reklama

který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

Zjistil jsem, že nemám v mobilu Bibli. Kde a který překlad si mám sehnat/sosnout (optimálně nějaký eboook, pdf asi také projde)?
*********************
Přemýšlím jestli nemám napsat "ukrást", protože Ekumenický by mohl být chráněn OSAou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.07.2015
Autor: Hrabosh
  • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

         

    U té poslední věty, jsem se nejdřív lekla, že píšeš "Přemýšlím, jestli nemám napsat "vlastní..." ale pak jsem ten řádek dočetla až do konce. A mírně mi odlevilo :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2015
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

         

    Nejlepší překlad je Septuaginta. Nový zákon tam se nic nevyrovná síle originálu. Z českých překladů jsem odchovanec kralického překladu

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

         

    No když to chceš do mobilu tak možná ten nejnovější, čtivější a Nový zákon i poslechový.
    http://www.bible21.cz/
    Jinak k vážnějšímu studiu asi nejspíš synoptický překlad.
    Ale po pravdě, nevím, jak je který z těch překladů kvalitní. Pro mě je Bible čtivo, které mám odjakživa spojeno se svým rodným jazykem a čtu ji ve slovenštině:-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2015
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

           

      Jinak ale pokud to chceš do mobilu, tak raději na poslech, eventuálně čti v klidovém režimu.
      Zrovna teď tady u nás před barákem naboural chodec začtený do mobilu do špejle od značky jednosměrné ulice.
      Byla by škoda, pořídit si u čtení bouli:-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.07.2015
      Autor: Lanna
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

           

      A co říkáte na číslo 666? Všude ho teď vídám. Podle duchovna to je andělské číslo, viz. https://chi-nese.com/cs/andelske-cislo-666-vyznam/

      Podle bible to je znamení "ďábla". Jak byste ho biblicky vyložili? Vídám ho doslova všude - spz, účtenky, sociální sítě, apod!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2024
      Autor: denisabajk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
  • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

         

    Ja zrovna ctu tendle: http://www.jw.org/cs/publikace/bible-online/

    Je v pdf i epub, zel v .mobi ne.
    Pripadne jestli mas androidi telefon, tsk si muzes stahnou "jw library", tam je soucasti. Ja ma blackberry, tak jsem jako obvykle ostrouhal :D

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2015
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

           

      tenhle překlad mi zatím připadá jako velmi ovlivněný věroukou svědků jehovových.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.07.2015
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

             

        Ekumenicky mas zas ovlivneny veroukou katoliku ;-)

        Cetl jsem v jiste dobe ekumenicky, kralicky i tento a porovnaval. Tento se mi cte nejlip - ma aktualni cestinu.
        Ale je fakt, ze jsem cetl i par utrzku z Bible21, a ta se tvari taky srozumitelne

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2015
        Autor: Bruca
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

               

          Ekumenismus ano, ale ten náš. :)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.07.2015
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

               

          ekumenka mě taky nijak neoslovila. Ten překlad 21 sice je v současné češtině ale furt tak nějak tíhnu k té kraličtině. Sice archaicky jazyk ale když si člověk zvykne na staré neřekne nové lepší jest ;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.07.2015
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

                 

            ty přechodníky jsou tam fantastické :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.07.2015
            Autor: Bruca
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

               

          Překlad nového světa je velmi přesný a doslovný. Je založený na moderním odborném výzkumu a na těch nejvěrohodnějších starověkých rukopisech. Zasílám odkaz na některé informace: https://www.jw.org/cs/svedkove-jehovovi/caste...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.01.2024
          Autor: Veruska18
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

             

        Našla jsem informace týkající se Překladu nového světa. Odkaz zde: https://www.jw.org/cs/svedkove-jehovovi/caste...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.01.2024
        Autor: Veruska18
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

         

    Taky trochu záleží na tom, co od té Bible chceš. Pokud "jen" příběhy a celkový přehled o čem to vlastně jako je, tak asi nejstravitelnější je moderní ekumenický překlad. Nebude asi v úplných detailech vyznívat nejpřesněji, ale v celku je to v pohodě. Pro nějaké hlubší studium, nebo vedení ve víře, kromě originálů asi z češtiny Kralická z šestnáctého století. Trochu nářez zorientovat se v té staročeštině, ale snad že by to měl být nejpřesnější překlad z originálů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2015
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

           

      Jo, kurnik, já píšu to samé, a přitom, jsem moh napsat"viz Ronda".

