reklama

Středomoří 1 – Básníkovi v patách

Už mě to připadá fakt dlouhé. Celou noc v autobuse, celé dopoledne v autobuse, záda zpřelámaná na tři kusy a nohy, ty vůbec necítím. Navíc, za okýnkem vidím přesně to, co mě ukazuje na tabletu aplikace předpovědi počasí. Vytrvalý déšť. Ve tři hodiny, tedy v čase, kdy mám v Janově nasedat na kolo,…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.05.2015
Autor: Jindra8526
  • Re: Středomoří 1 – Básníkovi v patách

         

    Začínat cestu v dešti je vždy hrozné. Úplně se vidím, jak koukám za odjíždějícím autobusem, kolo zatím ve stavu nepojízdném, brašny opřené o lavičku a přemýšlím kam chodím na ty idiotské nápady. :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2015
    Autor: petrp
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Středomoří 1 – Básníkovi v patách

           

      Já dostal ještě ťafku od toho trasování.
      Věděl jsem, že z toho města musím fofrem vypadnout, abych včas dojel do té Savony, tak jsem to opravdu měl naplánované včetně odpočítávání ulic (třetí doprava, 2 km rovně, na světlech doleva), trasu dokonale nastudovanou v mapě a mockrát prošlápnutou ve Street view, tak jsem jel jak doma, popaměti až najednou prd a plot, a dál se nesmí.
      To si říkám "no to snad ne, proč já?".

      Pak se člověk zklidní a improvizuje, naštěstí jsem mapu města uměl nazpaměť.

      Navigace nepomůže ze dvou důvodů.
      1) naviguje mě na tu silnici pro motorová vozidla, kam na kole nesmí,

      2) V lijáku je dotykáč neovladatelný.

      S tím dotykáčem mám ještě další, velkem neuvěřitelné, zážitky. Po příjezdu volám Soně, že je všechno OK, strčím do držáku na řídítkách a jedu. Kapky jako třešně mě bubnují o kapucu a ten mobil. Za chvilku drnčení founu, kamarád, co jsem ho rpk neslyšel. "Něco se děje, potřebuje mě, musím to vzít". Než se mi podaří telefon přijmout, končí. Otřu, usuším ruce, volám zpátky: "co se déje? Potřebuješ něco? Jsem v Itálii"


      "Ja nic, to tys mě volal".

      A opravdu, volal jsem. Nějaká ta kapka v seznamu kontaktů otevřela telefon toho hovha, a jiná se trefila na "vytáčet" aniž bych to věděl, tušil.nebo plánoval.

      V dešti proto foun ukončit přepnutím na jinou obrazovku, nechat to na seznamu volání může mít tenhle efekt.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2015
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Středomoří 1 – Básníkovi v patách

         

    Ital netroubí abys mu někam uhýbal. Ital troubí z čiré radosti, že má klakson :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2015
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Našel jsem to

         

    Tak takhle jsem vyjížděl :-)

    https://www.youtube.com/watch?v=NmGeuzv2XJE&...


    on ten nácvik na Magistrále nebyl až tak zbytečný ...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2015
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Našel jsem to

           

      Hezký :D, ale stane se ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2015
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Středomoří 1 – Básníkovi v patách

         

    Jindro, moc pěkné povídání, už se těším na pokračování.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2015
    Autor: šíp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Středomoří 1 – Básníkovi v patách

         

    Já se také těším.
    Ale na to troubení se netěším.
    Jindro, to je ta cyklostezka, o které jsme si psali v jiné diskusi? Ty úseky, kdy tě to vyplivlo na státovku, stojí za prd, říkáš?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2015
    Autor: Peggy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Středomoří 1 – Básníkovi v patách

           

      Peggy, je to ona.
      Státovka pro mě, Tebe a spoustu dalších zvládnutelná, prostě státovka s auty.

      S děckama bych to ale nejel.
      Problém je,že se to nedá nějak obejet.

      Všímal jsem si pečlivě toho tunelu, tedy té trasy, proč to není souvislé. Ona to musí být hodně stará dráha a dlouho je zrušená. Tak místy prostě po bývalém tělese vede silnice, někde stojí domy, viděl jsem i tunel předělaný na sklad nebo sklep, prostě souvisle to nedají už dohromady.

      Některé úseky by asi šlo dovybavit cyklostezkou, ale asi na to nejsou prachy.

      Za mě, ano, ale bez dětí......

