reklama

Poraďte přesmykač :-)

Prosím poradit, jaký zvolit přesmykač (jestli silniční nebo MTB) na toto osazení: na klikách tři převodníky 50/39/30 zubů (= silniční převodníky), vzadu devítková MTB kazeta 11 - 32. Není to tak jednoduché, jak se zdá, nechci jen tak vyhazovat peníze za "průzkum bojem". Jediná podmínka, aby to bylo shimano.
Díky :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.11.2015
Autor: Airline
  • Re: Poraďte přesmykač :-)

         

    Vem si montérky a opiš si z kazety, převodníků, přehazovačky a převodových páček přesné označení. Je to tam někde zcela malinkým písmem napsané. Změř si hodnotu řetězové linky a změř úhel sedlové trubky vůči vodorovné linii. Potom navštiv stránky Shimano a najdi si oddíl, nebo spíš PDF o kompatibilitě jejich produktů, co s čím se dá kombinovat. Najdeš několik přesmykačů. Z nich musíš vybrat podle toho, zda chceš s horní nebo dolní objímkou nebo na návarek rámu a s horním nebo dolním vedením lanka. Když to vše dodržíš, tak by to mělo fungovat. Ten úhel sedlové trubky asi není kritický, například pro úhel mého rámu se u Shimana převodník vůbec nevyrábí. Tak jsem vybral pro ty úhly blíže mé hodnotě. Večer se můžu podívat na přesné odkazy u Shimana. Před 2 měsíci jsem tuto anabasi podstoupil. Jo a pak ještě musíš vybraný přesmykač někde sehnat :D

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.11.2015
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte přesmykač :-)

         

    Třeba tento:
    http://www.mastersports.cz/presmykace/presmykac...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.11.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poraďte přesmykač :-)

           

      Ale nepsal jsi, jestli horní nebo dolní tah.
      Tenhle je na dolní, na horní jedině s kladkou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.11.2015
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

393 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024