reklama

Jakou délku horní rámové trubky?

Dobrý den,
rozhoduji se mezi 19" a 21" rámem u crossu Leader fox TOSCANA 2014.

Výška 178 cm, délka nohou 85 cm (16 let, předpokládaná výška cca 180 cm).

19" má horní rámovou trubku dlouhou 558,9 mm, efektivní 583 mm.
21" má horní rámovou trubku dlouhou 582,3 mm, efektivní 605 mm.
Představec je nastavitelný, 110 mm u obou velikostí.

V případě 19" bych měl cca 20 cm vysunutou sedlovku, tj. sedlo trochu výše než řídítka.


Prosím tedy o radu, jakou velikost mi doporučujete pro cykloturistiku a dojíždění. Díky moc.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 19.05.2015
Autor: zalesaka
  • Re: Jakou délku horní rámové trubky?

         

    Kolik potřebuješ mít založených témat na výběr kola?
    Běžně stačí jedno, pár vyjímek má dvě, ale čtyři už vyžaduje zvláštní ocenění.

    Myslíš, že se můžeme těšit na pokračování třeba s výběrem sedla, klik, možná i blatníky by se daly vybírat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou délku horní rámové trubky?

           

      Děkuji za odpověď k tématu.
      Pokud vím, tak první dvě témata (stejný dotaz ve dvou kategoriích - ještě jsem to tu neznal) byla ohledně kvality kol Leader Fox a zkušeností s tímto modelem.
      Třetí téma bylo ohledně velikosti sedlové trubky, to mi "magic1000" odpověděl dost rozporuplně (21", 19" možná 21", 21"). Teď se ptám na délku horní trubky vůči tělu, jelikož mi to přijde nejvíce relevantní.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2015
      Autor: zalesaka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou délku horní rámové trubky?

         

    Teorie praví:
    Správná vzdálenost od vrcholu sedla k řidítkům je rovněž důležitá a vypočte se následovně: délka kroku x 0.66 = základní hodnota.

    Délka kroku = vzdálenost od podlahy do rozkroku.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2015
    Autor: vysočina
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou délku horní rámové trubky?

         

    Délka rámové trubky by měla být asi jako tvoje předloktí.
    Loket dáš ke špičce sedla a konečky prstů by si měl dosáhnout na střed vidle.

    Ale je to jen orientační, dost záleží na tom, zda nemáš nějaké potíže s bederkou.

    A přestaň už teoretizovat a už si na nějaké to kolo sedni.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2015
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou délku horní rámové trubky?

           

      Kam že to mám dát loket ?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2015
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou délku horní rámové trubky?

             

        Ani snad nechci vidět ten zadek, který by tohle sedlo osedlal :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2015
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

569 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024