reklama

Jak jezdite s koly pod stan?

Mam v tuto dobu netradicni dotaazek, ale kdyz jezdite na kolech a pak nekde stanujete (at uz v kempu ci na louce), jak to delate s koly? My jsme doted cestovali stopem&pesky, ale chcem jezdit na kole, ale uz loni nas od toho odradila skutecnost, ze kdyz roztahnem stan, tak kola asi zustavaji venku... Cetl jsem tu, ze na ne nekdo dava plachtu s gumicuky a tak.. nase kola sou uplne obyc, ale prirozene bychom o ne neradi prisli (popripade o nejakou jejich cast) .. privazat je deseti zamkama ke stromu, nebo jak? :) joo, a jestli spite v kempech, jak to chodi s koly tam? je tam nejaky misto .. diky za kazdy postreh*

[ Zpět ]
Datum: 14.03.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Ruda)
  • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

         

    Pro nocleh volím jen kempy či tábořiště. Na volno se mi v dnešní době moc nechce - těžko se již hledá studánka s pitnou vodou a nechat si po ránu nadávat od majitele pozemku zrovna ke kávě nemusím...
    Vždycky stavíme stany tak, abychom byli poblíž něčeho pevného k čemu můžeme kola přivázat a zároveň poblíž osvěžovny, abychom na věci viděli.
    Zatím nebyl žádný problém a kola sme vždycky ráno našli v pořádku.
    Taky ale už přemýšlím o tom, jak v noci zabezpečit kola, která nechávám venku před stanem...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

         

    Ahoj.
    Kdyz nekam jedu na delsi dobu, tak vetsinou stanuju mimo kemp. Jen obcas zavitam do kempu z duvodu ocisty tela...a nebo treba po delsim desti. Nevim, ale ja se v kempu o kola vic bojim.
    Jinak, skoro kazdej kempar ti rad kolo schova nekam pod zamek. Vetsinou zadarmo, nebo za malej baksis. A kdyz to nejde, tak stavime stan nekde u stromu, pokud mozno co nejdale od lidi. Kolo pridelame zamkem k pevnemu mistu. Pak jeste gumicukama svazu rafky k sobe. No a kdyz jsem hooodne nejistej, tak jeste privazu snuru od stanu ke kolu:-)
    Jinak existuji ruzne figle....napriklad, ze prehodis prehazovacky a presmykac, sundas retez, vyndas lanka z brzd (jen vyvliknes), povolis rychloupinaky...Ale nikdy jsem to nepouzival....rano jsem vetsinou k nepouziti a verim, ze bych zapomel dat vse doporadku...a namlel bych si hubu.
    Jinak v prirode jen privazu kola ke stromu zamkem.
    Kdyz prsi, tak s sebou vozime takovou tu autoplachtu s okama po obvode.....uzasna vec. Prehodis to pres kola, dole stahnes a nikdo ti to neukradne.
    Jinak kola se snad privazujou jen u nas....v Rakousku by si klepali na celo, ze si v kempu kolo pridelavas ke stromu zamkem, gumicukama a jeste si na palec privazujes snuru:-)
    GL

    Dodatek...priste uz nebudu linej a zaloguju se

    [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (zase neprihlasenej Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

           

      Tak v Rakousku se vážu dvojnásob, protože tam v kempech moc Rakušanů nepotkáš...

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

             

        No...to mas pravdu:-) Ale stejne mi to prijde bezpecnejsi. V nasich kempech uz jsem se setkal s podivnejma individuama, co pres den prochazej kempy a tipujou. Kamos mi vypravel, jak byl loni v kempu a vedle nej vykradli stan....normalka ho s drzosti rozrizli a vykradli....

        [ Zpět ]
        Datum: 14.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (zase neprihlasenej Michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

               

          Jo tak to máš určitě pravdu, ale přes den se v kempu nezdržuju - kempy využívám při cestování, takže jen na přespání a ráno zase frčím dál...

          [ Zpět ]
          Datum: 14.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                 

            Pockej, pockeeej...oni ho vykradli v noci...kdyz spali....proto pisu, ze byli drzi:-) Byli to nejaci Holandane, co prej meli stan plnej elektroniky...

            [ Zpět ]
            Datum: 14.03.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (zase neprihlasenej Michal)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                   

              Moje znama se vratila z vandru po Sicilii bez veci taky. Spali s kamaradkou pod sirakem a drahe veci meli v nohach spacaku. Rano se probudili ve spacaku rozriznutym ziletkou a veci fuc. Jiny muj kamarad s obytnym autem si ted poridil specielni alarm na detekci plynu. Posledni trik zlodeju v jizni Evrope je, ze pry pusti do auta rajsky plyn a pak ho vklidu vyberou, zatim co majitel v klidu pochrupuje. Ostatne uspavani se objevilo poprve v luzkovych vlacich.
              Kdo se vsak boji, nesmi do lesa ani na vandr a kdo nic nema, tomu nic neukradnou :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 14.03.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                     

                Tak to je tedy docela drsný, až se mi tomu skoro nechce věřit.
                Jednak je musel někdo sledovat (aby věděl, že si na dno spacáku davájí nějaké věci) a jednak je mi divný, že se neprobudily, když jim někdo dole řezal spacák.
                Podle mě je ta historka trochu přibarvená.

                [ Zpět ]
                Datum: 15.03.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                       

                  kamarádovi se v itálii stalo to samý,myslim ze spacáku tunel. bylo to sice na nádraží ale stejnej trik:-I

                  [ Zpět ]
                  Datum: 15.03.2006
                  Autor: vette
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                   

              Tak s tím musím souhlasit - na Korsice nás také vybrali a v noci a v podstatě celý zájezd!!!
              Paradoxně jsme projeli celou Korsiku a až teprve poslední noc, kdy jsme se vraceli do "civilizace" se to stalo...

