

            A to lidí, kteří se zajímají o tenhle malý výsek sklářského výtvarnictví je zlomek z těch, co jezdí na kole a milují naši vlast.

            Pomůže-mi li někdo v začátcích, zejména s vyhledáváním zdrojů (webových) nějaký podobný rozcestník, týkající se vlasti a možných cyklotoulek po ní, rozjedu.

            Pochopitelně autorské články, blogy, a tyhle věci by rovněž hodně pomohly nastartovat.

            Sám jsem napsal k tématu až žalostně málo, psát o výletu do Českého ráje mě připadalo méně "in" než psát o toulkách Francií, ale máte pravdu, kolegové. Je to chyba.
            Jdeme do toho?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.01.2016
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Cyklovýlet do Rakouska

                   

              Moje reakce je na větu "Na Čechy se vyser, tady nic zajímavého není (měl a má pravdu)...".
              Jsem z gerace,která v šedewsátých a sedumdesátých letech cestovala po Československu autobusovými zájezdy(jinak nebylo čím a nebylo kde).I vícedenní zájezdy pořádaly školy,podniky i zájmové organizace.Já jsem od Vškova a vzhledem k poloze ve středu Československa jsem projel atobusovými zájezdy ČSSR od Chebu po Tatry.Sám jsem navštívil všech cca.106 okresů bývalého Československa.
              Je moc a moc dobře,že můžeme svobodně cestovat v podstatě kamkoli do zahraničí.Ale je moc a moc špatně,že u mladší generace již není povědomí a znalosti o naší zemi tak rozšířené.Není možné nikoho nutit a poučovat,ale myslím si,že by bylo možné přiměřenou formou i Na Kole k lepší informovanosti přispět.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 02.01.2016
              Autor: jarpal
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Cyklovýlet do Rakouska

                     

                Nakole, je podle všeho komerční projekt a netuším, jaké jsou možnosti jak technické, časové, tak i legálně-právní, udělat z nakole jakýsi rozcestník zdrojů, jako jsem udělal tady:

                http://www.cs-sklo.cz/

                Jediné co vím, že takový rozcestník zprovoznit vyžaduje dost trpělivé práce, a pakliže čas budeme přepočítávat na peníze, je to nesmírně drahé.

                Proto takovou věc chce uchopit nekomerčně (eliminuje se tím řada právních kolizí) a jako koníček.

                Pak se to může podařit.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.01.2016
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Cyklovýlet do Rakouska

               

          Prohlédl jsem si Vaše stránky a jsou moc pěkné.Děkuji za adresu,ale sám bych Vaše stránky asi neobjevil.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.01.2016
          Autor: jarpal
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklovýlet do Rakouska

                 

            Děkuji.
            Na obdobné soukromé stránky vždycky narazím, když hledám informace o různých místech, kam se chci vydat. Je jich opravdu velmi mnoho, ale vyplavou napovrch až když člověk hledá něco konkrétního.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.01.2016
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklovýlet do Rakouska

         

    Hezké čtení, ale také si dovolím nesouhlasit s tvrzením, že v Čechách nic není. JE TU KRÁSNĚ !!! I když v Rakousku samozřejmě také. Ale navíc bych pisateli vytkl tu spoustu pravopisných chyb, kterou tam má.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.12.2015
    Autor: Stanley58
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklovýlet do Rakouska

           

      Jj, pravopisných chyb je tam dost...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.12.2015
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklovýlet do Rakouska

           

      Také jsem to přečetl jedním dechem,je to pěkně podrobné, poučné a zajímavé. Ty hrubky si nech někým opravit.
      Jinak s tvrzením, že u nás nic není k vidění, rovněž nesouhlasím. Akorát to není na stovky kilometrů, jen je třeba si vybrat určitou oblast a tam se několik dní toulat. Na JM např. Břeclavsko, Mikulovsko, Znojemsko-Podyjí, pak Brno- Prýgl, Mariánské údolí, Bílovice, a zajisté Moravský Kras. Mohu ujistit, že ani po letech se to neomrzí.
      A když už si tady někteří přihřívají polívčičku, máme také své stránky, letos načínáme již desátý ročník:
      http://www.moravskacyklotlupa.estranky.cz/

