reklama

Když Vám ukradnou kolo

Zhruba každých 90 minut zmizí v ČR někomu bicykl. Policie objasní kolem 17 % evidovaných krádeží. Pro nalezení svého kola můžete udělat hodně vy sami. Zkuste si přečíst pár rad, co dělat v takovém případě.

Datum: 15.03.2006
Autor: Redakce
  • Re: Když Vám ukradnou kolo

         

    Při vší úctě k redakci NaKole musím oponovat. Loni jsem se po krádeži kola zachoval přesně podle návodu v článku. Krádež jsem nahlásil Policii ČR, která se mnou ještě týž den ochotně sepsala protokol. Ten ale okradenému nepředávají. Sdělili mi pouze jeho ev. číslo a jméno vyšetřovatele, pověřeného případem.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Když Vám ukradnou kolo

           

      Přesně tak, protokol jsem z nich dostal až po osobní návštěve služebny... A to, co nazývali "protokol" byl normálně ofocený cár papíru, který ručně sepisoval vyšetřujíci policista u mně doma...;-) Ani se nenamáhali to přepsat na stroji nebo počítači...

      [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Když Vám ukradnou kolo

             

        Protokol podle nich nepotřebuju, v případě, že kolo objevím sám, mám volat 158 a tuto skutečnost jim oznámit, ale rozhodně nezapřádat jednání s novým uživatelem kola. Rady podle článku, teď ještě potkat kouzelnýho dědečka, protože když policajti nevypátrají milionový auta, jaká je naděje u kola za pár tisíc? :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 15.03.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Když Vám ukradnou kolo

               

          Naprostý souhhlas. Ukradli nám kolo anahlasili jsme to na policii. Zapsali všechno a žadný protokol jsem nedostal. Po dvou měsicích jsem náhodou naše kolo objevil. Byla sobota odpoledne, volámn na služebnu odvolávám se na zápis protokolu a to, že vím kde kolo je. A víte co mi řekli. Mám se dostavit v pondělí na služebnu, že to prověří.
          A ještě jedni perlu se stopadesátosmičkou. Ukradli mi s auta tašku s doklady. Zjistil jsem to na parkovišti 5 km od místa kde se to stalo. Po zavolání na 158 mi řekli, že musím zůstat s autem na mistě kde jsem to objevil. Po 6 hodinách čekání a několika telefonátech na 158 jsem se sebral a zajel na služebnu sám. Kdybych dal na ně, tak na tom parkovišti sedím ještě teď po třech letech.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.03.2006
          Autor: Marco
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Když Vám ukradnou kolo

                 

            Protokol nebo jeho kopii policie nedává. Umožní se poškozenému, aby si udělal výpisky a věděl tak, co do protokolu uvedl. Důležitý je trvat na vydání tzv. potvrzení o oznámení, kde bude uvedeno, kde, kdy a k čemu došlo a kde může být i ten zmiňovaný popis odcizeného kola. Jinak to potvrzení může být sepsaný ručně, neexistuje povinnost vše psát nebo to přepisovat na psacím stroji anebo na počítači. Musí zde být ale další náležitosti, jako razítko služebny, číslo pod kterým bude věc u policie vedena a podpis policisty.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.03.2006
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Když Vám ukradnou kolo

                   

              Tak jsem zase o něco chytřejší... Díky !

              Kopii protokolu jsem si vyžádal na služebně, sice se dost divili na co mi to bude, ale nakonec mi vyhověli... O razítko na kopii jsem si musel říct sám... Jméno a podpis vyšetřujícího tam je také.
              Jen nevím, na co jim tam jsou údaje o mém zaměstnání, zaměstnavateli a rodinném stavu... Asi ještě nějaký pozůstatek po "starých časech"...;-)

              Samozřejmě, že to v terénu asi budou psát ručně. Ale předpokládal jsem, že v 21. století to pak v kanceláři dostane nějakou kulturnější úpravu...;-) Konkrétně u nás tam mají dvě kancelařské pipiny, které byly celou dobu co jsem tam na to čekal, vysmáté až to nebylo hezký, tak nevím k čemu tam nakonec jsou, když nepíšou...;-)

              Také jsem na vážkách, jestli jim tam nemám z plezíru napsat doporučený dopis a jen tak se zeptat, jestli náhodou nedošlo k nějakým "novým skutečnostem" v mém případu...;-) Ale asi to je ztráta času a peněz za poštovné... Kolo a asi ani jeden díl z něj asi už nikdy neuvidím...