              [ Zpět ]
              Datum: 15.03.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                     

                Takže se potvrzuje to, že civilizace znamená riziko. Pokud tedy spím mimo obydlí, nikdo o mně neví, tak je to menší risk, než někde v kempu. Kemp = hluk a riziko, a to ještě za někdy nemalý prachy.

                [ Zpět ]
                Datum: 15.03.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

               

          S tou drzostí je to opravdu hrozný. Dcera má s kamarády smutnou zkušenost. V noci, když spali, tak jim rozřízli z boku podlážku stanu a foťák za 25 000 Kč byl pryč. Proto všechno cenné dáváme mezi sebe. Nic na bok, nic do předsíně.Do kempu jezdíme jen přečkat noc, pokud jdeme na pivo musím na stan a kola vidět.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.03.2006
          Autor: Marco
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                 

            A je po lenosti...jsem prihlasen.
            Jojo...drzost je hrozna...proto radeji spim nekde mimo kemp...ale to zas docela casto trpim tim, ze me rano nekdo probudi, ze jsem na jeho pozemku....Bohuzel u nas si hodne lidi hraje na americany a kdyz je neco jejich, tak to daji patricne najevo. Ale zas jsem potkal par lidi, jenz byli v poho....
            Jinak fotaky a podobne veci jsou vzdy uprostred stanu. Doklady a podobne veci mame vetsinou ve spacaku v nohach....

            [ Zpět ]
            Datum: 14.03.2006
            Autor: Michal
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

           

      btw: a výš, že se můžeš zaregistrovat i při rozepsaný zprávě :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

             

        To už funguje?!? Dřív mě to vždycky vyfucklo a napsaná zpráva se ztratila...

        [ Zpět ]
        Datum: 15.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

             

        Vim, vim..ale tohle je jen o me lenosti:-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 15.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

         

    Spíme po různu, kempy nebo volně v přírodě. kola ale stavíme vždy stejně. Opřeme je o sebe, řiditkama každý na druhou stranu. Kola do sebe zaháčkujeme tak, že vytvoří pomyslné Ačko. Zamknu je zámky a přes ně přetáhnu takovou tu zahradnickou nepromokavou plachtu. Plachta (ona to není plachta je to nějaká umělotina) má po obvodu kovový očka. Pomocí vhodných provázku (cca 150 cm) na čtyřech místech přivážu ke kolu. Ta plachta se hodí proti dešťovým přepadovkám po cestě i jinak. Kola v tom Ačku postavíme těsně za stan, tedy za hlavy. Fakticky si na kola, plášť můžu přes stěnu stanu sáhnout. To zaháčkování kol do sebe je tak festovní, že to snad ani jeden člověk nedokáže rozebrat. Někdy přední a zadní část kola zapřu klacíkem nebo šutrem. V některých kempech se dají kola uschovat do zamykatelného přístřešku (opravdu jsme to využili jen jednou). Kole se musejí odevzdat do 20 někdy do 21 hodin a ráno se odemykalo po osmé hodině. O kolech platí stará moudrost, nespouštět je z očí. Fakticky spím 10 cm od kol.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2006
    Autor: Marco
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

           

      TAk mě napadá, proč neudělat stan z kol, třeba je přivázat po stranách ke stromum a plachtu natáhnout mezi ně a tam se vyspat, to může být pohodlný, asi začnu bádat...
      Hm.. zajímavá myšlenka a když si dám dolu karimatku nebo celtu, tak mám ideální spaní.. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

             

        Ve spánku se protahuješ, kroutíš a převaluješ, tím se budeš otloukat jak píšťalička, navíc plachta nad tebou a kolem tě nechrání před větrem resp. větrem hnaným deštěm. Určitě to již někdo řešil ...

        [ Zpět ]
        Datum: 14.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

             

        Tohleto už jsme s manželkou řešili několikrát v praxi, tak to shrnu. Co je plus a co mínus si rozhodněte sami:
        1. většinou nelze najít vhodné místo pro napnutí
        přístřešku (rozměr bivak. plachty pro dva lidi 2x3 m)
        2. funguje to jako otevřený tunel, je tam průvan
        v uzavřeném stanu je cca 10 °C více než venku
        3. štípou a bzučí komáři, vozili jsme proto moskytiéru
        4. když tu výbavu zvážíte, zjistíte že je to těžší než stan
        5. s výbavou pod širák se špatně nocuje v kempu
        6. když chčije a chčije tak se dá zabalit ve stanu
        a na plynovém vařiči uvařit
        7. k ránu většinou padá rosa, pokud nespíte pod stanem,
        navlhne toho více než je žádoucí
        8. když se vydaří noc, je fantastický pohled na hvězdy :-)

        Pokud jezdíte sami nebo aspoň sami spíte tak se dá stan nahradit Žďárákem - bivakovacím pytlem. To ale není náš případ. Ty případy, kdy by jste stan během 5, 10 nebo 20 dnů vůbec nepotřebovali jsou velice vzácné.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.03.2006
        Autor: Marco
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

             

        Nejsi daleko od skutku. Existuje skupina Hell´s tour (www.helstour.cz), kteří si vymysleli celý systém na stanování - boční opěrky tvoří kola a mezi ktré se natáhnou provázky a přes ně plachta. Zní to jednoduše, ale mají to létama dřiny vymakaný do naprostých detailů :o))) Mají i spoustu jiných vychytávek - upravují si kola na poměrně vysokou zátěž, šijí si brašny atd.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

               

          ...acho jo, zase ty nitky - odpovídala jsem Bananovníkovi :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 15.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

               

          Radko
          a co ty máš společnýho s H.T.+ ??
          Je fakt, že to není špatný nápad , ale má i svoje nevýhody. Například komáři se pod tu plachtu vždycky nějak dostali, igelit byl hodně těžký a neskladný ... ale zase to má výhody, které nemá stan.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

         

    Na cestách v drtivé většině spíme v kempech. Projel jsem už hodně kempů - u nás, na Slovensku, v Rakousku, v Maďarsku, ve Slovinsku, ve Francii, v Itálii a ve Švýcarsku (v posledním jmenovaném státě třeba kempy neoplocují! :-).

