reklama

Cykloturistika okolo Tanvaldu

Ahojte,
chceme ist tento rok na bicykle do Podkrkonosia (Stara Paka) a v ramci jedneho dna chceme navstivit Tanvald. Pocul som, ze by tam malo byt muzeum ozubnicovej zeleznice (viedla do Polska cez Harrachov).Kvoli tomu muzeu chceme Tanvald navstivit. Nema niekto nejake blizsie informacie o muzeu(kedy je otvorene, ci sa da nejako skontaktovat na sprievodcu a tak podobne) ? A ak viete nejaku peknu cestu pre bicykle zo Semil do Tanvaldu poradte.Budu tam asi same kopce :-(
Vdaka

[ Zpět ]
Datum: 21.03.2006
Autor: Jaroslav
  • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

         

    Pozri na :www.korenov.cz/zeleznicnimuzeum.html-6k

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

           

      Prepáč (sorry) ! www.korenov.cz ... tam viac ...

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

           

      O.K. Vdaka toto som si nasiel, ale potreboval by som sa spojit s nejakym clovekom, co by nam o tej pamiatke (technickej zaujimavosti) aj na mieste nieco vedel povedat.
      Totiz kamarat, co ide s nami, ma chalupu niekde pri Tisovci a tam tiez chceli robit ozubnicovu zeleznicu (ozubnice su, ale sa tusim nikdy nepouzili) a medzi zeleznicou z Tisovca a z Tanvaldu sa nejako vymienali lokomotivy.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2006
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

         

    Prolez jsem Zlatý stránky a jediný, co jsem našel je Muzeum techniky Háje nad Jizerou -Loukov, tel. 481685238. Mají tam veterány motorek, aut a jedinou českou ponorku!!! Je to u Jilemnice. Stran tý ozubnice se zeptej na [email protected], o tom Z.S. překvapivě nevědí nic. Cestu ti možná přiblíží Švestka, já to tak daleko neznám. Dobrý pořízení.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

         

    To muzeum myslím není v Tanvaldu, ale v Kořenově - aspoň vím o tom, že ho tam chtěli zřídit tuším v bývalém kině.
    Jinak ze Semil do Tanvaldu okreskama buď přes Vysoké nad Jizerou nebo přes Bozkov s případnou návštěvou pěkných jeskyní. A ty kopce tam opravdu jsou - a docela výživné.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2006
    Autor: Ligi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

         

    Pokud vím, tak z Tanvaldu (či z Desné) jezdívala "hřebenačka" do Kořenova.
    Tak už jsem něco našla - je to do Harrachova a koukni se sem na ozubnicovou trať http://www.mesto-desna.cz/turis.htm

    Jo a jen pro info - Desná těsně sousedí s Tanvaldem, takže je to naprosto stejná lokalita.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

         

    Tak o zubačce toho moc nevím, mám pocit, že byla nějak spojená s Kořenovem.
    Nejkratší: Semily - Bítouchov- Spálov - Bozkovské krasové jeskyně - Navarov - Svárov - Tanvald.
    Krásnější a delší: Semily - Bítouchov - Spálov - Bozkov- Roztoky u Semil - Vysoké nad Jizerou - Paseky nad Jizerou - Příchovice -Tanvald.

    Jen kopce jsou na obou trasách samozřejmostí. Jde o silničky nižší třídy, mimo ně jsou sice nezpevněné cesty hezčí, ale těžko bys to dohledal bez průvodce. Já sama tady téměř nejezdím a rozhdoně bych volila místní silnice (2. a 3. třídy). Tak ať ti to vyjde a kdybys byl v úzkých, zavolej 603866199, nějak bych ti pomohla. :-))))))

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

           

      Dakujem velmi pekne za rady. My budeme v Podkrkonosi v tom case, ked bude stretnutie v Sternberku (bohuzial akciu sme naplanovali uz davno a bude nas dost vela, takze sa neda posunut). Info na zubacku som sice nasiel, ale na mail mi nikto uz vyse mesiaca neodpovedal, tak som to skusil tu.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2006
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

           

      Pozeral som do mapy a mam zopar otazok k navrhovanym trasam. Z Navarova po Spalov som nenasiel cestu ani III. triedy, da sa ist po cervenej turistickej aj na bicykli ? Nebudu mi kamarati nadavat, ze budu musiet tlacit?
      Vdaka.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.03.2006
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

             

        Tak to kamaráde nevím, ale být tebou, tak to prostě risknu. No a co, tak budete kousek tlačit, hlavně, že najdete Semily. A když ne, tak stačí najít první silnici, kam bych dojela a já bych se už o vás nějak postarala. Jen nechci vidět žádné naštvané strejce! I tlačení je pohyb! A vo tom to je.. :-)))))

        P.S. Obavy z nadávajících kamarádů? Buď se postarají sami, protože jsou jako ty schopní, nebo ti to odpustí, protože tě mají rádi. Pokud nesplňují ani jedno kritérium, tak je pošli do Tater. :-)))

        a další P.S. Jestli ti na tom hodně záleží, tak mi zavolej na 603866199, domluvíme se a já to vysonduju u známých z Turnova.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

               