              [ Zpět ]
              Datum: 15.03.2006
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Když Vám ukradnou kolo

                     

                ...mimochodem, už si někdy byl osobně sepsat oznámení na služebně?!? Mohu tě ubezpečit, že psaní na stroji a ovládánání PC zřejmě asi nepatří mezi předměty, které by se na policejní akademii vyučovaly.
                Tímto se nechci dotknout těch zručných, kteří toto ovládají a pokud opravdu jsou, tak kde?!? Já jsem na ně zatím nenarazila - nejvíc mě zničil policista, který odmítal vzít další oznámení s tím, že má na PC rozepsané hlášení a poškozeného odeslal na vyšetření a focení apod. (byl to cizinec po loupežném okradení). Prostě hrozilo, že tam budu čučet dost dlouho - naštěstí se mi ho podařilo přesvědčit, že technika, na které pracuje, umožňuje současné zpracování i více případů najednou, takže jsem tam strávila jen hodina a půl :o)))

                [ Zpět ]
                Datum: 16.03.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Když Vám ukradnou kolo

                 

            to kolo si mal ukradnut naspat. presne tak som to urobil pred tromi rokmi ked som v meste objavil moju ukrajinku. nastastie nebol zamknuty. ale aj keby bol tak by som asi rychlo zhanal stipacky.Nestoji zato volat policiu, tych to vobec nezaujima.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.03.2006
            Autor: alo
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Když Vám ukradnou kolo

         

    Mne nejake kurvy uz ukradly dve kola (uzamcene ve stojanu) a nezajem policajtu je az odpudivy, cloveka ty prosustrovane dane s.rou tim tuplem.

    Mam dve "vyrozumeni o odlozeni", tzn. zpravy ve smyslu: strasne jsme se snazili, ale opravdu se nam nepodarilo Vase kolo najit a timto na to kaslem. V realu je to tak, ze na to kaslou hned, jak opustite sluzebnu. Cisla, zarucaky, fotky, popisy, webove stranky, pochybuju, ze se na to vubec obtezovali podivat...

    Zde uvedene rady (popr. v prvnim dile) jsou dle meho nazoru jen marnym pokusem o to, udelat alespon neco, ovsem s vedomim, ze to nema zadneho ucinku. V tomto smeru zacinam byt skeptik a uvazuji o zbrojnim prukazu a nahodne zapomenutem uzamceni kola...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pafal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Když Vám ukradnou kolo

         

    Mě ukradli kolo na Dýmníku u Rumburka - pachatel byl naštěstí viděn jak na kole odjíždí a po dvou letech i odsouzen a kolo mi splácí. Mimochodem domnívat se, že pachatele dojedete, je poměrně daleko od reality. Ty prevíti uměli jezdit na kole naprosto bravurně a zmizeli s kopce takovým fofrem, že se za nimi nestačilo ani zaprášit.
    Podle popisu sice policajti okamžitě tipli, kdo to ukradl, ale ani se nenamáhali k němu zajet - prý by stejně neotevřel, protože je to "zkušený chlapec".
    Na Policii jsme pak z příslušníků tahali, kam se ukradená kola z Rumburku vozí na prodej - trvalo to dost dlouho, ale nakonec dost neradi přiznali, že se vozí až do České Lípy. Konkrétní bazar jsme z nich ale nevtáhli...

    Tím ale článek nijak nezavrhuji - je dobré alespoň něco vědět když člověk zůstane stát v lese jen s přilbou v ruce. My byli tehdy naprosto bezradný a málem jsme si nevzpomněli ani na tu 158. Bohužel jsem si ji ale neměla na čem vytočit, protože mobil byl v kole...