    Musím "zaklepat", ale nikdy a nikde se nám nic s koly přes noc nestalo. Vždy se snažíme si v kempu najít nějaké místo, kde se dají kola opřít o něco, v lepším případě k tomu i zamknout (zábradlí, sloupel, mladý stromek, apod.) Když se to nezadaří, stavíme kola do Áčka, tedy zaklesnutá do sebe vzájemně otočená řídítky proto sobě. To je docela pevné spojení, které se blbě rozebírá a kdyby někdo chtěl kola od sebe rozebrat asi by s tím natropil rachot. Kola k sobě totiž svážeme dvěma velmi pevnými zámky, co nejdou prakticky přeříznout ani přeštípnout a mají trezorový zámek. Když je nás víc, tím líp. Kola stavíme pokud možno blízko před vchod stanu, v případě že je nás více stanů tak stavíme jakési náměstí z našich stanů. Někdy přes kola dáváme také plachtu. Kdysi jsem si od kola tahal do stanu provázek.

    Kamarádi si dávali kola se sundaným předním kolem do předsíňky stanu. Měli fakt drahá kola.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

         

    Na cestach spavam zasadne mimo kemp a bez stanu. Chce to trocha snazivosti, ale dycky se najde nejake vhodne misto, kde se da prespat enem se spacakem tak, aby se clovek v klidu vyspal i dyz celou noc prsi, a tak stan prestava mit celkem smysl (nevim o jine duvodu proc ho tahat nez kvuli vode). Stejne mi prijde lepsi stravit vecer pul hodiny hledanim vhodneho pristresku (odlehlejsi autobusova zastavka, nejaky ten senik, apod) nez pak cely dopoledne susit promocenej stan. Stan je jenom zbytecna zatez bez ktere se kazdej obejde. Uz takhle jezdim nekolik let nekolikatydenni cesty (Slovensko, Rakousko, Polsko, Madarsko, Slovinsko) a jeste nikdy jsem nelitoval. A kdyz je nujhur (je destivo a jsme v silne aglomeraci kde se neda nic vhodneho najit) tak pozadame o pomoc mistni, zda by nas nenechali prespat nekde ve stodole, a pokazde se nas nekdo velice rychle (az neuveritelne, max na druhy pokus) ujme. Clovek by se az divil jak jsou na vesnicich pohostinni (a ne jednou - napr u Warsavy, v Rakousku, Slovinku,..). A jinak, co se ulozeni kol tyce, tak s tim si moc hlavu nelamu, protoze kdyz spime na tech odlehlejsich mistech tak je tam slyset veskery pohyb, kazde zarachoceni, natoz pak precvakavani zamku. Cenne veci jako penize, doklady, mobil a tak dycky dam do obalu od spacaku a cely to strcim sobe do noh.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2006
    Autor: Koťas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

           

      No, já kdybych jela celý den na kole, tak v noci neuslyším nic, natož přecvakávání zámku. A cennosti ve spacáku, to je moc dobrý nápad, pokud jsi na cestách nechytil salmonelovou hnačku. To pak nestihneš ze spacáku vyndat ani zadek, natož mobil a doklady. Někdo kolo zamyká vždy a všude a stejně o něj přijde, jiný to ponechá náhodě a nic se mu neztratí. Asi řešením bude cestovní pojištění pro případ ztráty a poškození věcí, vyloučit krádež kola nejde a je jedno, jestli je opřené v kempu nebo v lese, přivázané nebo jen tak. Kdo má pech, má pech, kdo má kliku, má kliku. :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

             

        Salmonelovou hnačku sem sice jeste nechytil, ale na co bych pri ni vytahoval mobil a doklady? Nejsu prece poustevnik abych jel a spal nekde uprostred lesa sam, dyz vystrelim ze spacaku ostatni si toho vsimnou a o veci se nalezite postaraji. A to se nebavim o pravdepodobnosti dostani one hnacky. Jinak ty mozna v noci ve stanu neslysis nic, ale kdyz clovek spi pod sirakem nekde mimo civilizaci/kemp tak je slyset kazdy prasknuti vetvicky. Dyz jde v noci nekdo na zachod tak to dycky vetsina zaregistruje, letmym pohledem zkontroluje kdo je puvodcem zvuku a za par vterin spokojene spi dal. Nedovedu si predstavit ze by se k nam priplizil nekdo cizi, precvakl zamky, oddelal od sebe kola, sundal na ne polozene veci a odesel. Pri ukladani kol/veci klademe duraz na to aby pripadna manipulace s temito vecmi zpusobovala nejaky zvuk. Samozrejme ze vyloucit nic nelze, kdyz na nas nabehne banda mistni omladiny z nedaleke vesnice s klackama v ruce tak nas naky prasknuti vetvicky moc nezachrani. Nekdo muze valet kola nezamceny kolem stanu a nikdy mu nic neukradnou. Ale jde o to snazit se pravdepodobnost kradeze minimalizovat, jit stesti naproti. Urcite z tech co kola nezamykaj je vic okradenych a naopak z tech co se snazi o co nejmensi riziko je vic neokradenych.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.03.2006
        Autor: Koťas
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

               