          To je v pohode,nejako si cesticku najdeme. Len som myslel, ze to mas prejazdene.
          Kamarati sice niekedy nadavaju, ale nakoniec vzdy na vypravy radi spominaju a vzdy mi odpustia a uz sa tesia na dalsie zazitky. Len som sa chcel vyhnut tomu,z e sa vydame po nejakej zablatenej ceste, ked k nej jestvuje alternativa. Prave po ceste popod Tatry sme sa dostali do takeho blata, ze sa nedalo prejst ani pesi a kamarati sa so mnou asi pol hodiny nerozpravali :-) ( a to sme sli po trase, ktoru nam den predtym doporucil miestny znackar a cykloturista). Takze do Tatier by som ich radsej neposielal :-)
          V kazdom pripade vdaka za ochotu V case nasho vyletu pod Krkonosami vy ostatni budete v Sternberku, co ma velmi mrzi.. A tie vychvalovane buchty nam budu chybat :-) Uz tolko som tu o nich cital az sa mi slinky zbiehali :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 28.03.2006
          Autor: Jaroslav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

                 

            aj me slinčeky skapávajů

            [ Zpět ]
            Datum: 28.03.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (slovačisko)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

             

        Z Navarova po Spálov?!? Teď tu nemám mapu, ale mám pocit, že se jedná o Riegrovu stezku.
        Ještě se doma podívám, jestli ej to orpavdu tak.
        A jestli jo, tak to teda na kolo moc není. Je to teda nádherná cesta podél potoka, ale valnou většinu půjdete pěšky a téměř na konci od jezu se jde cca 100 metrů kolem skály po dřevěném vysutém chodníčku (se zábradlím). Je to dlouhé asi 2 km a fakt to stojí za to. My si to každoročně projdeme s kolegy tam a zpět, když jsme na podzim na bowlingu ve Vysokém. A pohodou vycházkovou chůzí to zvládáme za 2-3 hodinky.
        Na Spálově rozhodně doporučuji zastavit se na jídlo. Výborně vaří.
        Ještě ti ale opravdu upřesním, jestli je to opravdu to, co myslím.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

               

          Nie nie je to Riegrova stezka, tu sme sli a celu cestu sme bicykle poctivo tlacili.Ale naozaj stala za to. Z Navarova na Spalov vedie pokracovanie tej cervenej znacky. My Riegrovu stezku obideme cez Bitouchov (pojdeme ponad nu)

          [ Zpět ]
          Datum: 28.03.2006
          Autor: Jaroslav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

               

          Riegrova stezka to není, ta vede do Spálova ze Semil podle Jizery. Z Navarova na Spálov se to jmenuje Palackého cesta a vede podle říčky Kamenice. Šel jsem tam před dosti lety a pokud si vzpomínám, tak pro kolo to zrovna není to pravé, kameny, kořeny, tipuju tak třetinu cesty na tlačení.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.03.2006
          Autor: Ligi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

               

          Ano, ano, spletla jsem se, je to Palackého stezka...
          Tu teda neznám ji, ale s ohledem na ráz krajiny bych z Navarova do Spálova volila silničku přes Boskov. Je to pohodička, z Boskova dolů s kopce a pak údolím potoka. Nádhera. S kolem bych se tomuto úseku asi vyhnula - teda já ne, já bych se tím bez problémů protáhla, abych to viděla, ale kdo musí na kole jet a vadí mu poponášení a tlačení a občasné bahýnko, pak bude asi hodně remcat :o)))
          Tak si to užij a ať se vám tam líbí :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 29.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

         

    Dakujem vsetkym za rady. S pomocou starostu z Korenova sa mi nakoniec podarilo najst toho spravneho cloveka, pana Jaroslava Kadleca, ktory bude instruovat vypravcov v Tanvalde, aby nam urobili prednasku o ich ozubnicovej zeleznici. Takze ono to nie je muzeum, aj ked miestna ozubnicova trat je historicky (a samozrejme technicky) velmi zaujimava.A preto sa tesime na navstevu. Problem trochu je, ze teraz je v Korenove dva a pol metra snehu a ktovie ci sa do 8. maja roztopi. Ak nie, budeme musiet improvizovat na bezkach :-)
    Este raz vdaka kazdemu, kto poradil.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

           

      Tak jedeš k pramenům Moravy na Králičák nebo do Tanvaldu?

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

             

        to má při cestě ...

        [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (..)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

             

        Nuz ideme aj do Tanvaldu aj na Kralicka okolo Moravy.
        Presnejsie 5.5. az 8.5 byvame v Starej Pake a vyrazame na jednodenne tury nalahko a vecer si davame bajecne Michalovy testoviny a este lepsie tocene pivo v Staropackej sokolovni (tento rok je to uz svtrty rocnik). 25.5. az 29.5. vyrazame natazko od pramena Moravy az k sutoku s Dunajom (teda domov).Tam (do Kralik, lepsie hore k rozhladni na Suchom vrchu) sa vezieme minibusom s privesom.

        Su to dve uplne samostatne akcie.
        Aj ucastnici budu trochu modifikovani, aj ked to zdrave jadro ide na obe akcie. Mrzi ma, ze jedna z akcii je naplanovana zrovna v case , ked bude ten zraz V Sternberku.
        Je to na porazenie, organizuju sa dve zaujimave akcie (Sternberk a Novopacko), my budeme tento rok v okoli oboch miest (velmi blizko) ale v inom case. Tomu sa hovori smola.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.03.2006
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

               

          Okolo Tanvaldu je nádherně a jak už víš, žádné muzeum tam není, jen pár nádhených kopců,jsem původně odsud z Desné 2km daleko:) nyní již v HK, byli jsme teď na Jizerce a je tam 3m sněhu okolo TNV je cca 1metr.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (nika)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cykloturistika okolo Tanvaldu

         

    www.zubacka.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bulls ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

233 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024