reklama

Které nášlapné pedály na lehokolo?

Ahoj
Mám na lehokole pedály Shimano PD-M324 a jelikož v nich mají kufry čím dál větší vůli (výměna kufrů nepomohla), navíc čím dal častěji vržou a produkují různé jiné zvuky (namazání pomůže většinou jen na chvíli), zvolna se chystám koupit nové. Otázka je, zda kupovat znovu PD-M324 nebo spíš něco jiného?

Na začátku jsem měl jasno - chtěl jsem mít z druhé strany normální pedály, ale vzhledem k tomu, že poslední roky na lehokole jezdím vždycky jen v SPD sandálech, možná je ta obojetnost zbytečná, přecijen spousta pedálů je nejen levnější, ale i výrazně lehčí (i když v poměru k váze lehokola, deko sem, deko tam...).

Takže otázka je, jaké pedály byste případně doporučili? Kriteriem je kompatibilita se sandálama Shimano SD66, co nejdelší životnost a nevrzavost.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.07.2015
Autor: Jrr
  • Re: Které nášlapné pedály na lehokolo?

         

    Před dvěma lety jsem to tu řešila (ovšem je tam i spousta balastu, jako vždycky):
    http://www.nakole.cz/diskuse/16741-mam-lehokolo...
    Pořídila jsem tenkrát většinově doporučované M520 a zatím furt dobrý. Ale jiné jsem nikdy neměla, tak srovnání chybí. Momenty, kdy mi trochu chybělo, že nemají tu "normální" stranu, bych spočítala na prstech jedné ruky...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2015
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Které nášlapné pedály na lehokolo?

           

      Tak ta normalni strana prisla ke slovu predevsim v okamziku, kdy se chtel na lehokole mermomoci nekdo svezt... aspon bude duvod nepujcovat... :-)

      Pozitivni je, ze kousek plechu, ktery je na tech mych pravdepodobne opotrebeny, ty tvoje vubec nemaji. Nicmene jinak predpokladam, ze to bude stejne = casti upinaciho mechanismu se na tech pedalech daji odmontovat a vymenit, ale nikdo to neprodava, co? ;-)

      Jen je otazka, jak dobre by to fungovalo s temi sandaly, ktere se evidentne opirali nejen o upinaci mechanismus, ale i o material vedle?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.07.2015
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Které nášlapné pedály na lehokolo?

             

        Mám ty samé co Ifča, celkem tři páry. U nejstarších (na treku) jsou akorát vůle v ložiskách, už mám i ten klíček, mělo by to jít seřídit. Pružiny bylo nutné postupně utáhnout na maximum, no ještě fungují.
        Na všech je vidět, že se bota opírá i o hliníkovou část, ošoupává se to, nevadí.
        Co mám vyzkoušené různé kombinace starých/nových pedálů a kufrů, tak špatně funguje jenom jedna kombinace: nové pedály a opotřebované kufry (boty těsně před vyhozením).
        Kufry pokaždé vydržely celou životnost bot, ale na nové šly vždycky nové.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.07.2015
        Autor: Radek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Které nášlapné pedály na lehokolo?

               

          A hrozi teda nejaky problem, pokud koupim novy pedaly a na stary sandalky namontuju nove kufry?
          Vzhledem k tomu, ze u pedalu nove kufry byvaji a vic SPD bot nemam, mi to pripada jako logicky postup. Nevim, zda se na botach muze taky neco opotrebovat?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.07.2015
          Autor: Jrr
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Které nášlapné pedály na lehokolo?

                 

            Když opotřebovat, tak k lepšímu. Nové boty na pedálech někdy vrzaly, časem si to sedlo.

            Když jsou kufry sotva schované v podrážce a obrušují se tak nějak zároveň, tak nové by na starých botách mohly víc vyčnívat. Nezkoušel jsem.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.07.2015
            Autor: Radek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Které nášlapné pedály na lehokolo?

                 

            Někdy je problém staré kufry odmontovat.
            Buď jsou zarezlé šrouby nebo obroušené (ošlapané) hlavy šroubů.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.07.2015
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Které nášlapné pedály na lehokolo?

