reklama

Historicke DEORE LX

Mam DEORE LX ST-M563 s chromovanými brzdovými páčkami.
Potřebuji nějak opravit páčku řazení pro zadek.
Má někdo takové historické komponenty, či radu jak to snadno opravit?

Zvenku to vypadá netknutě, ale asi se to poškodilo při pádu.

Děkuji předem za dobrou radu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 27.07.2015
Autor: Vaclav2015
  • Re: Historicke DEORE LX

         

    A v čem spočívá závada? Jestli to zvenku vypadá netknutě a neřadí to, je třeba to rozebrat a zjistit příčinu. Měnit to jako celek je až poslední varianta opravy.

    K poškození na tom zase až tak moc není, pokud nepraskl plast nebo nejsou stržené samořezné šroubky. Neprasklo jenom lanko nebo nejsou zanesené nebo vydřené bovdeny? Není to jen rozštelované?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2015
    Autor: MiBo
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Historicke DEORE LX

           

      Lanko je napnuté, páčka co má napínat nenapíná.
      Rozebrat to nejde - zespoda je šroub (osa po které se otáčí páčky) ten jde povolit, ale už ne vytáhnout. Dva menší šroubky - ten co je blíž řídítkům je nepřístupný pro šroubovák.
      Jiná cesta jak by to šlo rozebrat není.
      Nejde to totiž jednoduše odmontovat od řídítek (objímka má jeden šroubek a nejde stahnout přes rukojeť...).

      Čili tohle otevřít nevim jak.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2015
      Autor: Vaclav2015
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Historicke DEORE LX

             

        stahni rukojeť a sesun smerem ven z riditek radici-brzdovou sestavu...
        Pokud si to pamatuji spravne sundaval se vzlast plast indikatoru a potom tam byl sroub okolo ktereho se otacely zapadkova kolecka.
        Navod jiste najdes.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2015
        Autor: cibi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Historicke DEORE LX

             

        Chce to trpělivost, menší šroubovák a půjde to. Pozor na místa, kde je jeden plastový díl zacvaknutý do druhého (utržení jazýčku). Tipoval bych to na pružinku, ale to se všechno uvidí, až se to podaří otevřít. Sundavání z řidítek je podle mne zbytečné.

        Střeva jsou docela jednoduchá a přehledná. Otevření (sundání krytu) nemá vliv na funkci, takže až se to podaří otevřít, bude rychle jasné, co se s tím dá dělat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2015
        Autor: MiBo
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Historicke DEORE LX

         

    pokud je to je 7 rychlosti jsou střeva řadícího mechanizmu stejne s STX a STX-RC, pochopitelne sedmirychlostnim. Vlastne cela packa vyjma povrchove upravy.
    Pokud vim pruzinky slo pouzit i z sedmirychlostniho Alivia.

    K vlastni oprave - v klidu rozeber, jedine co potrebujes pri oprave mimo poskozenych dilu je lepidlo na zavity (modry loctite)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2015
    Autor: cibi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Historicke DEORE LX

         

    jeste jsem Ti nasel navod:
    http://www.ivelo.cz/domaci-servis-kol/razeni...

    vetsina razeni ktere jsme mel v ruce mela zaschle mazivo, max prasklou pruzinku. Ty pasovaly z jinych (levnych) razeni nebo i z psacich stroju.

    Mazal jsem to po vycisteni vazelinou Ethsyntha B52 protoze jsem ji mel...
    (pro jemnou mechaniku a optiku, tj hodinarska)
    Obecne by mela stacit jakakoli nevysychajici,silikonovou.
    Pokud sezenes zelenou Shimano, domnivam se ze bude OK.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2015
    Autor: cibi
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Historicke DEORE LX

           

      Děkuji moc za odpovědi a za návod. Napíšu sem jak to nakonec dopadne. Naposled jsem opravoval Favorit z Rokycan a tam to šlo dobře, ale zase chtěl štelovat hodně často. Ješte ho mam, ale je silniční a ne do lesa.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.07.2015
      Autor: Vaclav2015
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Historicke DEORE LX

             

        .... to zvladneš...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2015
        Autor: cibi
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Historicke DEORE LX

         

    Mě před časem odešla LX řadicí páka (ne kombinovaná s brzdovou). Indexace necvakala a občas to neřadilo nahoru, přičemž stav se rychle zhoršoval. Byly tam nějaký ožvejkaný díly. Zkoušel jsem tomu domluvit pilníkem, aby to nějak hlouběji zaskakovalo, ale řazení odolávalo.
    Nakonec jsem koupil za dvě stovky jinou osmirychlostní páčku z nějaké současné acery/alivio. Má to trošku jinou ergonomii, vypadá to hnusně, ale řadí to zhruba stejně hezky jako těch 15 let starý LX.
    Vzhledem k tomu, že teď jezdím víc na koloběžce, tak mi vzhled páčky v kočárkárně ani moc nevadí :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2015
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

236 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024