reklama

Prasklý rám Merida

Tak se mi povedlo najít na rámu prasklinu jak hrom a potřebuju poradit při výběru náhradního rámu.
Mám kolo Merida crossway 8900 velikost 48cm (tabulka je ve foto) a potřebuju ho vyměnit za jiný se stejnou velikostí hlavové trubky kvůli kompatibilitě výšky přední vidlice.
Volal jsem do oblíbeného servisu v Kralupech, kde mi řekli, že tohle by se muselo objednat jedině u autorizovaných. Zkusil jsem tedy Štěrbu, ale bylo mi řečeno že se jedná o velmi pracný proces a ať si raději koupím nový kolo. Což mě přijde na výměnu přední vidlice, zadní přehazovačky a asi komplet nového středu celkem divný tvrzení.
Rám nemusí být nutně Merida.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.07.2015
Autor: rif
  • Re: Prasklý rám Merida

         

    Štěrba se momentálně stěhuje do nového sídla na Spořilov, takže s nimi patrně nebude chvíli velká spolupráce v nestandardních pracných akcích. Já jsem na jaře od Štěrby získal jejich uložený starý rám na Autora Quantu a sám jsem si to přemontoval. Manželce také prasknul. Přesto, že to byl rám na stejné kolo, tak se v průběhu roků výroby stačil změnit rozměr hlavové trubky, a průměr sedlové trubky. Takže jsem stejně musel koupit novou sedlovku a hlavové složení. Vždy je to napínavé, jak ta přestavba dopadne. Proto se také do toho servis nijak nadšeně nehrne. Pokud to chcete přeházet na nový rám, zkuste oslovit přímo Meridu, nebo si nechte poradit od někoho, kdo to sem dováží, kde sehnat stejný rám. U Štěrby jsou ochotní, ale oslovil bych je nejdříve v půli srpna.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2015
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prasklý rám Merida

           

      Díky za poučný komentář :l

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2015
      Autor: rif
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prasklý rám Merida

           

      Štěrba má, řekněme, poněkud nadsazené ceny.

      Ale když to člověk zaplatí, tak za ty prachy dostane velmi dobrou službu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2015
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prasklý rám Merida

             

        Štěrba prodává celá kola za standardní ceny, tedy alespoň ta Autorská. Veškeré díly má dražší, než standard. Cenu práce neznám. Ale rám mi sehnal, za což jsem vděčen.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.07.2015
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prasklý rám Merida

         

    Nerozumím otázce.

    Na stránce http://www.merida-bike.cz/prodej/Ram--CROSSWAY... máš odkaz na ešop, rám je skladem: http://prodejce.merida-bike.cz/default.asp?cls...

    Geometrii jsem nekontroloval, ale podle názvu by měl být stejný: http://www.merida-bike.cz/UserFiles/File...

    Takže buď si to objednej přímo od nich po internetu, nebo zajdi do libovolného krámu kde prodávají Meridu a řekni jim ať ti rám objednají.

    Tady: http://www.merida-bike.cz/clanek/prodejci?1&... koukám, že je nějaký Mělník

    Z pražských můžu dát dobrou referenci na Tyrše, navíc je na správném konci Prahy (v Jaselské): http://www.merida-bike.cz/clanek/prodejci?1&...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2015
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prasklý rám Merida

         

    Se Štěrbou nemám dobré zkušenosti, moc velký frajeři (podle mě spíš blbečkové), navíc je to u nich dost drahé.
    Dobře radí Hrabosh, jinak se můžeš optat v Říčanech, spojení na www.cyklo-org.cz, tam meridu vedou a jsou (na rozdíl od těch štěrbáckejch blbů) velice ochotní :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2015
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

243 cyklistů (10 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024