reklama

Zažehlovací záplaty

Při pádu se mi povedlo prodřít na koleně podzimní čapáky. Díra zhruba 3x3cm. Jinak jsou kalhoty v perfektním stavu. Co s tím?
Napadlo mě, zkusit zažehlovací záplaty. Dnes jsem je koupil. V návodu ale píší, že se zažehluje žehličkou na teplotu bavlna. To by zřejmě kalhoty nevydržely. Při nižsí, mám zase obavu, že záplata nebude držet. Co s tím?
Máte to někdo vyzkoušené? Díky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.11.2015
  • Re: Zažehlovací záplaty

         

    zažehlil bych na nižší a projel to pro jistotu na šicím stroji

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.11.2015
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zažehlovací záplaty

           

      Přesně tak.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.11.2015
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zažehlovací záplaty

         

    Zažehlovací záplaty používám, ale opravdu jen na materiály, které vydrží teplotu "bavlna".
    Zkusila jsem i na jiný materiál a záplata nedržela. Zkusila jsem zažehlit i horkou žehličku s tím, že jsem okolní látku obložila utěrkama, ale stejně se mi podařilo propálit další díru vedle...

    Navíc záplata ti nebude pružit, což přispěje k tomu, že se bude odlepovat.
    Doporučuji udělat záplatu ze starých čapáků nebo z nějakého trička nebo prostě z nějakého jiného matroše a standardně zazáplatovat.

    Nebo mi ty kalhoty pošli a já ti to vyspravím. Nějaké záplaty tu mám.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.11.2015
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zažehlovací záplaty

           

      Díky.
      Takže nezbývá, než je vzít příště k rodičům, ať to mamka zašije. Staré čapáky na záplaty snad ještě někde mám.
      To zas bude řečí, ať na sebe dávám víc pozor apod. :-(
      A děkuji za nabídku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.11.2015
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zažehlovací záplaty

             

        Když tak ti pošlu kus záplaty :o)))

        Ale tohle má alespoň nějakou šanci na přežití. Zažehlovací bych na tohle fakt neaplikovala.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.11.2015
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zažehlovací záplaty

             

        Tak řekni, že sis je chtěl přežehlit a propálil sis díru na koleně..;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.11.2015
        Autor: krosmen
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zažehlovací záplaty

         

    Ee-e, blbost. zažehlovací záplaty používat pouze na bavlnu - třeba monterky. Uměliny to nemůžou pod žehličkou vydržet.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.11.2015
    Autor: mira.l
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zažehlovací záplaty

         

    Pokud neroztavíš tu zažehlovací hmotu, tak to nebude ani trochu držet. No a při tavné teplotě nejspíš poškodíš tu látku kalhot. Není nad staré osvědčené technologie. Když to nechceš šít na stroji u rodičů, tak ještě stále můžeš použít jehlu a nit. Ostatně ty okraje díry by se stejně asi měly zachytit ručně, aby se ta pletenina nepárala jako punčocha dál pod záplatou. Jo a ta záplata by se tam také dala všít inteligentně do jedné vrstvy látky jako při zcelování kalhot. Vypadalo by to lépe a také by se zachovala pružnost. Jen je to pracné.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.11.2015
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zažehlovací záplaty

           

      S jehlou a nití zřejmě vládneš, ale chceš opravdu tvrdit, že ty máš cyklisťáky z materiálu, který pouští oka?!?

      Já jsem tedy takové žádné ještě neviděla...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.11.2015
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zažehlovací záplaty

             

        No musel bych se pořádně podívat.
        Tak nemám. Asi to stačí jen trochu obroubit na střihu a na díru se vykašlat. Máš pravdu. :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.11.2015
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zažehlovací záplaty

         

    Ruční záplata nějakou nášivkou Nike, Adidas?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2015
    Autor: zazvur
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zažehlovací záplaty

           

      ´IN´ by byl pouze s "Odevné závody Púchov"

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.11.2015
      Autor: AV
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zažehlovací záplaty

             

        Přece bys nechtěl mít na koleně blbou nálepku či nášivku. Nech to někomu, kdo to umí, vyspravit odpovídající záplatou. Když se to udělá dobře, tak to na té černé látce nebude skoro vidět.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.11.2015
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

229 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024