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Když Vám ukradnou kolo

           

      PROTOKOL U POLICIE...divím se, že někteří mají problém vyžadovat protokol. Je to povinností policie kopii protokolu vám vydat a protože v česku se většina poškozených ještě dokonce ostýchá, poliši si na to zvykli a samozřejmě se nijak nenamáhají vám sami od sebe protokol vydat. Od každého dokumentu který podepíšete MUSÍTE mít kopii! A je jedno, jestli to je protokol nebo smlouva nebo prohlašení atd. Možná se mi to snadněji mluví, protože jsem byl mnoho let na západu a tam je to samozřejmostí. Takže doporučuji - VŠE, co podepíšete, musíte mít v kopii pro sebe v záloze a jako důkaz. Nenechte se odradit!!! A poslední tip - než u policie podepíšete, zeptejte se, jestli dostanete kopii. Až pak podepište. Budou-li se zdráhat, nedejte se. I poliši si musí zvykat, že jsme svéprávní.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kaja)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Když Vám ukradnou kolo

             

        Jj, tehdy se dost kroutili, když museli jít všechno ofocovat :o)))
        Jediné, co jsem z nich nikdy vymáčkla byly jen kopie fotky místa činu - nějak nedokázali pochopit, proč chci fotku nějakýho stromu, notabene mírně rozmazanou :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Když Vám ukradnou kolo

               

          No to máš docela ještě kliku, že ti policajti nevymlouvali, aby ses na to vykašlala. Nevím jak kde, ale v okolí Rumburka je to, zdá se, docela běžná věc. Vím o čem mluvím, jsem odstud. :(
          Oni totiž policajti jsou pravděpodobně hodnocený podle počtu vyřešených případů. A protože případ, který nezaprotokolují, je žádný případ, tak je jasné, jaké je motivace vyšetřovat něco takového jako neobjasnitelnou krádež kola. Zrovna nedávno ukradli známému kolo a nepomohlo mu, ani že přesně ví, kdo to kolo ukradl.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (petrp)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Když Vám ukradnou kolo

                 

            No, on ten výslech se nakonec vyvíjel tak, že chvílemi nebylo jasno, kdo koho vyslíchal :o)))
            Nicméně protokol sepisovala jen jedna strana :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 16.03.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Když Vám ukradnou kolo

                 

            P.S.
            jedna věc je, že ví, kdo to kolo ukradnul a druhá, zda dotyčného poznal v registru - moje kamarádka toho mého prevíta poznala, ale je fakt, že se do registru nikdo nehnal. Až když jsme v družné pohodě odcházeli od policajtů, tak nám pak vyslíchající jen tak mimochodem navrhnul, jestli se náhodou nechce kouknout na pár fotek. Do té doby absolutně nic...

            [ Zpět ]
            Datum: 16.03.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Když Vám ukradnou kolo

               

          Kroutili, ale ofotili. A správně měli přijít s fakturou, protože poškozený má právo na nahlížení do spisu apod. Ale pořízení kopií by si měl občan hradit, nebo dokonce někde už se hradí! Ale většinou to udělaj zadáčo. No a co si kdo ve spisu prohlídnul a co ofotil, na to se zase musí napsat zápis. No a fotky jakbysmet. Fotka je přece policejní! Ať si udělá fotku ten, kdo ji chce. Takže chce-li poškozený fotku, tak ať si ji udělá vlastním aparátem. No ne?

          petrp Ano, policajti jsou zejména sdělovacími prostředky hodnoceny podle vyřešených případů, ale v tom případě jak píšeš, by určitě po takovém případu skočili, protože pokud by jim kamarád uvedl, že ví kdo to byl, tak je přece případ vyřešen a procento zase vyšší!

          [ Zpět ]
          Datum: 16.03.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Když Vám ukradnou kolo

                 

            No, ale když to je zase problém maloměsta. Když oni se často policajti a zloději znaj... Nic, nechme planné diskuse.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.03.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (petrp)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Když Vám ukradnou kolo

                 

            To je všechno sice moc hezké... Ale jak se tedy mám zachovat, kdy někde uvidím své kolo, poblíž bude městský strážník a já mu v ten moment nemám čím dokázat, že to kolo je moje...? Než někam zavolá, zjistí si podrobnosti, tak na tom kole může mezitím někdo zase odjet neznámo kam...

            Proto chci mít po ruce aspoň něco a v tomto případě nejlépe kopii dotyčného protokolu... Také z důvodu co nejrychlejšího jednání, nebudeme si nic nalhávat, ale policie mi připadá, že má vždycky na všechno dost času... Já rozhodně tedy ne !

