reklama

Stan

Ahoj, chci si koupit stan pro 2 osoby, cenově do 5000 Kč, aby byl vhodný na kolo, ale i na těžký trek apod. Máte někdo zkušenosti s nějakou značkou a typem?Dík

[ Zpět ]
Datum: 14.03.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Iva)
  • Re: Stan

         

    Ahoj. Taky sháním stan. Mám zálusk na model Velo od české firmy JUREK. Ten model je přímo určen pro cykloturistiku a moc se mi líbí. Je pro dvě osoby a díky prodloužené předsíňce se pod tropiko vlezou i dvě kola (naležato). V pohodě se ten stan dá brát i na pěší vandry, váží 4kg. Přímo s Velem zkušenost nemám, ale na vandrech používám jiný stan od Jureku a jsem náramně spokojen. Tady je odkaz na model Velo:

    http://www.jurek.cz/view.php?cisloclanku...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2006
    Autor: Rasťa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan

           

      Jo a cena - dá se sehnat za cenu kolem 5 tisíc.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2006
      Autor: Rasťa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan

           

      To mi přijde brutál těžké. Ovšem chcešli zastanovat také kola... Vozím zpravidla tenký igelit na zakrytí kol. Doporučuji sledovat hmotnost a vodní sloupec.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2006
      Autor: evan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stan

             

        No právě, jde o to, jestli zastanovat i kola - a jestli ano, zas tak těžký není. Pochopitelně, že stan bez nástavby na kola bude lehčí.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.03.2006
        Autor: Rasťa
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan

           

      Tak o tomhle stanu se tady už někde diskutovalo a nebylo to zrovna povzbudivé. Koukni se do loňských podzimních témat.
      Taky jsem o něm uvažovala, ale nakonec jsem od toho ustoupila.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan

           

      Tak jsem si ten stan prohlédl. Skosená 140 cm předsíň, to je tak na dětský kolo. Naše kola by se tam určitě nevešla (Author Reflex SX má délku 170 cm). Když koukám na ty postavičky na schématu stanu, měli by mít ramena přes sebe. Jeden z našich nejmenších stanů co máme je široký 160 cm. Moc se v něm s manželkou dobře nevyspíme. Při otáčení v noci, budíme jeden druhého. Naměř si na koberci nebo posteli 140 cm a pak si do toho s někým lehni :-(. Můj názor je, a ten tady Nakole taky už prezentovali jiní, neexistuje univerzální stan.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2006
      Autor: Marco
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan

         

    Ahoj.
    A co treba tenhle....
    http://www.hanibal.cz/pinguin-gemini-150
    Me se maximalne osvedcil. Postavenej je za par sekund, je uzasne resenej...vydrzel poradnou fujavici a kroupy....

    [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2006
    Autor: Michal
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan

           

      a kolik váží?

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2006
      Autor: evan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stan

             

        Na netu maj udanejch 3,5kg...ale skutecnost jsem nevazil. Je to nejoblibenejsi stan na vystave stanu co porada Holan....

        [ Zpět ]
        Datum: 14.03.2006
        Autor: Michal
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan

           

      Tak Evan dole psala ±...tak to taky doplnim....

      + dva vchody
      + velke predsinky, kam se vejde bagaz
      + v nouzi se vejdou tri lidi....takze dva lidi a batohy se vejdou v pohode
      + jednoducha stavba (bez problemu ho postavi 1 clovek) i za vetru, deste a v zime...vyzkouseno
      + diky tomu,ze se da uplne otevrit, tak rychle schne
      - mozna hmotnost, ale dle meho je tech 3,5kg horni hranici

      Mozna nekdo namitne, ze je tezkej...ale neco za neco. V tomhle stanu je pro dva lidi prostoru na komfortni bydleni. Nemusi se tam mackat jako ve stanu 190x130, kam se mu hlavne nevejde bagaz...a ja si nektere veci do stanu davam.
      Ja jsem s nim maximalne spokojenej.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2006
      Autor: Michal
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan