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2015
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Středomoří 1 – Básníkovi v patách

             

        Škoda, tak možná za pár let ... jenže když do Itálie mezi auta a skútry, to už klidně do Albánie ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2015
        Autor: Peggy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Středomoří 1 – Básníkovi v patách

               

          V Itálii pohoda. Sice na první i druhej pohled to vypadá jak divočina a jezdí se mnohem víc natěsno, než u nás, přesto ale s přehledem a respektem. Stačí být "čitelný", pak naznačit odbočování doleva a provoz stojí. A houkání není projev nervozity jako u nás. Mnohdy houknou, jen aby na sebe upozornili před nepřehlednou zatáčkou atp...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.06.2015
          Autor: ronda
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Středomoří 1 – Básníkovi v patách

                 

            Asi máš pravdu, ale když tě vyhodí celkem utahanýho z autobusu do lijáku do páteční dopravní špičky, je těžké v sobě najít ten klid a pohodu, ale jak říkáš, netlačí tě do nebezpečných situací, jem si prostě vytrubují, a to furt.

            Francouzi, proti tomu, na cyklisty netroubí skoro vůbec a když, tak zjevně na pozdrav, dálkař má sympatie spousty šoférů a klidně na tebou protijedoucí houkne, blikne a mává.

            Takový projev je po pár dnech osamělému jezdci velmi sympatický a potěší...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.06.2015
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Středomoří 1 – Básníkovi v patách

                   

              Jiný kraj, jiný mrav :-)

              A asi jsem trochu prdlej, mě se ten italskej šupec docela i líbil. U nás je taky šupec, ale nervozní, bezohlednej. Tam je to jinačí.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.06.2015
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Středomoří 1 – Básníkovi v patách

                     

                To je na té Evropě kouzelné, přejedeš kopec, a všechno je úplně jinak. Žádné pozvolné přechody, prd, čára a najednou se mluví jinak, jí jinak, jinak řídí, jinej kraj.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.06.2015
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Středomoří 1 – Básníkovi v patách

                     

                Dalo by se asi zvyknout ve Španělsku je to podobné, jen s tím rozdílem, že Italové spěchají, Španělé to mají na háku, nikam se neženou.

                Itálii ponechám na prozkoumání kolegům, nelze stihnout všechno a bylo by nefér, soudit po pár hodinách na silnici a pár dnech ve velkoměstech.

                Proto prosím berte moje informace jalo neobjektivní a povrchní pohled někoho, kdo tamtudy jen proletěl, tedy bez nároku na zevšeobecnění.

                Dík za korekci.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.06.2015
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Středomoří 1 – Básníkovi v patách

                       

                  Já tam jezdit v dešti, tak na ně taky asi dost nahlas nadávám :-))

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.06.2015
                  Autor: ronda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Středomoří 1 – Básníkovi v patách

                 

            Mně se v Itálii taky dobře jezdilo. Připadalo mi, že cyklista má snad všude přednost.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.06.2015
            Autor: Quatsch
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Středomoří 1 – Básníkovi v patách

                   

              V Itálii ne až tolik (šoféři jsou vůči cyklistům rovnoprávní :-)
              Zato v Holandsku to plati téměř na sto procent.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 03.06.2015
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Středomoří 1 – Básníkovi v patách

                     

                Tak to nemůžu bohužel porovnat.
                Samozřejmě jsem v Itálii dávala pozor, ale hodněkrát platilo, jak píšeš, "provoz stojí", až mě to překvapovalo.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.06.2015
                Autor: Quatsch
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Středomoří 1 – Básníkovi v patách

                       

                  Respektují cyklistu, jako auto, motorku. Ukážeš doleva, tak už se přes tebe necpou. Kdo není úplně zvyklý jezdit takhle suverénně v plném provozu u nás, může z toho být i tam trochu paf. Oni se prostě bez pardonu hrnou, ale očekávají, že se ten před nimi o svá práva a potřeby srozumitelně přihlásí.
                  V téhle souvislosti mě spíš zaujala nerovnocennost chodců. Že chce přecházet ? Má smůlu. Čeká, čeká, čeká... a pak musí běžet chvátat, utíkat, aby mu neujeli paty... A to i na společné stezce pro kola/chodníku se musí chodec sakra ohlížet, aby ve zdraví došel.
                  Na obrázku je taková smíšenka v Rivě. Cyklo se značí červeně, bez značení "chodník". Řeklo by se, jen formalitka. Prd. Šli jsme pěkně husím pochodem podle plotu (ne zas nějak nalepený) a cyklisti kolem nás svištěli dost suverénně a svižně. Ten husí pochod a obezřetnost chodců vyloženě předpokládali a očekávali. Je to tam prostě jiný... :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 03.06.2015
                  Autor: ronda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Středomoří 1 – Básníkovi v patách

               

          To bude lepší, mě Itálie vůbec neoslovila, všechno je moc hektické, bez pravidel, nebo spíš na pravidla se kašle, ale taky to může být dáno neznalostí poměrů, že jsem se tam necítil moc v pohodě, navzdory tomu, že se s nima domluvím.

          Zjistil jsem, že bez problému rozumí mé španělštině a zdálo se mi, že mi i něčím podobným španělštině odpovídají, to bylo milé překvapení.

          Ale to bych předbíhal, povyprávím o tom někdy na konci, před odjezdem domů jsem, byl v Janově dva a půl dne.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.06.2015
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

432 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024