reklama

Apache cross

Po dlouhé úvaze jsem se rozhodl o pořízení nového crossového kola. Ročně najezdím cca 2-3 tisíce km, spíš cyklotrasy, tj asfalt, lehčí terén. Rozhodl jsem se nechat si sestavit kolo (mám možnost si levněji pořídit kostru apache) tj. nekupovat v obchodě hotové. Při představě pořízení kola kolem cca 15 tis. mi od Apache přijdou nejlepší kostry Hooha nebo Matto. Teď čím je osadit - v úvahu připadají Alivio nebo Deore. Máte někdo zkušenosti s kostrami Apache, resp. co byste poradili na osazení? Díky.

[ Zpět ]
Datum: 13.07.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (tom)
  • Re: Apache cross

         

    ahoj, ja uz som si raz takto crossik staval.nevravim, ze je to zle, ale zbytocne sa to predrazi o pat tisic minimalne a vysledok sa mi zda rovnaky. skor by som volil tu cestu, ze by som priamo v obchode dal tie suciastky, ktore sa mi nepacia vymenit.
    toto riesenie sa mi zda v pohode. inak radsej mam alivio ako deore a v podstate medzi nimi nie je vyrazny rozdiel. tak vela zdaru.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Apache cross

         

    V podstatě lze z Jurkim souhlasit. Ikdyž seženeš levněji rám, cena se Ti velice navýší při nákupu ostatních dílů. Leda, že by Ti v obchodě udělali dobrou cenu. Vhodnější bude vybrat model s rámem, který by jsi chtěl a některé díly vyměnit při koupi. To je běžná praxe. Při koupi dbej více než na výběr mezi Deore a Alivio, na velikost rámu, aby bylo možno nastavit Tobě vyhovující posed, na vhodnou, Tobě užitečnou skladbu převodů, určitě se vyplatí, je-li kolo vybaveno odpr. vidlicí, investovat u této součástky do dražšího medelu třeba na úkor nějaké přehazovačky a podobně. Tu snáze vyměníš, než pružit na pseudovidlici. Ikdyž zřejmě preferuješ lehčí terén, ale myslím, že chtě-nechtě vjedeš občas i do těžšího. Hotové kolo přijde o pár tisícovek levněji, než jej skládat, pokud ovšem necheš vlastnit ojedinělý exponát, a ušetřené peníze můžeš vložit do cyklistiky jiným způsobem. Přeji mnoho zdaru při koupi a následném ježdění.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tomáš)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Apache cross

         

    Já mám Alivio a jsem spokojenej. Rozdíl mezi ALIVIEM A DEORE je že Alivio je na osm převodů a Deore na devět, jinak si během jízdy rozdílu nevšimneš. Co se týče kola, vybral jsem si levnější model a pak jsem si ty levnější komponenty nechal vyměnit ještě v obchodě. Ty lacinější ti potom odečtou z ceny + zaplatíš ty dražší. A kupodivu, vyšlo mi cca o 1000Kč levněji, než ten dražší model s téměř stejnou výbavou. Tím myslím to podstatné, rám, vidli, měniče a řazení.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (hajky)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

250 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024