            V tom případě by mne zajímalo, jestli tedy může strážník současného majitele zadržet i s kolem a poté si teprve zjistit mnou uvedené skutečnosti...

            [ Zpět ]
            Datum: 16.03.2006
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Když Vám ukradnou kolo

                   

              Kdybych uviděl svý kolo (ale na 100% moje!!!), tak ho ukradnu a hurá na něm domů, kde mám potvrzení od policie, že jsem jeho odcizení tehdá nahlásil. Pokud by na něm někdo jel, může se stát, tak jak bylo psáno v článku, že už je to třetí \"majitel\" a ten o tom, že kolo bylo odcizeno nemá páru, ale i tak bych ho shodil a zase domů a tam zapíral a zapíral a říkal, že jsem si ho právě našel a že jsem chtěl jeho nález ohlásit, aby už po něm policie nepátrala (v takovém případě se u policie udělá zápis, že kolo si majitel našel, ale po pachateli se pátrá dál). Ať ten druhej dokáže, že jsem ho z něho sundal! Ale asi by to mělo být takto: přivolat toho strážníka, říct mu, že si kolo poznávám, že mi bylo odcizeno a kde jsem věc hlásil (to si snad pamatuji). Když by nemohl on, tak přivolaná státní policie by měla zjistit (dlouhou cestou), že opravdu tak bylo učiněno. Ten potencionální pachatel, by samozřejmě neměl s kolem nikam odjet a měl by tento úkon strpět. Kdyby byly snad nějaké komplikace, tak ten strážník by si měl zjistit vše (jméno, adresu) o tom člověku na tvém kole, aby se to mohlo realizovat později. Což já bych třeba nedopustil. Jinak jak už jsem psal výše, potvrzení o oznámení musí v ruce stačit. Dovedu si představit, že v Praze se takové potvrzení nedává a člověka vyženou, ale jinde by to mělo fungovat a potvrzení na požádání vždycky vystavit.
              Taky to bylo v článku zmiňované: nešťastné je, že evidence odcizených jízdních kol je pouze krajská! Nevím, proč dosud není celorepublikový systém :-(

              [ Zpět ]
              Datum: 17.03.2006
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Když Vám ukradnou kolo

                   

              Já jsem si pro sichr uložil výrobní číslo, číslo spisu a jméno pověřenýho vyšetřovatele do mobilu. Pro počáteční ověření by to mělo stačit.

              [ Zpět ]
              Datum: 17.03.2006
              Autor: abernathy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Když Vám ukradnou kolo

                     

                Tak tohle bych řekl, že je úplně nejlepší!!! Dost dobrej nápad, fakt.

                [ Zpět ]
                Datum: 17.03.2006
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Když Vám ukradnou kolo

                     

                To Aby: akorát si nesmíš nechat ten mobil v tašce na kole :o)))

                Hele, to už jsem tady někde psala - když mi p. Bartoš ukradl kolo, tak jsem bádala, kam uložit všechna potřebná čísla pro tento případ tak, abych je měla okamžitě u sebe, po ruce a přitom aby je nikdo jiný neviděl. Našla jsem jediný místo - vytetovat na zadek...

                [ Zpět ]
                Datum: 17.03.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Když Vám ukradnou kolo

                       

                  To nehrozí, nosím ho po kapsách a když už je mám plný (nákup), dám ho do futrálu, kterej má takovej klips

                  [ Zpět ]
                  Datum: 17.03.2006
                  Autor: abernathy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Když Vám ukradnou kolo

                       

                  :-))) A co kdybys to kolo našla, jak to na zadku přečteš? To budeš na policajta vystrkovat zadek? :-

                  [ Zpět ]
                  Datum: 17.03.2006
                  Autor: abernathy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Když Vám ukradnou kolo

                         

                    Bať, někteří (většina) příslušníci si nic jinýho nezaslouží:-)), no nemám pravdu??

                    [ Zpět ]
                    Datum: 17.03.2006
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Když Vám ukradnou kolo

                         

                    Tak vystrkovat rozhodně ne - jde přece o citlivé údaje na citlivém místě :o)))

                    [ Zpět ]
                    Datum: 17.03.2006
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Když Vám ukradnou kolo

             

        Povinností policie vydat kopii protokolu není!
        Jinak třeba v Holandsku se už prý policie krádežemi jízdních kol vůbec nazajímá! Občan je odkázán (nebo teda už asi šupajdí sám) pouze na pojišťovnu. Divný, ale prej je to tak!?

