reklama

Schwalbe Road Cruises nebo Big Apple?

Dotaz asi nejen na koloběžkáře, protože ty pneu se dělají pro různé velikosti a tedy známe je i z kol. Takže, co myslíte? Raději Schwalbe Road Cruiser nebo Big Apple a proč? Jde o jízdu na koloběžce s 12 palcovými koly převážně na suchém asfaltu. Prim hraje malý valivý odpor. Záběr je tady zbytečný požadavek. V Katalogu Schwalbe jsem bohužel nenašel srovnání valivého odporu mezi BA a RC. Životnost by měla být lepší u RC, ale to pro mě taky není prim.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.09.2015
Autor: Robikl
  • Re: Schwalbe Road Cruises nebo Big Apple?

         

    Asi je tu málo koloběžkařů... Nakonec jsem se rozhodl pro Schwalbe Road Cruiser a už i vyzkoušel různé povrchy a celkem spokojenost. Při rozhodování mezi RC a BA rozhodlo, že Road Cruiser má vyšší dovolený tlak a dle mého názoru i "lepší" vzorek - tedy lepší pro horší cesty a mokrý povrch.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.09.2015
    Autor: Robikl
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Schwalbe Road Cruises nebo Big Apple?

           

      já koloběžkář jsem, na zadním 12" kole mám cosi od Kendy. foukat to jde na nějaký 5 barů, jede to relativně slušně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.09.2015
      Autor: Bruca
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Schwalbe Road Cruises nebo Big Apple?

             

        Díky. Věřím, že Kenda nemusí být vůbec špatná. Ani nevím, proč jsem hledal rovnou Schwalbe. Asi dobrá zkušenost z jiného stroje a věhlas značky. :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.09.2015
        Autor: Robikl
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Schwalbe Road Cruises nebo Big Apple?

               

          já mám na svém kole smartsam, a nevím, jestli ho koupím znovu. defekt sice žádný (což je plusový bod), ale na zadním se mi plášť strašně rychle sjel. cca 3000 km.

          dobrou zkušenost jsem měl třeba s Continental CoutryRide. ty vydržely skoro 15 tisíc :)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.09.2015
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Schwalbe Road Cruises nebo Big Apple?

                 

            Smartsam ani neznám. Ten se asi nedělá pro 12" kolo? Sjetí asi dost záleží na tom, jak brzdíš. Mě přijde, že se na koloběžce největší sjetí koná právě na zadním kole a to jen díky razantnějšímu brzdění. Jinak mám za to, že se plášť jen odvaluje a nemá nárok se moc opotřebit.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.09.2015
            Autor: Robikl
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Schwalbe Road Cruises nebo Big Apple?

                   

              smartsama jsem měl na cyklokrosce.
              na dvanáctce se mi jedna kenda rozpárala z boku, sjetá ještě moc nebyla.
              myslím, že o malých pláštích byl onehdy článek na přibližovadlech cz

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.09.2015
              Autor: Bruca
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Schwalbe Road Cruises nebo Big Apple?

               

          Kendy jsem na kolobce měl a dost rychle odešly, nesnesly vyšší tlaky. Teď mám na obou kolobkách Big Apply a spokojenost.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.09.2015
          Autor: JNSK
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Schwalbe Road Cruises nebo Big Apple?

         

    Takže po pár vyjížďkách se Schwalbe Road Cruiser 12" (tlak pro jízdu 4,5 Bar, jezdci střídavě dva 90 až 110kg s baťohem, sem tam nějaký seskok z obrubníku atp.) se objevily bouličky po stranách. Nejdříve jsem si toho všiml na zadním kole a dneska jsem objevil menší bouličku na předním kole. Přitom na jiné a častěji jezděné koloběžce s 16" koly se nic takového neděje. Takže buď ty pláště přetěžuji a nebo jsem je na začátku přefoukl. Ale spíš je prostě přetěžuji, protože na jiné koloběžce s 16" koly Road Cruiser slouží bez poškození. Otázka potom je, jestli se dá koupit slušná guma pro 12" koloběžku a chlapa. Pro děti a holky a tintítka jistě není problém.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2015
    Autor: Robikl
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Schwalbe Road Cruises nebo Big Apple?

           

      12" road cruiser ma limit 55kg na pneumatiku. A 12 palcovy vyplet je aj menej pruzny. Skoky, zvlast ak je celkova hmotnost velka mozu daleko prekrocit povolene zatazenie.
      16" koleso je jednak pruznejsie a jednak ma plast pre 16" koleso povolene zatazenie 65kg.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2017
      Autor: Pietko
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

429 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024