          Pro KOTASE----clovece,tohle jsem se zrovna chystal napsat,presne takhle to praktikujem .Jak pises--zadny stan/je to zbytecna zatez na kole--kazde kilo je znat/.Nekdy to sice da praci neco najit,ale vzdy se neco naslo.Celou EVROPU jsme projely bez stanu/7.mesicu/,to bylo spani--v seniku,pod mosty,pod pomeranci,zastavky atd.Za celou cestu tenkrat i ted co praktikujem se nas zatim nikdo nepokusil okrast.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (PAFKA)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                 

            Dřív jsme také spávali jen ve spacáku pod širákem. Teď nedám na stan dopustit.
            Rozdíl vidím hlavně v tom, že stan dává větší svobodu výběru místa na spaní v případě, že počasí je nejisté. Vyrážím vždy koncem června na Slovensko a to bývá sice ideální, ne příliš horké ani ne studené podnebí, ale dost často zaprší.
            Vybírám si nejlépe východní stranu kopce, na kraji lesa, co nejdále od civilizace. Není nad to, když mne probudí sluníčko, ptáčci místo náklaďáků, a stan oschne dřív, než se stačím sbalit, nasnídat a tak.
            Dosť bolo zastávek páchnoucích močí, před kterými ráno postávali lidé, dosť bolo seníků plných krys a průvanu pod mostní konstrukcí. Všechny tyhle spací příležitosti byly moc blízko od civlizace a postrádaly romantiku.
            A to nemluvím o spaní na břehu jezera. To se mi taky zamlouvá.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.03.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                   

              Fénixi, mluvíš mi z duše, taky nedám na stan dopustit. Kromě toho, že chrání před nepřízní počasí, na tebe nemůžou komáři (ty svině vždycky žerou jenom mě, na manžela nejdou). Kromě toho trpím nízkým tlakem a tak velmi rychle vychladnu a je mi prostě v noci jen pod širákem zima. Máme stan z Armyshopu, maskáčový, takže není v lese moc vidět. Kola přivazuje k sobě a přehazujeme přes ně plachtu, aby na ně v noci nepadala rosa nebo na ně nepršelo.

              [ Zpět ]
              Datum: 15.03.2006
              Autor: AnnaK
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                     

                Jo - já jsem s tím krevním oběhem taky dost podobný žábě. Za chladnějších nocí musím mít kulicha naraženého až na nos, protože mě zebou oči.

                [ Zpět ]
                Datum: 16.03.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                     

                Hmm, tak treba na me komari nejdou ani dyz su enem pod sirakem ve spacaku, proste do toho spacaku zajedu celej, prakticky vcetne hlavy, popr si pres si prehodim kapucu a behem vyletu chytnu stipanec opravdu ojedinele. A este k Fenixovi: nevim jak te ve stanu budi slunicko, to mas asi nakou shrnovaci strechu. Ptacci mi zpivavaji taky, ale enem kdyz je hezky pocasi (to v budce opravdu nespim). A taky by me docela zajimalo, jak ti osicha stan dyz prsi jeste rano nebo je aspon pod mrakem. A este poznamka - v hnusnych, pomocenych a zavajglovanych zastavkach nespim, uz na zacatku sem psal ze to chce trocha hledat (divili byste se kolik cistejch zastavek se da najit). Taky casto praktikujem to ze kdyz uz pomalu zaciname myslet na spani tak nakou tu provizorni strechu nad hlavou hledame pri jizde, a az nakou najdem tak lehnem nekde pobliz, abysme se tam mohli dyby zaclo prset presunout. Navic dyz je hezky tak hledat nemusim, padnu kde je krasne a kde se me to na spani libi (take sem takhle spal na brehu jezera), a to me pripada jako vetsi svoboda vyberu nez vyber mista se stanem. A to nemluvim o tom ze stavet stan mimo kemp je zakazany (tez viz diskuze dale). A abyste nerekli ze nemam moznost porovnani tak jsem stan drive pouzival (ale neosvedcil se mi), a dyz jedu s rodicama tak ho stale jeste pouzivam (jim se stan libi vic a ja jim svuj nazor nevnucuji)

                [ Zpět ]
                Datum: 16.03.2006
                Autor: Koťas
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                       

                  Jo, omluva k tomu co sem napsal o svobode vyberu mista na spani - nak sem predtim prehlid ze Fenix psal souveti a byla tam veta ze se stanem je vetsi svoboda vyberu, dyz je hnusne. S tim se neda nez souhlasit. Ale zas naopak kdyz je hezky tak je mnohem vetsi svoboda vyberu bez stanu. Treba prave na brehu toho jezera, tam kdyby sme meli stan tak nas okamzite vyhodi, a to este bych byl rad ze bez pokuty.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 16.03.2006
                  Autor: Koťas
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

               

          Tak vidím, Koťasi, že nevíš, co je salmonelová hnačka. To je ti úplně fuk, jestli po dobu výkonu potřeby ti někdo ukradne mobil a doklady, a už vůbec nejde o to, zda je má kdo pohlídat, jde o to, že posr..... je všechno, spacák, kompletní obsah včetně majitele a pochopitelně i toho, co si pečlivě uložil do nohou. No nevím, jak by se ti pak telefonovalo se zasr... mobilem a co by celníci říkali na posr.... pasy. Ani podělané peníze by od tebe ve kšeftě nevzali ! :-)))))))))))))))

          [ Zpět ]
          Datum: 15.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                 