      Naprosto přesné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2015
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

         

    Zjistil jsi, že Korán je jen hromada fanatických sraček proložená hecováním k násilí? To je dobře:-)

    OSA nasrat. Pro osobní potřebu si můžeš pořídit rozmnoženinu. Výměnou za tuto možnost jsi už zaplatil výpalné při koupené paměťového média, takže morální stránku věci lze považovat za vyřešenou.

    Existující překlady:
    http://www.bibleweb.cz/preklady-bible/

    Ekumena: http://farnost.rudoltice.info/wp-content...
    Bible 21: http://www.bible21.cz/texty
    Králík: http://gnosis9.net/download.php?soubor=67

    Nejlepší je stáhnout vše, co najdeš, porovnávat, a usoudit, co je pro Tvé použití nejlepší. Někdy se může hodit nějaký biblický sw (Např. Theophilos-jen pro wokna) nebo online bible schopná ukazovat synopticky více překladů, třeba i ve více jazycích.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2015
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

           

      Porovnávač překladů: http://www.obohu.cz/bible/

      Bible21 = Bible pro 21. století = finální verze překladu Nová Bible Kralická (NBK)

      Překladatel utrpěl sebereflexi (nebo možná dostal kartáč), že užití (TM) Bible Kralická není košer (nebo halal nebo tak něco).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2015
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

           

      Nevím, co přesně zjistil Hrabosh čtením koránu.
      Třeba zjistil, že v koránu se vyskytují stejné postavy a stejné děje jako v bibli - je tam Adam a je tam Abrahám, taky je tam Mojžíš a je tam i Ježíš s Marii. Je to celkem logické, korán je mladší než Starý i Nový zákon.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2015
      Autor: Lanna
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

             

        Co jsou ale platné stejné postavy, když poselství je zásadně jiné...
        Navíc obsazení některých postav je znatelně jiné.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2015
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

             

        Prvních 5 kapitol První Knihy Mojžíšovy, by mělo být stejných i v koránu. V koránu má Bůh 99 jmen a až poslední je odpuštění. Korán opravdu není o milosrdenství, i když bratr bratru, že. Na Slovácku je ale přísloví "Host do domu, hůl do ruky!".

        Jinak ty překlady bych porovnával, v androidu mám And Bible a pročítám různé pasáže ve všech českých překladech, co v tom mám. Denominace od denominace má i jiný výklad každého překladu, myslím tím poznámkový aparát.

        Volil bych asi podle lidí, se kterýma se modlím.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.08.2015
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

               

          Interpretovat ty knihy, navíc někde v internetové diskusi si opravdu netroufám. Pouze uvádím, že ten, kdo čte ta písma chronologicky, tak jak vznikala, může nabýt dojmu, že korán je něco jako třetí díl nebo svého druhu pokus o převyprávění něčeho staršího, něco jako "remake".
          Ten kdo čte nejdřív korán a nemá možnost seznámit se s těmi staršími písmy (nebo je ignoruje) má pocit, že čte originál nebo něco jedinečně zjeveného.
          A věroučně to hodnotit, to by ode mne byla přímo troufalost. To vůbec netuším, jak to kdo má. Jestli je vůbec v některém z těch náboženství k víře nutné ta písma znát nebo stačí jen vyznání víry - u muslimů velmi kraťoučké, v podstatě o jedné rozvité větě. U nás křesťanů podstatně delší a vyjadřující víru v několik konkrétních věcí a skutečností. To vyznání víry, třeba to apoštolské, máme mnohem komplikovanější.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.08.2015
          Autor: Lanna
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

                 