           

      Ano, to je ten stan o kterým jsem psal jako o našem nejmenším, když jsem reagoval na Rasťu. Ten náš je široký 160 cm a váží 3,4 kg (sám jsem měřil a vážil). Je to dobrý stan ale tři lidi uvnitř? To by museli být opravdu mumije. Ale pro hubeňoury asi dobrý, já vážím přes 90 kg a měřím 180 cm, tak je nám dvěma trochu těsný. Ta zelená barva vypadá dobře ale v lese je moc a moc vidět. Kopili jsme v armyshopu, například tady:

      http://www.army-shop.cz/index.php?action=item...

      Skutečná váha je 2,4 kg. Provedl jsme na něm drobná vylepšení a úplná spokojenost. Je to stan pro použití v lehčích podmínkách duben - září. Asi bude odrazovat nizký vodní sloupec (400 mm). Je to stan tak na dvě sezony, ale za tu cenu :-) (viděl jsem ho už za 900 kč)

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2006
      Autor: Marco
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan

         

    Přestože značku Coleman nemám zrovna v lásce, uvažuji o koupi jednoho z těchto modelů:
    Epsylon:
    http://www.campingaz-coleman.cz/stany/adventure...
    + velmi zajímavá hmotnost!
    + poměrně dlouhý (osoba 190cm výšky se tam vyspí)
    - úzký, vejdou se tam skutečně jen 2 lidi
    - zavazadla/batohy musí být tímto v předsíňce (osobně preferuji mít to uvnitř, zvláště když je zima, hlavně ale nenamoknou od chybějící podlahy, jak je tomu v předsíňce)
    BOA:
    http://www.campingaz-coleman.cz/stany/adventure...
    + vyšší vodní sloupec než u Epsylonu
    + součástí je vodní vak, který se hodí na cyklo i na vodu
    + na "štorc" (napříč) se vyspí i 2m chlap, stan je široký, takže se tam na těsno vyspí i 3 lidé
    - trochu vyšší hmotnost (2,9kg a s vodním vakem 3,3kg)

    Boa jsem si postavila, ale Epsylon vypada, že je postaven na stejném principu a to:
    Můžet to postavit jediná osoba (ta druhá může mezitím vařit večeři či rýpat se v kolech...). Navíc v letních a víkendvých akcích lze vzít s sebou pouze tropiko, neboť duralové trubice jsou vedeny právě tropikem (nikoli vnitřní komorou,jak tomu bývá u jiných modelů). To je výhodné i v přípravě stavění stanu v dešti, kdy tak nenamokne vnitřní část!

    [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2006
    Autor: evan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan

           

      Ten boa vypadá fuckt dobře. Cena je docela únosná a ani ty necelý 3 kg mi nepřijdou tak drastický.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stan

           

      Jejda...ted me napadlo...ja na tebe s necim uplne zapomel, vid...o vikendu jsem doma, tak cvaknu ty kola...

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2006
      Autor: Michal
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Stan

             

        ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 14.03.2006
        Autor: evan
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan

         

    Podívej se na www.loap.cz Mám stan Aure, který na kolo sice není ideální (5350 g), ale pokud budeš jezdit ve dvou a každý povezete část stanu, tak budete určitě spokojeni. Firma Loap nabízí i menší stany, určitě je z čeho vybírat. Prozatím po třech sezonách musím říci hodně muziky za málo peněz.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (papji ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan

         

    Tož stan od Jurka mám taky,typ Vandr 3 a slouží k naprosté spokojenosti.Dle mne je Jurek špička ve výrobe stanů,už bych jinde nekoupil.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (strejdalibor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stan

         

    me se libi tenhle figl. Strcit do tunylku dusi, nafoukat a stoji to :-)
    http://www.svetoutdooru.cz//Users/Clanky/clanek...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

214 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024