            Dobre, nevedel sem co je to ta salmonelova hnacka. Ale stejne me furt nejde do hlavy co ma ta hnacka spolecnyho s ukladanim veci do noh. Neznam nikoho kdo by ji kdy chytil (a to znam docela dost lidi co jezdi na nekolika tydenni vylety po evrope), pravdepodobnost vyskytu je naprosto miziva, a tak nevim proc bych se kuli tomu mel nak omezovat. A navic ty veci mam zabaleny v obalu od spacaku, kerej toho moc nepusti, mobila mam navic ve vodotesnym obalu, co by na to rikali celnici je me naprosto jedno a penize me vymeni v bance. Nevim o lepsim miste kam dat na noc doklady, penize a mobil nez do spacaku do noh.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.03.2006
            Autor: Koťas
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                   

              Uj, uj, kaju se, neboť máš naprostou pravdu, hnačka tohoto typu není běžnou záležitostí. Máš to dobře vymyšlený, fakt lepší místo na uložení cenností než v nohou vlastního spacáku bych sama nevymyslela. Super rada pro všechny, kdo nechávahjí své věci povalovat bez dozoru a pak se diví. Budu si jí dobře pamatovat!
              :-))))

              [ Zpět ]
              Datum: 16.03.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                     

                No, napsal sem semka prispevek kde jsem popisoval jak tak spavam a zminil jsem se pritom kam ukladam cennosti. A hnedka prvni reakce byla od tebe a vhodnost tohoto ukladani veci byla zpochybena. Moc tedy tuto ironickou reakci nechapu.

                [ Zpět ]
                Datum: 16.03.2006
                Autor: Koťas
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                       

                  Koťasi, ironie v tom není fakt ani špetička, skutečně uznávám dobrý nápad, vůbec jsem nic nezpochybnila, jen si představila, jak by to dopadlo, kdyby....? Pokud jsi to chápal jakkoliv jinak, pak jde o nedorozumění, naprosto vážně myslím, že si tuto dobrou radu dobře zapamatuju. Zbytek byla sranda - tak promiň, pokud se tě to dotklo. A to myslím zcela vážně. Zdravím! :-)))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.03.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                         

                    Á, tak koukam ze sem zas neco nepochopil :-[ To se stava, kazdy den se nevyhrava.. Toz se tedy omlouvam za moje nepratelsky ladene reakce, nak sem si spatne vylozil ty Tvoje.. Tez zdravim ;-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 23.03.2006
                    Autor: Koťas
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                           

                      O.K. :-))))))))))))

                      [ Zpět ]
                      Datum: 23.03.2006
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

             

        Počkej Švestko, chceš říct, že ti někdo pojistí kolo na prostou krádež nebo ztrátu?!? Tak to slyším poprvé. Prosímtě kdo takové pojištění dělá?!? Okamžitě si to jdu zajistit!!! Neznám to ani u cestovního pojištění?!?
        Pokud vím, tak jak při ztrátě, tak i při krádeži musí být vždy splněny určité podmínky počínaje násilným překonání překážky pachatelem, zabezpečení věci zámkem (někdy i dvěma) a protokolem Policie konče.
        Já mám kolo pojištěno jen v rámci pojištění domácnosti pro případ, že bych musela ze závažného důvodu kolo náhle opustit (např. kvůli té salmonelové hnačce). Ale přiznám se, že na to moc nesázím - dohadovat se s pojišťovnou je mnohdy jak boj s větrnými mlýny. A dokazuj, že to zrovna v tu chvíli bylo opravdu tak akutní :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 15.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

               

          Radko, nevím, jestli sólově kolo, ale cestovní pojištění pro případ ztrát a poškození věcí po dobu pobytu mimo ČR existuje, jeho přesný obsah neznám, u nás to má na starost Švestkoň. Vím, že nás pojišťuje při výjezdu mimo ČR na příslušný počet dnů pro potřebu léčení a pro škody na věcech. Tak si myslím, že to i kolo zahrnovat musí, za dotaz u pojišťovny to stojí. Celoroční pojištění jen kol myslím neexistuje, nevím. A sníh na Novopacku už nechci vidět! Neboj, tam nebude. Pa a přežij v pohodě ty tvé zimní výlety! :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 15.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                 

            Dámy, s tím pojištěním kola to myslím nebude valné. Jednou jsem si něco takového vymohl. Pak byla cesta dlouhá a tak jsem si po cestě četl pojistné podmínky. Zjistil jsem, že čistě prakticky vzato mám kolo pojištěno jen pro případ zemětřesení, myslím nad 5 stupeň. Naštěstí jsem jel na Krétu a tak šance na pojistnou událost byla poměrně vysoká:o)))
            Možná už se pojišťovny zlepšily, ale bacha na pojistné podmínky.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.03.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                 

            To Švestka: není to sice pro krádeže kol povzbudivé, ale už jsem se lekla, že mi něco uniklo. Víš, kde pracuji a tudíž něco více vím i o pojsitných podmínkách pojištění na cestu do zahraničí, takže tě mohu ujistit, že na prostou ztrátu rozhodně pojištěna nejsi a co se týká krádeže, pak musí být splněny velmi přísné podmínky zabezpečení věci a násilného překonání této překážky. Nebo musí jít o loupež. Takže jestli jsi doposud spoléhala na to, že jsi v zahraničí pojištěna, pak buď ráda, že jsi zatím o nic nepřišla a rychle si začni své věci zabezpečovat.
            Nicméně přeji ti, aby tě takovéto nepříjemnosti nepotkaly ani doma ani za hranicemi, ani na kole a ani na lyžích :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 15.03.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                   

              Díky! :-))))))))

              [ Zpět ]
              Datum: 15.03.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

             

        Já mám docela zkušenosti, že když sme šli na puťák, tak sem slyšel každý zvíře vlese, občas vítr, a každýho kdo se převaloval, ale možná mít třeba i ešusy schovaný někde, kde nejsou vidět a při pádu budou dělat rámus, nemusí být úplně špatný.
        Jinak mě napadá, jestli se vůbec může v CHKO stavět stan..