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Když Vám ukradnou kolo

         

    Když to tady tak pročítám musím se přiklonit k p. Nepilovi:
    "...blaze tomu co nic nemá, nestará se kam to schová..."

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Když Vám ukradnou kolo

         

    Já loni zažil tu smůlu, že mi do roka ukradli tři kola, ačkoli byly všechny zamčené. Práce policie spočívá pouze v tom, že člověk musí opravdu velmi dlouho čekat, než přijede slibovaná hlídka, která člověka uklindí tím, že se má s kolem rozloučit, protože ho určitě nenajdou. Pak dojde k licitaci. Mělo kolo cenu více nebo méně než 5 000 ? Dejte si pozor co odpovíte. Když po pravdě uvedete cenu vyšší, policista vás hned upozorní, že v tom případě se celé sepisování protáhne na několik hodin a zda byste si to nechtěl ještě rozmyslet - vždyť to kolo se stejně nenajde. Rezignovaně cenu snížíte, načež si policista zapíše základní údaje a to rukou na kus otrhaného papíru, který po odjetí z místa nejspíše vyhodí. Pokud máte trpělivost a zajdete odcizení kola nahlásit přímo na služebnu, musíte pěkně dlouho čekat v prazdné čekárně, dokud policisté nedopijí kafe a nedokončí flirtování se sekretářkami. Pak si na vás udělají čas. Musíte ovšem počítat s tím, že ťukání jedním prstem do klávesnice a marné hledání písmene č nebo ř zabere taky hodně času. Pokud to vydržíte i policista na služebně vás upozorní, že kolo se nejspíš nenajde. Protokol vám dá podepsat a založí hluboko do stolu. Po 14 dnech až jednom měsíci vám přijde doručený dopis, kde se píše, že po ....usilovném a vytrvalém pátrání se nepodařilo pachatele odhalit.....závěrem tedy: pokud máte nějakou šanci dostat peníze od pojišťovny, musíte projít martýriem s naší těžce placenou policií, které jste vy a vaše kolo úplně ukradeni. Pokud šanci na pojistné nemáte, nemá cenu policii vůbec oběžovat. Slouží spíše jako administrativní síly, které sedí u stolu a učí se ťukat do klávesnice. Ale kdo by to nebral za ty těžký prachy ......:)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pietro ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Když Vám ukradnou kolo

           

      Tak teda ty si smolař! Nechtěl bych mít na výletě někde u hospody opřený kolo současně s tím tvým, protože ty musíš ty zloděje přitahovat :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Když Vám ukradnou kolo

         

    Blbý, nečestný, nesportovní, ale účinný způsob je počkat pár měsíců a nahlásit fiktivní krádež dalšího kola z domova. To už vám pojišťovna zaplatí. Policajti nepátrají po tom opravdu ukradeném ani fiktivním.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nemuzu ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Když Vám ukradnou kolo

           

      Tip dobrý, ale má to jeden drobný háček - musí se s tím věrohodně fingovat i překonání překážek. Je dobré si předem zjistit u pojišťovny jaké překonání jaké překážky je dostatečné pro pojistku.
      Rozhodně nezabere násilné vniknutí, když zůstanou např. všechna okna neporušena či je jimi prohozena cihla z místnosti směrem ven :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Když Vám ukradnou kolo

             

        Mentalita tunelářů a podvodníčků v malém napříč celým národem...

        [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Čtenář)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Když Vám ukradnou kolo

               

          Proč tunelářů...? Když mi ani pojišťovna není schopna nahradit vzniklou škodu, hledá všelijaké kličky aby se vyhnula jakémukoliv placení, tak bych to příště asi řešil obdobně... Okrádat se nenechám, na kolo jsem si vydělal svou vlastní prací, musel jsem si na nějaký čas některé věci odpustit, pojišťovně řádně platím, tak nevidím jediný důvod proč bych to měl nechat bez odezvy... Když to nejde "legálně", tak to holt půjde jinak... Nechodím do práce proto, abych vyhazoval peníze oknem...

