reklama

Hydr. brzdy,jak seřídit

Zdar,
jak mám vyštelovat hydraulickou brzdu (Deore M525)??
Myslím že by měla nějak sama,ale potom co sem čistil kolo a tak a zpátky dal dohromady tak trochu škrtá,ale ještě sem nejel,tak to bude asi tím,nebo ne??

Jo,a nevíte jakou výhodu má inverzní chod přehazky co teď všude nabízí???

Dík a ať to šlape

[ Zpět ]
Datum: 19.03.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Egesi ([email protected]))
  • Re: Hydr. brzdy,jak seřídit

         

    Vetsinou staci jen povolit a znova utahnout. Ono si to sedne pokazde jinak.
    Kdyz to nezabere, tak otacej kolem a zjisti ktera cast skrta. Na tu pak normalne pouzij silu o ohni ji spravnym smerem. Kotouce se takhle normalne doladuji.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Hydr. brzdy,jak seřídit

           

      Dikec,už sem na to přišel.

      A o tom inverzním chodu nikdo nic nevíte??

      [ Zpět ]
      Datum: 19.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Egesi)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Hydr. brzdy,jak seřídit

             

        Uz se tu o tom taky nekde psalo, o inverznim razeni. Jde o to, ze firma Shimano otocila tah pruzinky u prehazovacky vicemene kvuli DualControl, aby to slo snadneji, tam mi to prijde malinko logicke.
        Zkratka kdyz radis lehci prevod u klasickych RapidFire pacek, provadis to ukazovackem packou smerem k sobe a ne od sebe a navic tim retez na vetsi pastorek "netahas", ale on tam skoci sam diky te pruzince. Spadne proste nahoru :). Analogicky na tezsi prevod se radi palcem smerem od sebe a retez "tahnes" smerem dolu na mensi pastorek.
        Je to spis jen vec zvyku, nekomu mozna i vyhovuje snadnejsi razeni "nahoru" pri jizde do kopce.
        Videl jsem uz nekde sady Shimano XT pro rok 2007 a mam pocit, ze se s inverzni prehazovackou uz snad ani dal nepocita.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.03.2006
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Hydr. brzdy,jak seřídit

               

          Já osobně u inverzní přehazovačky žádnou logiku nevidím, ale je fakt, že to nedokážu porovnat v souvislosti s tím duál kontrolem. A v přehledu přehazovaček na letošní rok u shimana ta inverze převažuje.
          Vrátím se k brzdám: wewerka Ti naznačila, co dělat - ale řekl bych, že se to týká případu, když chytneš nějakou ránu na kotouč, tedy myslím si to.
          Když Ti to bude škrtat, tak povol dva imbusy (pětky), tím uvolníš třmen - dá se s ním pohybovaz směrem ke kolu - od kola, vycentruj kotouč mezi destičkami a rovnoměrně oba imbusy zase utáhni (myslím střídavě jeden . druhý, ne na fest jeden a pak druhý!). Někdo říká, že to jde vystředit také tak, že povolíš ty imbusy, pak normálně zmáčkneš brzdu a prudce páčku pustíš - destičky odskočí od kotouče a samo se to vystředí. Tenhle postup mi ale u těch Sh 525 nefunguje, u hayesů nine mi to tak šlo.

          [ Zpět ]
          Datum: 20.03.2006
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Hydr. brzdy,jak seřídit

                 

            A ještě jeden postřeh, poradil mi to vette: nedávno mi něco škrtalo na zadku, pořád jsem na to nemohl přijít - byla tam nečistota. No a ta tam může venku vlítnout i pádem shora do té "třmenové" štěrbiny. Vette mi řek, abych ji shora přelepil páskou, čímž se vytvoří taková obdoba blatníku, shora tam pak nic nemůže vlítnout, pro toho, kdo hodně jezdí v terénu to je určitě dobré :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 20.03.2006
            Autor: Airline
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Hydr. brzdy,jak seřídit

                   

              Sbohem odvode tepla :)) Vlitnout ti tam muze i spodem a na spodek se prodavaji chranice kotoucu.

              [ Zpět ]
              Datum: 20.03.2006
              Autor: wewerka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Hydr. brzdy,jak seřídit

                     

                http://www.cykloexpert.cz/blatniky/kryt-kotoucu...
                Treba tadytohle :)

                [ Zpět ]
                Datum: 20.03.2006
                Autor: wewerka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Hydr. brzdy,jak seřídit

                     

                Ale jo, dostane se to tam určitě i spodem :-)
                Pokud jde o to chlazení kotoučů - viděl jsem někde na fotce, že si tam někdo připevnil takový ten malinký ventilátorek, co je v počítači - spíš asi z hecu (těžko takhle říct, jestli to je bikerské nebo ne, asi bych to měl předhodit mirkovi:-))) ).

                [ Zpět ]
                Datum: 21.03.2006
                Autor: Airline
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Hydr. brzdy,jak seřídit

                     

                dovolím si vstoupit:)
                nezcela si rozumíme. ta rada s páskou se týkala brzd sh lx a podobných třmenů, viz:
                http://www.velotrade.cz/photos/velke/BRM585upr.jpg
                ta ohromná díra je při montáži vzadu orientovaná nahoru a ze zadního kola se tam sype spousta bordelu ze zadního kola. když se přelepí, tak se sice omezí protékání vzduchu třmenem, ale nic tam shora nespadne. co se týká chlazení, mi připadá mnohem horší ten chránič kotouče. ale zadní brzda nedostává tolik na frak jako přední, teda aspon u mě:o)

                [ Zpět ]
                Datum: 21.03.2006
                Autor: vette
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Hydr. brzdy,jak seřídit

                 

            Nooooo.. taky jsem driv zkousela to ladit pres ty imbusy. Uz nikdy to neudelam! Dokazala jsem to seridit tak, aby to neskrtalo, ale jakmile jsem nasedla, tak se to podivne prohlo a zaclo skrtat. Stelovani cele brdy opravdu nech odbornikum.
            Ohybani koutouce tak rizikove neni :)
            Jinak se to steluje tak, ze se to lehce utahne, stiskne brzda a pak doutahne napevno (hayes 9).

            [ Zpět ]
            Datum: 20.03.2006
            Autor: wewerka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

241 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024