reklama

Výběr kola

Ahoj, potřebuji radu. Chci si koupit nové trekové kolo. Rozpočet 20-28 tisíc.V jedné prodejně mi bylo doporučeno kolo Author Codex 2015 za cca 29 tisíc. Myslíte že bych měl o tomto kole uvažovat nebo se dá koupit něco jiného, lepšího, třeba i levnějšího.
Děkuji za odpovědi.
Pepa.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 04.06.2015
Autor: pepipepan
  • Re: Výběr kola

         

    Je to slušné kolo s celkem dobrou výbavou. Cena je poněkud vyšší než je asi potřeba, ale je to letošní model, a to tak bývá.
    Pokud se ti kolo líbí a dobře ti sedne a peníze nejsou problém, tak myslím, že z něj budeš mít radost a dobře si pojezdíš.

    Těžko odhadovat jestli ano nebo ne, když nepíšeš kde a jak chceš jezdit, kolik najezdíš, jestli po rovinách nebo v kopcích, zda jen asfalt, nebo se taky svezeš po lukách a lesích, zda jen za sucha nebo ti bláto dělá dobře :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2015
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola

           

      No jezdím silnici, občas nějaká ta polní cesta. Denně tak 30 až 50 km. Jezdit mě baví, ale nejsem zas takovej šílenec, jezdím rád ale nepřeháním to. :-)
      Původně byl můj strop kolem 20 tisíc, ale nechal jsem se malinko zviklat prodavačem který nabízel tento model.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.06.2015
      Autor: pepipepan
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr kola

             

        Tak v tom případě by pro tvoje úžití docela dobře stačilo kolo tak do 22 tisíc. Nad 23 už to je o komponentech vyšší třídy s parametry, které nejspíš vůbec nevyužiješ.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.06.2015
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola

         

    Ale tak nevypadá to zle, ale nevím, jestli bych za to dal skoro 30 tisíc... Nicméně hlavní asi bude si to vyzkoušet, pokud ti to sedne na posez, proč ne, mělo by to být kolo, které bude sloužit vcelku spolehlivě.
    Se vzduchovýma vidlicema RST nemám žádné zkušenosti, nemůžu posoudit. Na kole mám "vzduchovku" SR, a ta chodí na poměry krosových vidlic vcelku dobře.
    Co se týká ostatních komponentů, na krose bych řek slušně použitelné. Já osobně bych teda preferoval V-brzdy, ale sehnat dneska kolo v téhle cenové kategorii na Včkách už asi bude hodně složité, ne-li nemožné.
    A co se týká toho, jestli se dá koupit něco jiného, lepšího, třeba i levnějšího. Je to těžký, možná o něco lepší bude jeden komponent na úkor jiného.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2015
    Autor: mira.l
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr kola

         

    Codex 15 není špatnej bajk, ale dají se určitě najít i lepší. Já třeba jezdím na Meridě Crossway 500 a nemůžu si stěžovat. Na mé ježdění to úplně stačí. Jen se mi ze začátku rozbila vidlice, tak jsem ji koupil z eurobiku novou a je to cajk.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2016
    Autor: kriss
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Výběr kola

           

      Jak eurobik platí za spamování ? Stojí to za to ?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.06.2016
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr kola

             

        No, jestli bude eurobike pokračovat, tak si u nich třeba taky něco objednám :-)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.06.2016
        Autor: Bruca
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr kola

           

      Když to bylo ze začátku, tak byla vidlice nejspíš v záruce. To ti v Eurobiku prodali pěkný šunt. Tam bych si raději nic nekupoval. :-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2016
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

333 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024