          [ Zpět ]
          Datum: 28.03.2006
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Když Vám ukradnou kolo

                 

            Reakce typického vyčurance...Pojištění a smlouva mají přesně stanovené podmínky, jaká škodná událost za jakých podmínek je krytá. Našinci většinou uzavírají smlouvy a neinformují se přesně. Ale není divu, ve velkých kauzách je ještě více amatérů. Pak se snaží všelijakým podvodem přece jen dostat prachy. Diskusi končím, protože váš nelegální přístup holt budete obhajovat a uplatňovat.... český člověk, co u zpráv sám nadává na ty všechny podvodníky....nashledanou, příště čtěte pořádně smlouvu.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.03.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Čtenář)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Když Vám ukradnou kolo

                   

              Ono ani nejde o vyčuranost mojí, ale spíš pojišťoven... Když mi není schopna nabídnout slušné pojištění či připojištění kola, které v současné době ve výsledku není k ničemu, za kolo dostanu pakatel (možnost připojistit kolo jen do 20000,-) anebo je to nehorázně předražené, tak si asi budu muset pomoci trochu sám...

              [ Zpět ]
              Datum: 28.03.2006
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Když Vám ukradnou kolo

                     

                Vždyť říkám, vyčuranost až do morku kostí...a logika argumentů Jardy? Vypovídá o Jardovi....

                [ Zpět ]
                Datum: 28.03.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Čtenář)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Když Vám ukradnou kolo

                       

                  A můžeš mi tedy poradit něco co je košer...? Zatím žádná pojišťovna tady v ČR nepřišla s ničím, co by bylo pro mne přijatelné... Buď opravdu ručí za kolo do 20.000,-, když mám dražší, tak mám prostě smůlu a to nemluvím o amortizaci... Někdo mi ukradne půl roku staré kolo za 50000,- a od pojišťovny za něj dostanu jen amortizovaných 15.000,- z 20.000,-...? Děkuji, ale tohle se mi opravdu nelíbí...

                  Na druhou stranu pojišťovny celkem chápu, v tomto státě se nyní krade už všechno a kola snad nejvíce... Proto se ani nedivím jejich neochotě vyjít nám nějakým speciálním "cyklistickým pojištěním" vstříc...

                  A všechno tohle jsem napsal jako teorii, zatím jsem neměl potřebu toto řešit a doufám že už ani nebudu... To byla jenom úvaha a zlost na to, jak to tady chodí, takže bych si ještě dlouho rozmýšlel, jestli mám udělat to, co jsem tu před chvílí obhajoval...

                  P.S. V zimě 2003 mi ukradli kolo z balkonu ve 3. patře, ale to byla moje blbost, že jsem ho tam vůbec měl a ještě k tomu nepřivázané...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 28.03.2006
                  Autor: Jarda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Když Vám ukradnou kolo

                       

                  Nějak mi nedá, abych nezareagoval na "čtenáře": byl jsem několikrát pojištěný na různé škodní události. Jako na potvoru k nim vždycky po čase došlo. Pojišťovna vždy hledala záminku, proč nezaplatit (obecně: dům máš pojištěný na povodeň a ona to je zrovna záplava - a obráceně). Agent pojišťovny mi NIKDY neřekl všechny podrobnosti (resp. že je rozdíl mezi povodní a záplavou). Já jako laik vůbec o těchto drobných (ale podstatných) rozdílech netuším. Několikastránkové "smluvní podmínky", které k uzavřenému pojištění dostaneš, jsou naprosto obecné, ty jemné rozdíly a vychytávky vůbec neobsahují. Pojišťovák bere pohyblivou složku mzdy za uzavřené smlouvy, jde mu o množství, nikoliv o kvalitu jeho práce.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 28.03.2006
                  Autor: Airline
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Když Vám ukradnou kolo

                         

                    Přesně tak !!!