        [ Zpět ]
        Datum: 15.03.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

               

          Ne nemůžeš, dokonce ani v normálním lese nesmíš. Tabořit se smí jen na místě k tomu určeném. Vím, že to dělám taky ale je to tak.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.03.2006
          Autor: Marco
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                 

            nojo, tábořit, to je jasný, že se nesmí kdekoliv. Ale co pouhé přenocování?

            [ Zpět ]
            Datum: 15.03.2006
            Autor: PavelŠ
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                   

              Zákon 289/1995 Sb., nezná pojem přenocování, ve svém paragrafu 20 Zákaz některých činností v lesích
              V lesích je zakázáno:
              a) bla bla
              ...
              k) kouřit, rozdělávat nebo udržovat otevřené ohně
              a tábořit mimo vyhrazená místa
              ...
              o) bla bla

              Problém vidím v pojmu tábořit. Já ho vnímám tak, že to znamená, že provedu úpravy okolí místa kde chci nějakou dobu setrvat. To je ale můj výklad, vedou mne k tomu vyhlášky některých obcí které tento zákaz rozšiřují na "Tábořit a bivakovat". Bivakování vnímám jako přenocování, přečkání noci. Můj závěr, přenocování není táboření pokud lehnu a spím. Pojem bivakování ale zákon nezná.
              Našel jsem nějaké zapisy poslanců z let kolem roku 1936. V té době bylo podle poslanců, bylo kočování našich některých spoluobčanů problém. Tito poslanci v té době, tlačili do zákona zákaz taboření s tím, že zákaz táboření rozšíří i na noční dobu - doslova je uvedeno přenocování.
              Nepodařilo se mi naléz jednoznačnou definici lesa pro můj účel. Ekologové a botanici a Katastrální úřad svoji definici mají. Problém je, kde končí a začína les, pro rozdělávání ohně je to 50 m od kraje lesa, to ale není můj případ, oheň v lese nedělám. Co když si v poledne lehnu do lesa, odházím větve, pověsím cyklohelmu na větev stromu a natáhnu se na celtu. Tábořím nebo netábořím? Když tam budu 1 hodinu, tak asi ne, a když 8 tak už ano?
              Zákon říká, že vyjimky může povolit vlastník. Vetšinou je to ale tak, jak už jsem napsal, že zákaz vlastník-obec zesiluje zákazem bivakování.
              A ještě jedna perla. Zákona 289/1995 Sb., pod stejným paragrafem je také napsáno:
              5) Organizované nebo hromadné sportovní akce lze v lese konat na základě oznámení orgánu státní správy lesů. V oznámení, které musí být předloženo nejméně 30 dnů před dnem konání této akce, pořadatel uvede místo a termín konání této akce, předpokládaný počet účastníků, způsob zajištění a souhlas vlastníka lesa...
              Co je hromadná akce? Jestli budeme v tom lese třeba spát 3 lidi a více bez oznámení státnímu orgánu, byť nám to dovolil vlastník, porušujeme zákon.
              Podle par. 39 nás za táboření v lese nebo pořádání hromadné akce, což jistě 40-člený zájezd na houby je, může pokutovat lesní stráž (musí mít průkaz a odznak).
              Sankce dle přestupkového zákona může být až 5000 Kč.
              Řeknete, to chce zdravý rozum, přeci nebudou pokutovat houbaře. Jak ale zákon definuje zdravý rozum? :-))

              [ Zpět ]
              Datum: 15.03.2006
              Autor: Marco
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                     

                Ahoj.
                Docela jsem se pobavil...nase zakony jsou fakt fesny. Ale pojem "taboreni" si vykladam stejne jako ty. Pred par lety jsem tenhle problem taky resil. Nekdo mi tenkrat rekl, ze v CR muzes 1 noc travit mimo mista k tomu urcena...to znamena, ze nebudes taborit, ale jen prespis jednu noc. Pry je to v zakone. Mozna si ten clovek, co mi to rikal, vysvetloval zakon stejne jako my. Resili jsme to tenkrat v jednom kempu s partou studentiku...a co si pamatuju, byli tam i studentici prava...
                Podle meho, kdyz nespis na soukromem pozemku, nedelas bordel, vecer zalehnes, rano zabalis, uklidis...neni duvod, aby mel nekdo problemy.
                Me ted napadlo...co treba rybari, co sedi u vody celou noc...vetsinou se povalujou na celte...taky taborej? Co parta kluku, co si u vody udelaj ohen a jsou tam do rana...taky taborej? Proc by utahanej cykloturista nemohl zalehnou a v klidu se vyspat.
                Jina otazka je soukromy pozemek...to bych neriskoval...uz jenom kvuli povaze cechu..."To je moje, tak tahni, nebo dostanes pres dlsku".
                Jen takova perlicka na pobaveni:-)
                Jednou jsme prespavali (netaborili) u jednoho rybnika. Pohoda, romantika...rano nas videl traktorista...prisel a co ze tu delame...vypadal docela nastvane. Tak jsem mu to rek. Po chvilce se zacal usmivat. Prej hlavne, at to uklidime...jsem mu rekl, ze je to samozrejmost. No, slovo dalo slovo a kecali jsme asi hodinu...vyklubal se z nej fajn deda, co se zivi zemedelstvim. Dokonce nas pozval na cerstve mliko. No a kdyz odchazel, tak se zeptal, jestli jsme nahodou nebyli v poli na velky:-) Ze prej sekal jetel a najednou mel traktor plnej hajzlpapiru:-) Samozrejme, ze jsem rek, ze nebyli...a samo, ze jsem na tom traktoru poznal nas hajzlpapir:-)
                Ale je videt, ze kdyz jsou lide rozumni, ze se dohodnou...

