reklama

cyklo tretry a pěší turistika ?

Prosím o radu ,kolik se dá ujít asi!" km" a v jakém terénu s turitickými tretram,i nemám představu zda se dá pohybovat třeba ve kamenitém terénu díky za každou zkušenost

[ Zpět ]
Datum: 15.03.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Maco)
  • Re: cyklo tretry a pěší turistika ?

         

    Podle mých zkušeností i turistické tretry mají natolik tvrdou (a neohebnou) podrážku, že chůze v nich je víceméně nouzovka, nic pohodlného. A navíc bys je zcela určitě chůzí (nejen v tom kamenitém terénu) velmi rychle odrovnal. Proto mám na krossu klipsny + "botasky" s pevnou podrážkou (natolik pevnou, že v nich necítím tlak na pedály a přitom natolik ohebnou, že v nich bez problémů projdu vedle kola třeba po náměstích. Pro úplnost dodávám, že mě stály 199,- Kč, jsou z nějaké akce v hypernově a mám v nich najeto přes 10 tisíc km. Teď je tam mají také, ale za 499,-, na tu "moji" cenu zlevní vždy na podzim. Krom těhle používám ještě jiné za 249,-, pro mou potřebu také vynikající). :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklo tretry a pěší turistika ?

           

      Ahoj, mě by spíš zajímalo kolik v botaskách máš "nachozeno". Zdar NaKole!

      [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2006
      Autor: blažej
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklo tretry a pěší turistika ?

             

        Tak na to odpovědět nedokážu - i při těch 10 tis. ujetých km to budou řádově - no strašně málo - řeknu ti, viděl bych to tak do pěti kiláků celkem (když jedu na krossu, tak nemám potřebu chodit, těch náměstí a hradních nádvoří sice pár bylo, ale zas tak veliký nebyly). No víc to určitě nebude.
        Kdybys potřeboval "botasky" pro ty delší štreky, tak to bys zřejmě musel do jiné cenové hladiny (minimálně ty české prestige za cca 900,-, v těch jezdím do práce a v práci i mimo ni v nich chodím - ročně našlapou v pedálech cca 3500 - 4000 km, kolik za rok ujdu pěšky, to teda nevím, vydržejí mi dva roky). Vzhledově možná nic moc, ale funkčně mi plně vyhovují. Po horách jsem v nich ale nikdy nechodil.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.03.2006
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo tretry a pěší turistika ?

         

    Já sem si pořídil ty Lake MX 165 a myslim, že se v tom dá dost chodit, je to asi tou nadzvihlou špičkou, ale na kilometry v terénu to asi není, ael na prohlídku hradu to snad půjde.....
    Ozkoušim... ale až budu trochu vlídněji...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo tretry a pěší turistika ?

         

    Mám jakýsi šněrovací Lake (byly nejlevnější) a v nich se dá chodit úplně bez omezení, i v kamenitém terénu, jsou na chození i velmi pohodlné. Zas tak moc v nich nechodím, abych je zbytečně moc neošlapal (pokud nejedu na kole tak si je beru zcela vyjímečně - ale já zase na kole jezdím furt), ale myslím, že pár desítek kilometrů by se v nich bez problémů ušlo. Problém je akorát když se leze někde po skalách a šlápneš kovovým kufrem na nějaký ostrý kámen, tak u normálních bot bys čekal, že to bude držet, ale železo po kamenu sklouzne.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2006
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklo tretry a pěší turistika ?

           

      jo a taky když se v nich běží po chodníku (což jinak není vůbec problém), tak je trochu nepříjemné to cvakání:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklo tretry a pěší turistika ?

             

        Super kravál také dělá písek nebo jemný štěrk na betonu...;-) To jsou uplné křupance... To se hned skoro každý otáčí co se děje ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 15.03.2006
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklo tretry a pěší turistika ?

               

          Tuto zkušenost mám s nima taky, už jsem uvažoval o podlepení nějakou tenoučkou vrstvou u ševce, ale na druhé straně mi to zase připadá vůči tretrám dost morbidní

          [ Zpět ]
          Datum: 15.03.2006
          Autor: Krtek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo tretry a pěší turistika ?

         

    Mám North Wave asi jedny z nebytelnějších od této značky. V náročném horském terénu jsem s nima nachodil hodně (občas s kolem na zádech), protože leckdy (řekl bych až příliš často) je terén nad mé schopnosti. Chodí se v nich bezvadně, jen trochu klapou těma želízkama. Pozoruji, že se podrážka rychle (tak za rok a něco) ošoupala a začínají prokluzovat v blátě apod. Jinak držely i na firnoviscích a myslím, že je oddělala alpská žula. Asi koupím ten samý model znovu. Jen se mi zdály v BIKE RANCH poněkud předražené.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklo tretry a pěší turistika ?

         

    Můžu tě ale uklidnit - na navlhlých kořenech, kamenech apod. kloužou absolutně všechny tretry. A zvláště když po mokré skalce tlačíš kolo vzhůru - absolutně nemáš šanci se zapřít...

    Jinak musím říct, že já bych v cyklobotách moc daleko jít nechtěla. Sem tam popojít podle potřeby se dá, ale zdolávat v nich nějaké kilometry... ta tvrdá podrážka je pro chůzi trošku napohodlná.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

320 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024