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.01.2016
      Autor: pgnext
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklovýlet do Rakouska

             

        Určitě se nedá souhlasit s tím, že u nás není nic k vidění, ale na druhou stranu, když budu chtít někam do hor - proč jezdit třeba do Beskyd, když stejně daleko opačným směrem mám Alpy.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.01.2016
        Autor: OVG
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklovýlet do Rakouska

         

    Taky jsem to přelouskala, protože po Rakousku se mi vždy jezdilo dobře, vždy se mi tam líbilo. Ale souhlasím s tím, že u nás jsou taky pěkná místa.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.12.2015
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklovýlet do Rakouska

         

    Díky všem za reakce, na pravopisné chyby se ještě jednou kouknu :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2016
    Autor: rif
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklovýlet do Rakouska

           

      Chyby neřeš,jde o cestu a její popis a ta stála zato.Salzburk bych rád podle možností také rád navštívil takže dík za článek.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.01.2016
      Autor: jarpal
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Cyklovýlet do Rakouska

             

        Chyby řeš. Také si obvykle nedáváme v restauraci nohy na stůl i když jde o jídlo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.01.2016
        Autor: petrp
        Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklovýlet do Rakouska

               

          Hold to jsme my Češi.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.01.2016
          Autor: jarpal
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Cyklovýlet do Rakouska

                 

            Hold se vzdává (například salutováním)... ;-)

            Holt to jsme my Češi.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.01.2016
            Autor: hekynen
            Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklovýlet do Rakouska

                   

              "wewerkovatíš"?
              8-D

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.01.2016
              Autor: AV
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Cyklovýlet do Rakouska

                     

                "wewerkovatíš"? Za prvé nevím, co to je, a za druhé mne to uráží! :-))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 11.01.2016
                Autor: hekynen
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Cyklovýlet do Rakouska

                       

                  Taky to nesnášela, když někdo napsal "hold" ve smyslu "holt". To si pamatuju:).

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 11.01.2016
                  Autor: mira.l
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Cyklovýlet do Rakouska

                         

                    Nevím, neznám, nezažil jsem (?), nepamatuji. Ale sere mne to taky... :)

                    Je na to taková mnemotechnická pomůcka - když se dá říct "halt to jsme my...", tak je to "holt". ;-)

                    Konec výuky českého jazyka. Bez nároku na honorář... :-DD

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 11.01.2016
                    Autor: hekynen
                    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Cyklovýlet do Rakouska

                           

                      Ty si nepamatuješ na wewerku?

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 11.01.2016
                      Autor: mira.l
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Cyklovýlet do Rakouska

                             

                        Nejsem schopen říct. Nevím.

                        Nicméně vím, že nějaký nick "wewerka" tady existoval. Ale jestli jsem ji/ho zažil, to fakt nevím.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 11.01.2016
                        Autor: hekynen
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Cyklovýlet do Rakouska

                               

                          Tož...?:)

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 11.01.2016
                          Autor: mira.l
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Cyklovýlet do Rakouska

                                 

                            Nevím, fakt nevím. Teda aspoň už vím, že je to TA wewerka, ne TEN wewerka. :)

                            Musel bys "nahodit" nějakou konkrétní akci dvě...

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 11.01.2016
                            Autor: hekynen
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Cyklovýlet do Rakouska

                                   

                              Tohle je ze srazu v Hranicích - září 2007. Na Mácháči v květnu 2008 už nebyla. Ale svýho času pořádala nějakou vyjížďku snad ob víkend.
                              Jinak cyklistickej blázen:). Před tím Canyonem z fotky měla Konu Kikapu - fulla.

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 11.01.2016
                              Autor: mira.l
                              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Cyklovýlet do Rakouska

                                     

                                Já byl na prvním srazu až v r. 2008, na podzim, v Oslavanech.

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 11.01.2016
                                Autor: hekynen
                                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: Cyklovýlet do Rakouska

                                       

                                  No tak a jsme doma, tím se to fšecko vysvětluje:).

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 11.01.2016
                                  Autor: mira.l
                                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

282 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024