                [ Zpět ]
                Datum: 16.03.2006
                Autor: Michal
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                       

                  Určitě to tak je s tou vzájemnou tolerancí. Zkušenost je, většinou taková, že pokud jsou nocležníci někde "objeveni" a majitel nebo ten kdo dělá dozor vidí, že se chovají slušně tak přimhouři oko. Kritickým měsícem je červen, to zvěr vyvádí mladé (kolouši, bažanti). To jsou myslivci háklivější, což je celkem pochopitelné.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 16.03.2006
                  Autor: Marco
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                 

            To myslíte v Česku? Tady neni volné táboření zakázáno, ale ani dovoleno.( V chráněných oblastech je zakázané.) Jenže co není zakázáno to je tolerováno. Ještě se mi teda nestalo aby mi někdo vynadal. Nesmím si ovšem stavět stan na kultivovaném pozemku, ale spíš se někam zašít. A na kolo jsem si, kvůli spaní ve stanu, pořídila zámek s alarmem. Stojí asi 700 Kč a řve tak, že to snad není možné neslyšet.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.03.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (lupen)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                   

              Nerozumím tvé otázce. Zákon 289/1995 Sb., vydal parlament České republiky s toho není těžké odvodit, že platí v Česku. Jinak, já nejsem vykladač zákona, jen jsem citoval co je v něm napsáno. Naš právní řád nezná pojem "zakázáno, ale ani dovoleno" Ústavní zákon 1/1993 v Hlavě I, čl.2 ost. 4 říká toto:
              "Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá."
              Problém je, že zákon 289/1995 Sb., zakazuje táboření v lesích. Hlavu si z toho taky nedělám, jen jsem chtěl dát ostatním vědět, že při táboření v lese můžem narazit.
              Hezký den.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.03.2006
              Autor: Marco
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                     

                Jenže postavení stanu ještě nutně nemusí znamenat táboření. Já táboření chápu tak, že se někde usídlím třeba na týden a plápolá mi tam ohýnek. Pokud si někde postavím stan, jednu noc tam přespím a ráno zase vypadnu, tak to je snad něco jiného a nemůže mi to tak zakazovat nikdo, ani policajt, potažmo stát.

                [ Zpět ]
                Datum: 16.03.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

                       

                  No a o tom to právě je. Opět se dostáváme k meritu věci. Co je a co není táboření. Já to nevím a byl bych rád kdyby mi to někdo s odkazem na zákon, vyhlášku nebo nařízení vysvětlil. Vše ostatní jsou jen osobní dojmy.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 16.03.2006
                  Autor: Marco
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

         

    Jak zabezpečit kolo před krádeží. O kolo jsem se dříve hrozně bál. Natahoval jsem tenký provázek, ukrytý v trávě, jeden konec na kolo, druhý na stan, aby mne případný pohyb kola probudil. Celé kolo jsem sešňěroval velkým množstvím gumicuků. Každé ráno a každý večer mne to připravilo o deset minut života.
    Teď už na to kašlu. Je to záležitost životní filosofie. Nic se nesmí brát moc vážně.
    Kolo zamknu ke stromu co nejblíže stanu a tím končím. I brašny na něm nechávám. Snažím se, aby mé kolo bylo co nejhnusnější a případného zloděje tím odradilo. Takže ho během výpravy zásadně nečistím, jen řetěz. Při nákupu kolo opouštím s lehkým srdcem a svěřuji ho pánubohu do péče.
    I když mám svého oře rád, nemíním si kvůli němu kazit dovolenou.
    Až mi ho někdy ukradnou, pořídím si nové. Vzhledem k tomu, že nelpím na karbonu ani duralu, nejezdím časovku, ale turistiku, na nové vždy nějak našetřím.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

           

      :-))

      Na tohle máme ještě fígl, že třeba když někam jdeme od kol (nějaká památka, termálko ....), tak kolo ověsíme špinavým prádlem .... no ono tro nedá zase tolik práce, většinou na báglech furt něco sušíme, takže to vypadá ještě odpudivěji.

      Jinak já na kole trochu lpím, ale ne z toho důvodu, že bych neměla na nové. Nejvíc by mi asi bylo líto, že na jsem na něm za 7 let najezdila skoro 30tis. km po všech čertech, je to takový můj kamarád, z toho důvodu jsem ho ještě nevyměnila za nějaké nové, lesklé, modernější .... To samý ručně šitý bágly a další vybavení ... prostě už to se mnou něco prožilo, tak by mi bylo líto o to přijít.

      Ale asi je to blbost na tom lpět .... už se to tady kdysi řešilo, že někdo nedokáže vyhodit ani starý rukavice, protože ....

      [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

         

    Ahoj Rudo
    my tedy zásadně na cestách spíme nadivoko, v kempu jsme spali všeho všudy asi 2x.
    Vozíme stan, protože jak píše M. Nevrlý, kdo má stan je milionář. Nesouhlasím s názorem, že stan je zbytečnost. Akorát to chce kvalitnější stan, který ti nepromokne ani po celonočním dešti. Ten náš stařičký už trochu zatýká podlážkou, ale to není taková tragédie, jako když teče zhora. Stan je geniální věc, milimetr tenké plátno, 2,5 kila váhy, ale je to domov, venku zuří třeba vánice (za tou milimetr tenkou stěnou), ale uvnitř je sucho a teplo a dobře. Miluju spaní ve stanu, snad ještě radši než pod širákem.