                   

              O tomhle jsem byl dopredu poucen, takze jsem po dvou letech pouzivani srouby vysrouboval (jen tak tak), namazal a zasrouboval zpatky, ted tam jsou druhe kufry sotva rok, takze verim, ze odmontovat pujdou. :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.07.2015
              Autor: Jrr
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Které nášlapné pedály na lehokolo?

                     

                Ty šrouby jdou kdyžtak celkem v pohodě odvrtat.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 01.08.2015
                Autor: snilard
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které nášlapné pedály na lehokolo?

         

    Já mám na lehosilničce tyhle
    http://www.kupkolo.cz/pedaly-shimano-pd-m530_z93/
    a jezdím na nich taky v sandálech Shimano. Nemůžu si na ně stěžovat. Dá se na nich jezdit i v obyčejných sandálech (desítky km na Cylo LeMans).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2015
    Autor: HonzaK
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které nášlapné pedály na lehokolo?

         

    Koupit nové pedály...
    Já bych tu obojetnost neřešil u lehokola.
    U klasiky jo - když máš kolo které se nebojíš zamknout před obchodem.
    Jinak je lepší mít klasiku s SPD na které jezdíš výkonově a další kolo "do hospody" s platformama.
    Z hlediska performance je to vždy lepší.

    Za sebe můžu ještě říct, že preferuju boty s pořádnou trekovou podrážkou, která pak lépe najde nášlap, i když je úplně malý. Co úplně nesnáším jsou klasické MTB tretry, když sklouzávají před našlápnutím.
    Na lehokole je to trochu jiný případ, protože na pedály vidíš, tak tam je MTB tretra tak akorát.
    Pokud rád vozíš MTB sandály, vůbec bych to neřešil a koupil si malé oboustrané M540.

    Vrzat to bude vždy, když bude omletý kufr, nebo vymleté plechy na pedálu. Lehce stříknout WD40 pomůže, ale znamená to přitvrdit pružiny.
    Nové kufry ve starých pedálech skoro nic nevyřeší...
    Taky se může žvejkat guma o pedál, za sucha.
    Podíval bych se, zda nemáš odlezlou gumu z podrážky atd.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2015
    Autor: single
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Které nášlapné pedály na lehokolo?

           

      Bohuzel utahovat pruzinu uz nic neresi, dostal jsem se dokonce do faze utazeni, ze botu rozumne nejde zacvaknout (vycvaknout kupodivu porad jde), ale stejne je tam vule vsemi smery. Zjevne je tam obrouseny plisek, na ktery kufr doseda, nikdo ho neprodava a kdyby preci, nejspis by byl nesmyslne drahy (v jednom kramu to meli na jinou znacku pedalu asi za 4 stovky...).

      Jo, mit vic kol, by se obcas hodilo, jen nevim, kde bych pak bral cas a penize na jejich udrzbu... :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.07.2015
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Které nášlapné pedály na lehokolo?

         

    Na lehokole jsem dříve měl Shimano M540. Teď necelý rok vozím Speedplay Frog. Cesta zpět nevede, až na tu potřebnou údržbu je mám radši než SPD.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2015
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Které nášlapné pedály na lehokolo?

           

      A nechodíš si po kufrech?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2015
      Autor: single
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Které nášlapné pedály na lehokolo?

             

        Ja ich mám tiež a topánky s kuframi používam do práce i keď neidem na bicykli. :D Kufre netrčia.
        Pozri ale kompatibilitu s topánkami, ktoré máš.

        + Nedržia koleno v pevnej polohe, dá sa točiť nohou

        - Údržba (momentálne zanedbávam, snáď to vydržia)
        - Cena
        - Pri páde nevypnú

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.07.2015
        Autor: batat2
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Které nášlapné pedály na lehokolo?

             

        Ty boky ošlapané trošku budou. Na kamení se s tím chodí trochu lépe, než v SPDčkách.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2015
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

344 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024