reklama

Vadný SRAM DualDrive

Preventivně jsem vyměnil DualDrive i s celým zadním kolem, přišlo mi, že po nějakých 50 tis. km už bude dobré nechát ho jenom jako zálohu, i ten ráfek bude mít dost.

Nový DualDrive vydržel asi tak tisíc km. Začalo v něm cvakat, během návratu ze srazu v Lanžově se to rapidně zhoršovalo a dojel jsem už jenom na prostřední přímý stupeň.

Samozřejmě je to v záruce, ale posílat to na reklamaci do Azubu, aby celé kolo ještě znova přeplétali, to beru jako poslední možnost. Samozřejmě jim taky napíšu.
Kromě toho jsem jej už rozebíral a promazával, teda hned nový, ne těsně před tou poruchou. Tomu starému to docela prospělo.

Tak jsem ho zas rozebral a je rozpadlý pružinový kroužek, co má být v drážce a držet pohromadě čtyři západky. Rozemlel se na plno malinkatých kousků, jenom jeden větší zůstal, co je tam tak naaranžovaný.

Nemáte prosím někdo vadný kus na náhradní díly? Nebo nevíte, kde sehnat takový materiál?
Už vím, ono to bývá v guferech. Jenomže tahle pružinka je jemná, má asi 1 mm a natahuje se na 25,5 mm průměr.

Mezitím tam šlo zpátky staré kolo. Ta vůle ložisek, co už vypadala dost vážně, tak šla znovu krásně dotáhnout, vazelínu uvnitř jsem zkontroloval - je čistá, tak starý DualDrive i ráfek jezdí dál (teď absolvoval K24).

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.06.2015
Autor: Radek
  • Re: Vadný SRAM DualDrive

         

    Něco rozebrat a potom posílat na reklamaci? Takový díl bude těžko k mání někde na netu. Bylo by od nich hezké tu pružinu v rámci záruky poslat,ale je možné ,že by potom řekli : Záruka padá,uživatel se v tom hrabal.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2015
    Autor: magic1000
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vadný SRAM DualDrive

           

      PS. Co tu pružinu přehodit z toho starého?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.06.2015
      Autor: magic1000
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vadný SRAM DualDrive

         

    tak se v tom nehrabej, slož to,vyfot a pošli na reklamaci,pokud se v tom budeš hrabat, pak to pošleš na raklamaci, nemusí ti ji taky uznat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2015
    Autor: chopper
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vadný SRAM DualDrive

         

    http://www.rideyourbike.com/sramIGH.shtml

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2015
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vadný SRAM DualDrive

           

      ... byl by takový problém napsat si do USA o potřebnou součástku?
      psal jsem tam do Singera o součástku a nebyl problém ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2015
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vadný SRAM DualDrive

           

      https://www.sram.com/service/sram/259
      ... možná by to šlo i od Sachs-e?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2015
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vadný SRAM DualDrive

             

        Jak jsem se díval na DD3 - to je ten nový - tak na něj dodávají samostatně už jenom nějakou tu vnější bižuterii, co se dá poztrácet, jinak nic.
        U toho staršího to teda nebylo o moc lepší, jako u všech spotřebních výrobků.
        Samo, že kdo se nezeptá, nemá nic.

        Ale řešení se blíží a je jednodušší, než bych čekal, bez větších nákladů a víceprací. Ty pružinky z gufer jsou přesně to pravé, i když jsem měl napřed pochybnosti. Jenom vybrat to správné gufero. Z toho, co jsem našel doma, by se to poskládalo, ale bude lepší pružinka jenom s jedním spojem (i jeden může být moc, jak se ukázalo, ale jinak to nejde).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2015
        Autor: Radek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vadný SRAM DualDrive

               

          Mě tehdy z toho Singera (s omluvou) přesměrovali do jakéhosi skladu v Oregonu.
          (ve finále jsem zjistil, že to ozubené soukolí (pohon chapače) je shodné s jedním, u nás neběžným typem Luczniku)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.06.2015
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vadný SRAM DualDrive

               

          A je to opravené. Pružinka z gufera na hřídel 25 mm s výškou 5 mm. Je tam dost volně, právě tak, aby se západky zvedaly.
          Akorát z té původní pružiny jsem vyšťoural po kouskách slabou půlku, zbytek se nějak "vypařil". Jestli je tam někde přilepený ve vazelíně a časem se dostane mezi převody, asi to poznám. Ještě že je to měkčí materiál než to ostatní. Na to, jak se ty západky při jízdě bránily, není to na nich ani vidět.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.06.2015
          Autor: Radek
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vadný SRAM DualDrive

                 

            Popíšeš-li tu sublimaci oceli v odborném časopise, mohl bys získat Nobelovu cenu.
            Bez pokusů, ty už se učinily samy ...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.06.2015
            Autor: AV
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Vadný SRAM DualDrive

                 

            Šikovný chlapec. Důležité je si umět poradit a problém vyřešit.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.06.2015
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

355 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024