            Samá lidská tradice a "zúřadování"...
            Samo o sobě je to velice jednoduché. Žádné učení básniček. Kdo ústy vyzná pána Ježíše Krista a v srdci uvěří, spasen bude. Finíto... Stihnul to i ten na vedlejším kříži :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.08.2015
            Autor: ronda
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

                   

              Asi ano. Ta naše křesťanská víra tkví v tom, že věříme, že ten člověk vedle přibitý na tom kříži, okolím ponížený, ten který umírá v lidských mukách a strastech, je ten syn boží, který opět přijde soudit živé i mrtvé.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 02.08.2015
              Autor: Lanna
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

                     

                Soudit živé i mrtvé?
                Kdepak to tam píšou?

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 02.08.2015
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

                       

                  https://cs.wikipedia.org/wiki/Apo%C5%A1tolsk%C3...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.08.2015
                  Autor: Lanna
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

                       

                  Skutky 10:42
                  Nařídil nám také, abychom kázali lidem a dávali důkladné svědectví, že to je On, koho Bůh pověřil, aby byl soudcem živých a mrtvých

                  2. Timoteovi 4:1
                  Slavnostně ti ukládám před Bohem a Kristem Ježíšem, který je určen, aby soudil živé a mrtvé, a při jeho objevení se a jeho království:


                  oboje Překlad nového světa. ale předpokládám, že ekumenický bude říkat to stejné ;-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.08.2015
                  Autor: Bruca
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

         

    Hraboši, nejlepší, je ten "ekumenický" ze 70/80tých let. Není to katolická záležitost, evangelíci, i ostatní na tom makali fest.

    Blběse to čte, a mizí to staročeské poetično - země byla nesličná a pustá - ale oni vycházeli z původních textů, takby měla být přesnější, tedy jazykem současníka.

    Pokud chceš vnímat a cítit dotek předků, čti Bibli kralickou (1613). Trochu archaický jazyk, ale stále srozumitelný.

    Nevím, jak moc Písmo znáš, ale, omluvte a opravte mě, pokud se mýlím, kromě desatera tam moc příkazů a návodů jak žít nenajdeš.

    Je to soubor knih plný příběhů.
    Poučení z příběhů a jak jej vnímat a vykládat, v tom se křesťanské církve někdy dost liší.

    Moje babička mi do Bible, ktetou jsem dostal k 15tým narozeninám (kralická, ekumenický překlad jsem dostal později) napsala:

    "Uč se pilně z této knihy, a Bůh všemohoucí provázej tě po celý Tvůj život.

    Učil jsem se pilně, Bůh mě asi provází, ale já v něj nevěřím. Babička to věděla, a nebyla smutná. Říkala, že víra je dar, ali i když jsem pazdrát nevěřící, že i mě Bůh miluje.

    Často si říkám, že měla pravdu.
    Ale kvůli tomu se nestanu věřícím.
    Ovšem čtení si, v té staré knize, není zas tak špatné.

    Zkus to.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2015
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

         

    Je to ve své podstatě jedno, slovo boží je slovo boží a svou cestu si najde.

    Pokud tištěný, tak bych spíš doporučoval myslet na budoucnost a pořídil si něco s většími písmenky.
    Tahle kniha se totiž těžko odkládá :)
    Mám krásný ekumenický kapesní překlad z roku 1985 , ale po letech už bohužel nepřečtu vysvětlivky a dodatky.

    Ke vzniku ekumenického překladu přikládám zajímavý link , knihy s příběhem jsou zajímavější.

    http://www.dumbible.cz/web/cs/vydavatelstvi...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2015
    Autor: újezďák
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

           

      Zkus brejle.
      Později brejle a lupu :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2015
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

         

    A ještě doporučuju pořídit si Biblickou konkordanci. Dobře se s ní vyhledává to, na co si člověk nemůže vzpomenout, kde že to už četl :-)
    I když, v počítačovém textu se dá taky snadno hledat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2015
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: který překlad Bible je nejlepší/doporučujete?

         

    Bible je pro děti a tím bych to uzavřel.

    Řešme jiné věci.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2024
    Autor: Rob144
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

324 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024