                    [ Zpět ]
                    Datum: 28.03.2006
                    Autor: Jarda
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Když Vám ukradnou kolo

                           

                      Do dvou let stáří se proplácí ukradená věc v plné výši. Alespoň nám za kolo a doplňky vysázeli plnou částku a bylo to v podstatě obratem. Je ale fakt, že šlo zcela prokazatelně o násilné vniknutí do garáže s poškozeným zámkem a dveřmi, vyšetřovala to Policie, takže vše bylo řádně vyšetřeno a zdokladováno. Je ale také fakt, že to nebyl žádný fixl a vůbec mi nebylo dobře, když jsem si uvědomila, že jsem měla nezvaného hosta v baráku...
                      Jardo, měl by si si asi přečíst svoji pojistnou smlouvu a eventuelně upgradovat.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 28.03.2006
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Když Vám ukradnou kolo

                             

                        A co si takhle davat stranou usetrene penize za pojistku a v pripade kradeze si za ne koupit nove kolo ;-) Ja nemam krome povineho ruceni zadnou pojistku a na veci si davam pozor. Musim zaklepat, zatim vse vpohode. kdyz si spocitam, kolik bych za ty roky do pojistek nasypal......

                        [ Zpět ]
                        Datum: 28.03.2006
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Když Vám ukradnou kolo

                             

                        Jj, o upgrade uvažuji už delší dobu, ale pořád mi v nabídkách něco nesedělo... Ale přiznávám, že už jsem to poměrně dlouho nezjišťoval, takže dnes může být posun k lepšímu...

                        [ Zpět ]
                        Datum: 28.03.2006
                        Autor: Jarda
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Když Vám ukradnou kolo

                   

              Zarámovat, vystavit - hlavně "čtěte pořádně smlouvu".

              Šlohli mi kolo s výbavou celkem za cca 20tis ze sklepa. Zjistil jsem to až za pár dní, taxem zavol policajty, přijela kriminálka, nafotili dveře, sklep, hodili mě na služebnu, sepsali jsme protokol, večer jsem jim ještě dovezl fotku kola na disketě. Nahlásil jsem to pojišťovně, vyrovnán s tím, že se to stalo, ale jsem pojištěný... za cca měsíc od policie došel dopis, že se strašně snažili,..no znáte to (btw. s tímhle vrátili i disketu). Na základě toho vyjádření mi pojišťovna vyplatila jen 5tisíc za rok nové a připojištěné kolo! A proč? Protože jsem si blbě přečetl smlouvu a dal na pojišťováka, jež mě ujišťoval, že kolo ve sklepě je připojištěné. Houby, houby, zlatá rybko. Kolo bylo připojištěné, stejně jako motorové čluny a další věci, které byly uloženy v bytových prostorech. Tedy ne ve sklepě! Takže špatně zaškrtnutá kolonka, pojišťovna bere sklep jako nebytový prostor, byť je veden jakou součást bytové jednotky. Fakt mě to nenapadlo a nevím na základě čeho pojišťovna usoudila, že lidi cpou čluny, kola, lyže do bytu. Pomohl mi známý (právník) - pojišťovák přiznal svoji chybu, že mě uvedl v omyl a pojišťovna doplatila dalších 10tis. Takže díky své blbosti jsem přišel jen o pět tisíc, ale bohužel taky o kupu nervů. Zas je to dobrá zkušenost a už nikdy nepodepíšu nic, co bych si pořádně neprostudoval. Smlouvu s pojišťovnou proletíte celkem rychle, ale já dojel na to, že to je v podstatě samý odkaz na "všeobecné" podmínky, což jsou extra papíry s takovým tím klasickým drobným písmem. Už vím, že se vyplatí to číst a nespoléhat na logiku a selský rozum.

              [ Zpět ]
              Datum: 18.04.2006
              Autor: bob-bob
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Když Vám ukradnou kolo

                     

                Super, že to tu píšeš. Člověk musí opravdu velmi pečlivě studovat každou řádku, každý odkaz.

                [ Zpět ]
                Datum: 18.04.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Ivo)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Když Vám ukradnou kolo

                 

            Oknem musíš vyhazovat malý, velký přijdou dveřma. (Obsluhoval jsem anglického krále - B.H.) :-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 28.03.2006
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Když Vám ukradnou kolo

         

    co nejdříve koupím nové

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (okradený)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Když Vám ukradnou kolo

         

    Když vám kolo ukradnou tak si ho zkuste najít sami,protože policajtům je to fuk.Ve městě máme kamerový systém a když kamarádovi ukradli kolo a on to během deseti minut zjistil objel pár bloků a nikoho neviděl.Pak zamířil na Městskou Policii zda by se nepodívali na záznam kamerového systému (jednu kameru měli na paneláku) tak se vymlouvali že tam není nadřízeny a že nemůžou atd... Tak k čemu vlastně jsou???Jezdímna kole deset let a nikdy mi policajti nekontrolovali výrobní číslo rámu.Jen přiblblá světla.To je zajímá.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2006
    Autor: Hnuso
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Když Vám ukradnou kolo