    A jak to děláme s koly? Necháme je venku, i s bágly. Dovnitř si vezmene jenom to nejnutnější (peníze, pasy, telefon, nůž) a vše ostatní necháme venku. Kola postavíme k sobě (dříve jsme je ještě zamykali k sobě zámkem - zbytečné) a přes ně dáme igelitovou plachtou (koupili jsme si za pár stovek zelenou plachtu v OBI, cca 2x3 metry stačí pohodlně pro 2 kola). A potom několika gumicuky (stejně je člověk s sebou veze) připevníme plachtu ke kolům, aby neodlítla. A doufáme, že kdyby v noci někdo přišel, že bychom slyšeli štrachání a šustění plachty.

    Nikdy se nám nic neztratilo a to jsme projeli Pobaltí, Bělorusko, Ukrajinu, Rumunsko, Bulharsko, Albánii, Srbsko, Makedonii, Slovensko a další ....

    Naše kola a vybavení jsou taky úplně obyč.

    Vozit plachtu navíc není zbytečnost, váží pár deka a při celkovém nákladu je to zanedbatelný. A hodí se i na jiný věci, když si chcete sednout na mokrou trávu nebo přikrýt kola při dešti (my stojíme třeba pod stříškou, ale kola už se nevejdou) apod.

    A názor, že na co stan, že je lepší najít nějakou zastávku nebo seník? Já ti nevím, nejednou jsme spali v nějaké budce nebo seníku, většinou například když vše kolem bylo mokré ... ale taky se nám stalo, že se rozpršelo v půlce noci, naprosto nečekaně ... to se pak hodí mít s sebou stan, kterej za 2 minutky postavíš.
    Já se radši spolehnu sama na sebe, na to co si s sebou vezu a ne na nějakou budku, na východě těch zastávek moc není a spát mezi vajglama a ... jak se slušně řekne když tam někdo načůral? ..... děkuji ne !

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

           

      uz som spal nadivoko, v kempe aj v ubytovniach. Ten stan sa mi zda asi najlepsi, ta sloboda vyberu je k nazaplateniu. Bral by som asi trochu lahsi stan- ten moj ma skoro 4 kg. v malej predsieni postavim dva bicykle bez predneho kolesa aj s baglami, su tam na tesno ale su mimo pohlady okolneho sveta a mam vybavene. ten stan je pre troch takze dost miesta. mozno zbytocne velky ale ak si to rozdelia dvaja tak sa da.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2006
      Autor: alo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

         

    Ak si niekto potrpi na strechu nad hlavou a chce to mat zadarmo tak mam jeden typ:
    Mozno ste uz poculi o Camino de Santiago. cca 1000 km v severnom Spanielsku. isli sme 12 dni a ani raz sme neplatili za ubytovnu. Kazdych niekolko km tam su ubytovne pre putnikov pretoze vacsina ide peso. tak polovica z nich je za dobrovolny poplatok a ked ides na biku tak si mozes vybrat a ist par km na konci dna dalej.
    Mal som sebou stan.sice sme ho 2 krat vyuzili lebo raz od nas chceli 20 euro za noc/bolo 12:00 pm/ a druhy krat boli vsetky "zadarmo" ubytovne plne. tak sme si v centre postavili stan pri kostole a osprchovat sme sa isli do ubytovne, ale uz by som ho na camino netahal. aj tak je tam teplo.
    Vrelo doporucujem, plno pamiatok a skvely ludia cestou.
    www.mundicamino.com

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2006
    Autor: alo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

         

    Máme tandem a přívěsný vozík. Stan s předsíní. Kolo i vozík umisťujeme do předsíně. Kolo má alarm, takže, kdyby s ním chtěl někdo manipulovat, tak to zbudí řevem i mrtvého. Vozík mám pevným zámkem přivázaný ke kolu. Od kola mám k ruce navíc natažený volnější slabší, ale vysoce pevný provázek - volnější tak abych se při převalování nepostaral o pád kola. Ale pokud by někdo chtěl kolo někam odtáhnout, tak by ho musel odtáhnout i se mnou.:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marty)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

         

    Nechápu - co pořád všichni máte se stanama???
    Za pět korun + poštovné vám zašlu "Iglů snadno a rychle"... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

           

      Airline :)))

      [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2006
      Autor: Rasťa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

         

    Tak o tohle se musím podělit - tenhle vtip se mi teď dostal pod ruku a prostě mi sem zapadá :o)))

    Muž se ženou jedou tábořit. Postaví stan a večer se uloží ke spánku. Po nějaké době muž ženu vzbudí: "Podívej se na nebe a řekni mi,co vidíš?" Žena odpoví: "Vidím miliony hvězd." Muž se ptá: "A co si právě myslíš?" Žena chvíli přemýšlí a pak řekne: "Viděno z hlediska astronomie jsou to miliony galaxií a biliony možných planet. Astrologie mi říká, že Saturn leží v konjunkci se Lvem. Co se času týče, usuzuji, že máme 3 hodiny a pár minut. Teologicky, že náš Pán je všemohoucí a my všichni jsme jen nicotně malí. Meteorologicky mi to říká, že budeme mít zítra krásný den. No a co to říká tobě?" zeptá se ona. Muž se na chvíli odmlčí a pak praví: "Prakticky viděno, někdo nám ukradl stan."

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

           

      Dobrý!!!!!Tak to je přesný!!!!:-))))) Cha, cha,cha,cha.....

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Marty ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

           

      Oj, oj, oj, bolí mě bránice ! Dávám hlas !!!! Jak je milé zasmát se uprostřed dne, díky Radko!

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

           

      Hezkýýýýýýýý... :-))))))
      Zkušenost mi ale říká, že ty kecy o milonech galaxií a hezkým počasí by měl muž a žena ze svého praktického hlediska by zjistila, že jim ukradli stan. Alespoň u nás doma to tak je... :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2006
      Autor: AnnaK
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak jezdite s koly pod stan?

             

        ...tak to nedávej číst manželovi, aby nezjistil, že to může být i naopak :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

405 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024