reklama

vrzání pneumatiky

Ahoj všichni! Jsem naprostý laik, který se náhodou dostal ke kolu. Podařilo se mi píchnout a po opravě duše nasazená pneumatika vrže při každém otočení v oblasti ventilku. Sedne si to časem, nebo je něco špatně?
Děkuji za radu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 05.09.2015
Autor: Polty
  • Re: vrzání pneumatiky

         

    Prostě si kolo i gumou potřebuje vrznout, nezáviď.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2015
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vrzání pneumatiky

         

    To je podle mě špatně. Zkusil bych částečně vyfouknout, promasírovat, aby si to sedlo, a znova nafouknout.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2015
    Autor: JendaH
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vrzání pneumatiky

           

      Děkuji, tohle jsem zkusila a problém stále přetrvává... zkusila jsem i sundat pneumatiku i duši a znovu nasadit a nic.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2015
      Autor: Polty
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vrzání pneumatiky

             

        A máš to nasazené správně ? Nenasazovala jsi pneu při úplně nasunutém ventilku ? To by pak patna pláště přes duši nemusela sednout do ráfku a tam by mohl být problém.

        Vypusť luft, zaraž ventilek tak ze tří čtvrtin do ráfku, sleduj, jestli si líp sednul plášť a pak ventil povytáhni a gumu nafoukej.
        Pokud by ventil nešel zamáčknout, je to jasný. Opatrně znovu zout a správně nasadit.
        Začít od ventilku, nasadit kolem něj plášť, když je zaražený do ráfku, nasadit zbytek pláště, urovnat, povytáhnout ventil, nafoukat. Pak už by neměl být problém.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.09.2015
        Autor: ronda
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vrzání pneumatiky

         

    Je. Ventilek je potřeba prostrčit otvorem v ráfku, pak by to mělo přestat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2015
    Autor: krosmen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vrzání pneumatiky

           

      To je dost nahovno rada, když nenapíšeš, z které strany.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2015
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vrzání pneumatiky

             

        To je fuk, díra je z obou stran stejně veliká, jde to zevnitř i zvenčí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.09.2015
        Autor: krosmen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vrzání pneumatiky

             

        Máš smysl pro humor, oceňuji v dnešní době vzácnost !

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.11.2015
        Autor: Utz
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vrzání pneumatiky

         

    Ahoj, děkuji všem za reakce.
    Pneumatiku jsem přehodila už asi 5x, dávala jsem pozor na všechny výše zmiňované detaily a pořád nic. Zkoušela jsem, jestli si to nesedne (cca 12 km) a taky nic. Funkčnost jinak v pohodě. Mám tomu dát ještě víc, nebo to raději hodit do servisu? Nemám žádného známého cyklistu :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.09.2015
    Autor: Polty
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vrzání pneumatiky

           

      Divný. Možná blbá otázka. Je to vrzání skutečně od pneumatiky ? Není to jen nějaká shoda náhod a nevrže, nedře a necvrnká tam něco jiného a nevypadá to jen jako vrzání pneu ?
      Co brzda, neškrtá si ? Nebo plastový kryt za kazetou, chránící dráty. Vrže jen při zatíženém kole, nebo i když kolo otočíš kolečkama vzhůru ?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.09.2015
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: vrzání pneumatiky

             

        Vrže jen při zatížení, kolem vzhůru je to v pohodě. Jedná se skutečně jen o jedno cca 15-20 cmm dlouhé místo na pneumatice (pod?), protože to vrže i v případě, že je zmáčknu rukou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.09.2015
        Autor: Polty
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vrzání pneumatiky

               

          Není něco s ráfkem, nebo povolenej výplet? Zkusil bych ještě prohodit pláště, přední se zadním.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.09.2015
          Autor: krosmen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: vrzání pneumatiky

               

          je to v místě lepení defektu ?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.09.2015
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: vrzání pneumatiky

           

      Zajímavé.
      Zkus napsat odkud jsi (město). Třeba se tu najde nějaký dobrodinec, který se na to podívá a poradí co s tím.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.09.2015
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vrzání pneumatiky

         

    co nějaký binec v kónusech, ten by to dělat nemohl?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.09.2015
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vrzání pneumatiky

         

    Jestli jsi z Prahy, stačí říct, můžu se ti na to mrknout. Ale buď hned zítra, nebo až příští týden - od čtvrtka jsem pryč.

    Jinak jako závadu tipuji patku pláště nad tím tlustým místem okolo ventilku (což už tu zaznělo), posunutou duši, takže ventilek jednou stranou tlačí o díru v ráfku, nebo duše někde jinde zmuchlaná. Duše se správně nasazuje lehce nafouknutá, aby držela tvar - to by mělo muchlání zabránit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.09.2015
    Autor: NightRider
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: vrzání pneumatiky

         

    Ahoj, opět díky za Vaše rady a nápady. Dneska jsem pokračovala v maratonu sundávání a nandávání pneu a po večerní vyjížďce je to zatím v cajku. Neudělala jsem nic jinak než předtím, prostě nechápu. Snad už je ale problém vyřešen :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2015
    Autor: Polty
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

289 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024