         

    A co mám dělat, když mi kolo rozkradou? Měl jsem přes 10let staré kolo, tak jsem neměl obavu nechávat ho zamčené u plotu poblíž oblíbené hospody. Včera jsem však přišel a nevidím řídítka, nevidím sedátko, přehazovačku i brašničku, která měla stáří aspoň 20let a provázela mne od mých prvních jízd mi uřízli. Snažili se odmontovat i přední kolo, ale nakonec vzali jen šrouby. No už jsem ho oplakal a hledám nové kolo, protože to je tak jediné, co se dá dělat. Montovat na tarý těžký rám nové díly už opravdu nemá smysl.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldes)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Když Vám ukradnou kolo

           

      Třeba ti ho rozkradli žertéřii z hospody, zkus tam dnes jít znovu, možná tě to bude stát rundu. Nebo si tě vyčíhal nějakej odpůrce alkoholu za řídítky.:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 13.09.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Když Vám ukradnou kolo

           

      Anebo zjisti, kdo v okolí dává do hromady "historický" stroj a potřeboval náhradní díly...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Když Vám ukradnou kolo

         

    Ahojte , byvam v Prahe, v novovystavbe na 3 poschodi. Z balkona mi ukradli starsi Kelly's Salamander (povodna cena 15.000). Ma vobec zmysel volat policiu, ked ani neviem v ktory den mi ho ukradli ?
    Dakujem za rady..

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Reggie ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Když Vám ukradnou kolo

           

      Pokud máš fotku a nejlépe výr. číslo rámu tak má. Můžou narazit na sklad kradených věcí a bádat komu patří tohle kolo. Je to ne moc pravděpodobné ale možné.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Luboš2)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Když Vám ukradnou kolo

           

      policie se většinou volá jen kvůli pojišťovně, tak záleží na tom, jestli máš kolo pojištěné

      [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2008
      Autor: Aladin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Když Vám ukradnou kolo

             

        Policii bych to oznámil každopádně. Už jen kvůli tomu, kdyby toho zmetka čapli, aby měl "polehčující okolnost".

        [ Zpět ]
        Datum: 08.08.2008
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Když Vám ukradnou kolo

           

      Určitě. Kolo bude hlášeno jako odcizené, a když jej někdy někde uvidíš, policie jej může zabavit pro účely vyšetřování.
      Kdyby jako odcizené hlášeno nebylo, policajty bys moh ke kolu přivést, ale ti by jej nemohli sebrat a odvézt, takže by ses na něj moh leda smutně podívat a opravdu definitivně rozloučit...

      [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2008
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Když Vám ukradnou kolo

             

        samozřejmě, že mohli, je úplně jedno, kdy to nahlásíš

        [ Zpět ]
        Datum: 08.08.2008
        Autor: Aladin
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Když Vám ukradnou kolo

             

        Náhodou... nejsem si jistá, jestli jsem to už někdy ve zdejším fóru nepopisovala... Jednou nám v noci ukradli kolo na chatě - z odemčené kůlny. Nehlásili jsme to v přesvědčení, že to nemá cenu. Asi za čtyři dny jsme měli po návratu z procházky na klice chatky napíchnutou ceduli se vzkazem: "Našlo se pánské kolo, zelené barvy. Zlodě uvádí, že je odcizil u Vaší chaty. Dostavte se, prosím, na policejní služebnu tam a tam..." A bylo tam!

        [ Zpět ]
        Datum: 08.08.2008
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Když Vám ukradnou kolo

               

          To je asi něco takového jako že já viděl na vlastní oči úplné zatmění Slunce, to člověk zažije 1x za život když má štěstí.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2008
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Když Vám ukradnou kolo

                 

            Když nemá,tak víckrát.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (bubla)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Když Vám ukradnou kolo

                   

              metylalkohol?

              [ Zpět ]
              Datum: 09.08.2008
              Autor: AV
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

262 cyklistů (15 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024