reklama
Země: Izrael Izrael, Jordánsko Jordánsko

Izrael-Jordánsko - Rady, tipy, varování

Ahoj přátelé - máme s kamarádem měsíc na procestování Izraele a Jordánska (únor). Nejsme začátečníci, takže žádné strachy, Evropu už máme sježděnou, tak jedeme trochu dál. Jezdíme natěžko se spacáky.

Ale rád uvítám jakékoliv rady, tipy, varování. Výchozí/konečný bod je Tel Aviv. Danke :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.12.2015
Autor: Sety
  • Re: Izrael-Jordánsko - Rady, tipy, varování

         

    únor mi přijde fajn měsíc, teploty na jihu okolo 30 a sever tak 17. to je skoro jako u nás. a možná byste mohli zažít i déšť.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.12.2015
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Izrael-Jordánsko - Rady, tipy, varování

         

    Beggard tam pred lety projizdel, ma tady i cestopis, bohuzel mi to pripada, ze sem moc nechodi, nebo je jeste stale nekde na ceste, buh vi.
    Nevi nekdo co s nim je?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.12.2015
    Autor: Manzak
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Izrael-Jordánsko - Rady, tipy, varování

           

      to Manzak:
      https://www.facebook.com...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.12.2015
      Autor: milano.pk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Izrael-Jordánsko - Rady, tipy, varování

             

        Jo a dík za odkaz. Těší mě, že se Beggard chystá do Jižní Afriky a navíc to zahájí poměrně bezpečnou zemí - Namibii.
        Tak přeju hodně štěstí...ty pouště tam jsou, ale bát se člověk nemusí...jen snad být maličko ve střehu nezaškodí...:-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.12.2015
        Autor: Lanna
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Izrael-Jordánsko - Rady, tipy, varování

           

      Izrael na kole částečně projel i Tomšíček. Popisuje to, myslím, v jedné kapitole knížky Afrikou na kole. Ale informace už budou možná trochu zastaralé.
      Jinak nevím, ale možná bych začala tím, že bych se pokusila neděkovat německy.
      Šalom:-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.12.2015
      Autor: Lanna
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Izrael-Jordánsko - Rady, tipy, varování

             

        německy? jakože by to židům mohlo vadit? a proč? ;-)
        je tam přes milion ruských židů takže ruština a angličtina stačí na domluvu spolehlivě. i na izraelské araby. i ti mluví anglicky. A i česky se tam domluví. nějací židi co odešli z česka tam se najdou taky.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.12.2015
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Izrael-Jordánsko - Rady, tipy, varování

               

          :-))
          To je všechno jistě možné, ale já o tom nic nepsala.
          Pouze jsem napsala, čím bych započala takovou cestu já: naučením se těch tří kouzelných slovíček "po jejich".
          A proč jsem použila zrovna němčinu?
          Hádej! Můžeš třikrát:-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.12.2015
          Autor: Lanna
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Izrael-Jordánsko - Rady, tipy, varování

                 

            protože jidiš? ;-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.12.2015
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Izrael-Jordánsko - Rady, tipy, varování

                   

              No, může být:-))
              To německé děkuji (v úvodním příspěvku) je sice děkuji v jidiš hodně podobné, ale není to úplně stejné.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 28.12.2015
              Autor: Lanna
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Izrael-Jordánsko - Rady, tipy, varování

                     

                žeby za to mohla ta středověká němčina?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 28.12.2015
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Izrael-Jordánsko - Rady, tipy, varování

                       

                  Možná, nevím...
                  Pouze mě to německé "Danke" zaujalo. Nic zlého jsem tím nemyslela:-))
                  No a teď bychom mohli přenechat téma těm, co umí poradit s tou cestou:-))

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 28.12.2015
                  Autor: Lanna
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Izrael-Jordánsko - Rady, tipy, varování

         

    Jo, Jordánsko, tam jsem taky byl.
    Před třemi lety to byla vcelku poklidná země.
    Publikoval jsem to tady, tady:

    http://www.nakole.cz/blogy/2176800/279...

    Tam máš i skromné rady na cestu.
    Doplňuji:

    - pořádně si ověř jak je to z přechody Izrael - Jordánsko, aby Tě naši pustili zpět. Případně se to prý kdysi řešilo dvěma pasy.
    - v dnešní situaci bych se vyhnul severu Jordánska.
    - rozhodně nevynechej Wádí Rum. Pro kolo se tam cesta špatně hledá, ale stojí to za to.

    Bydlení všude v pohodě. Bezpečnost celkem taky. Jen v městě Tafíla jsme se cítili divně, ovládala ho nějaká fundamentalistická klika, tak radši pryč odtaď.
    Slušně se obleč a nespleť si pozdravy. V Jordánsku rozhodně nezdrav "Šalom" o)))))
    Nichts zu danken.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2015
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Izrael-Jordánsko - Rady, tipy, varování

         

    http://cestovani.idnes.cz/izrael-a-cesta-do...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.01.2016
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

309 cyklistů (14 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024