reklama

Přední nosič SA 004

Jaké máte zkušenosti s tímhle nosičem?
http://www.zbozi.cz/vyrobek/sport-arsenal-art-204/
Zkusmo jsem ho dnes namontoval a zjistil jsem, že přední odpružená vidlice nějak přestal pružit. A to jsem připevňující objímky nedotahoval nijak moc. Vidlici mám RS Tora.
Dělám něo špatně, nebo je to normální?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.10.2015
  • Re: Přední nosič SA 004

         

    Tož mám ho namontovaný také na odpružené vidlici - vidlice funguje bez problémů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.10.2015
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední nosič SA 004

           

      Hmm, takže buď slabá stěna nohou vidlice nebo jsem to opravdu moc dotáhl.
      Ale typoval bych první možnost...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.10.2015
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední nosič SA 004

             

        Kamarád nahodil tento nosič na odpr. vidlu, dotáhl s citem(předtím dal pod objímky pás staré duše a po 50km s brašnama o váze celkem 5kg mu nosič sjel o 1cm( a to přejel jen přes dva žel.přejezdy- ne v "terénu"). Zlatý starý př. nosič SA, co se upevňoval na podkovu u odpr.vidle- tento by spolehlivě vydržel proklamovaných 10kg jen při návarcích na šroubna každé straně vidle(jako u košíku na láhev)nebo doplnění o úchyt(např. pod V-brzdy)proti posunu dolů...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.10.2015
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední nosič SA 004

               

          Ten starý nosič na pevnou mám taky. Bohužel ale kolo je odpružené.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.10.2015
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přední nosič SA 004

                 

            Dal se upevnit i na odpruženou- ale musela mít nahoře podkovu(uchycoval se na ni i blatník)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.10.2015
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přední nosič SA 004

                 

            ...pokud je na uvedený rozměr, nevidím důvod nepoužít jej i na odpružené vidli- hrazdičku(podkovu) mají téměř všechny, stačí jen pohrát si s úpravou horního závěsu(příp. ho prodloužit o pár mm), byl vyráběn ve dvou variantách- pro cross(trek)28" a pro horáce 26" i s odpr.vidlí- tak by pasovat měl i bez úprav.....

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.10.2015
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Přední nosič SA 004

                   

              Zkoušel jsem ten nosič na pevnou a je tam několik problémů:
              Nosič je úzký, na každé straně to dělá zhruba 3cm, zkrátky odpružená vidlice je o dost širší.
              Jak ho dole přimontovat? Vidlice samozřejmě nemá očka na blatník, jedině snad použít držák od SA, ale tomu moc nevěřím.
              Nahoře na připevnění k podkově by snad šla udělat nějaká objímka.
              Nejlepší řešení - sehnat pevnou ocelovou vidlici a těch pár dní v roce, kdy bych nosič potřebovat, ji přehodit.
              Teď jen kde sehnat dostatečně vysokou (za odpruženou se zdvihem 100mm)?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 27.10.2015
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Přední nosič SA 004

                     

                A navíc na tento nosiš nejdou brašny Ortlieb, ale jen SA.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 27.10.2015
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Přední nosič SA 004

                       

                  ....jak dostneš do odpružené vidle běžné přední kolo, když délka př. osky je normovaná- nechce se mi věřit, že šířka odpr. vidle proti pevné dělá 7cm rozdíl. Pokud by se šířka lišila o pár cm, není problém nosič roztáhnout. Upevnění se dá vyřešit podložkama pod rychloupínák s pojistkou do vidle. Brašny Ortlieb mají asi jenjiní upínací průměr- rozteč se dá nastavit a průměr přizpůsobit, teda žádný problém pro chytrou hlavu co nechce vyhodit prachy zbytečně.České pravidlo "všechno jde, když se chce" platí dvojnásob. Já mít starší př. nosič na boční brašny a odpr. vidlu, tak popřemýšlím, jak ho využít i na ní- koupě nového by byla poslední zoufalá možnost....

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 27.10.2015
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Přední nosič SA 004

                         

                    ...navíc se k brašnám dodávají redukce na horní uchycení podle různých průměrů a spodní uchycení se dá přizpůsobit- teda žádný problém- o koupi nové pevné vidle bych ani neuvažoval....

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 27.10.2015
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední nosič SA 004

               

          Zlaté staré SA, měl jsem klasický přední nosič na odpružence a držel, o brašnách ani nemluvím, hlnikové háčky vypadají moc dobře a stačí přeje nerovnost a vyskakují, plastové vložky moc nedrží, staré ocelové plechy jsou k nezaplacení.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.10.2015
          Autor: axi
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Přední nosič SA 004

                 

            ....měl jsem to štěstí, že jsem koupil první typ rolovacích brašen SA se závěsnými háky podobným Ortliebům a objednal si jeden pár závěsů navíc- drží perfektně, manipulace jednoduchá- není mi jasné, proč od tohoto zavěšení fa SA upustila.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.10.2015
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přední nosič SA 004

         

    A co si nechat vyrobit nosič podle potřeby,eventuelně nechat upravit ten stávající.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.10.2015
    Autor: davido
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přední nosič SA 004

         

    Problém vyřešen. :-)
    Koupil jsem pevnou přední vidlici Force a budu podle potřeby přehazovat za původní odpruženou. Přehození je práce na 15 minut. Navíc na pevnou můžu bez problémů namontovat také blatník.
    Dnes ji poprvé vyzkouším cestou do práce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.01.2016
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přední nosič SA 004

           

      S přední pevnou vidlicí, nosičem a předními brašnami najeto během posledních 14-ti dní asi 930km.
      Je to lepší, než mít všechno vzadu. Hlavně do kopce jede kolo o něco lépe, nestaví se na zadní.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2016
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přední nosič SA 004

             

        Ale zase má kolo lepší trakci. :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2016
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přední nosič SA 004

               

          Mám ho na odpružený RST Gilla ... dotahováno s citem, podloženo kusem staré duše, drží tam rok, vepředu vozím pořád něco a nesjíždí, drží. Ovšem spodní úchyt mám těsně nad místem, kde vidlice přechází na úchyt pro osu a tedy se pak dolu mírně rozšíří - to asi nosič drží na místě. No a díky nosiči jsme parádně přidělal na přední kolo blatník - klasický blatník na zadní kolo, jen jsem ho otočil a stahovačkama přidělal k nosiči.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.07.2016
          Autor: Cvrnda
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

284 cyklistů (11 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024