reklama

800 km - Trénink

Zdravím,
přibližně za 3 měsíce bych se chtěl vydat na cca 800km trať do Budapešti a zpět. Příští rok něco víc :) Tak nějak jsem přemýšlel, že bych každý den chtěl dát cca 80km a chtěl bych se zeptat na nějaké rady ohledně tréninku, aby mi po 3 dnech nedošly síly. Je mi jasné, že to chce jezdit, ale kolik. Abych to nepřehnal s tréninkem apod. Nemám problém za den ujet 80 km, jde mi spíš o to, abych to ujel 10 dní po sobě. Budu rád za každou radu. Děkuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.05.2015
Autor: ustafak
  • Re: 800 km - Trénink

         

    Co ti brání zkusit třeba pár dní po sobě ujet denně 80km?
    Tady nikdo neví jakou máš kondičku, jednoduše to vyzkoušej a uvidíš sám.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2015
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 800 km - Trénink

           

      Teď zrovna nic, proto jsem se rozhodl pro tenhle výlet a jasný, že to zkusím. Jen jsem chtěl vědět jak často jezdit, abych třeba v budoucnu dal dvojnásobek i víc. Vím třeba, že u běhaní není dobré běhat každý den, když chceš uběhnout maraton. Tak jestli to je tady podobné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2015
      Autor: ustafak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 800 km - Trénink

             

        80 denně je naprosto v pohodě, žádné mega kopce ani terén tam není.

        Stačí normálně jezdit, aby si zvykly příslušné partie. Cykloturistika není jaderná věda... ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.05.2015
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: 800 km - Trénink

         

    snaz se dostat na kolo co nejcasteji, ujet tak 15-20 km aspon 3-4x tydne. (jasne nekdy prsi, nekdy je neco na praci... ale vylet 80 km/denne neni nic strasneho aby si musel specialne trenovat )

    Nez pojedes na "velky vylet" udelej si jeden - dva vikendy s prespanim aby jsi vychytal vhodny zpusob baleni a odlisne chovani nalozeneho kola.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2015
    Autor: cibi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: 800 km - Trénink

         

    Maďarsko není zrovna ideální země pro ježdění na kole.Síly ti tam asi nedojdou ale chuť na plánování dalších výletů možná ano.Rakousko je lepší a je hned vedle.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2015
    Autor: milann
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: 800 km - Trénink

           

      Rakousko chci právě jet příště, chtěl bych to vzít až do Itálie.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2015
      Autor: ustafak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 800 km - Trénink

         

    Na každodenní jízdu je nejlepší trénink každodenní jízda:-)
    Do práce, po městě, o víkendu na výlet. Člověk zjistí, co s sebou potřebuje a co ne, naučí se řešit závady typu prasklé lanko či řetěz, šetřit síly, jezdit v dešti, mít s sebou spolehlivé osvětlení atd.
    Netřeba cokoliv hrotit, 80km po cestách na spolehlivém kole je hračka.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2015
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: 800 km - Trénink

           

      Já vím, že 80 není problém, ale v budoucnu bych chtěl jezdit i víc :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2015
      Autor: ustafak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 800 km - Trénink

             

        Tak jezdi a pokud to jen trochu půjde jezdi v kopcích. Když budeš zvládat 150 km v kopcích, tak nějakých 100 km v rovině pro tebe bude už jen odpočinková projížďka a budeš si ji s radostí užívat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.05.2015
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 800 km - Trénink

         

    Těžko radit. Pokud jde o trénink je to stejné jako s během. Ono to pravidlo střídat aktivity a odpočívat neplatí jen pro běh, ale pro jakýkoliv sport (dokonce nejen pro sport).

    Určitě bych nehonil denně kilometry. Doporučuji jezdit co nejčastěji, třeba denně do práce a hlavně víkendy. Je třeba otlačit zadek a vyloučit případné nevhodné oblečení (nepadnoucí vložka atp.). Dej aspoň párkrát So, Ne po 100 km, případně něco plus.

    Při vlastní cestě platí neblbnout, nehnat, neriskovat poškození sebe ani kola, protože vyhraje, kdo dojede. Před jízdou dát dohromady kolo, otestovat po servisu a případné problémy odstranit. Včas se připravit a pár dní před odjezdem dostatečně spát a být odpočinutý.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2015
    Autor: MiBo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 800 km - Trénink

           

      Při těchto vzdálenostech je skoro důležitější kondice kola než jezdce, pokud samozřejmě nemáš nějaký handicap.

      Prostě těch 80 km denně by nemělo být Tvé dosavadní maximum a neměl bys to jet po týdnech neježdění. Pokud tohle splníš, zbytek zachrání příprava trasy a ono neblbnout.

      Pokud ještě k tomu natrénuješ, bude to milý bonus, ale nestojí to na tom.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2015
      Autor: MiBo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 800 km - Trénink

         

    Šiková kniha pojednávající o tématu dlouhých jízd je tahle: http://www.amazon.com/Distance-Cycling-John...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.05.2015
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 800 km - Trénink

           

      Dlouha jizda to bude, kdyz pojedes 800 km v kuse, nikoliv 80 km denne.
      Asi bych se mel nad sebou zamyslet, kliknul jsem na odkaz a cekal, ze to pujde stahnout a oni chteji penize... :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.05.2015
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 800 km - Trénink

             

        80 km denně pro někoho může být dlouhá jízda. Ta kniha nabízí rady a tréninkový plán i pro vícedenní tůry.

        Když pohledáš, možná to půjde někde stáhnout. Já to normálně koupil pro Kindle a nelituji.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.05.2015
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 800 km - Trénink

               

          Jasně může. Bývaly doby, kdy mi 50 km na kole připadalo jako výkon.
          Teď by mi 80 km přišlo jako opravdu hodně, kdybych to měl jet na inlinech (zatím nejvíc 40), ale myslím, že časem i to půjde... :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.05.2015
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 800 km - Trénink

         

    Aha, podle nadpisu jsem myslel 800km nonstop. :-)
    Takhle to bude v pohodě, jak píší ti nade mnou - jezdit a osedět si zadek... Pokud to nebude v težkém terénu nebo velkých kopcích je 80km malina.
    Spíš bych si nechal při plánování trasy nějakou rezervu (špatné počasí, defekt, zdr. problémy).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: 800 km - Trénink

         

    To by mě celkem zajímalo, co byste mi poradili, kdybych se zeptal na těch 800 km v kuse :-)) Což mám více méně tenhle rok v plánu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2015
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 800 km - Trénink

           

      No a co to udělat naopak?
      Ty nám pěkně popíšeš, jak toho chceš dosáhnout, jaké máš tréninkové plány, metody, finty... a my ti to případně zkritizujeme... :-)

      Předpokládám, že těch 800 km nechceš stihnout za 24 hodin, takže asi dost záleží, co to znamená v kuse (předpokládám, že máš časový limit a pauzy jsou na tobě)?

      Já se každopádně do ničeho nad 24 hodin pouštět nehodlám, spíš mě lákají delší závody, kde by nebylo jenom kolo...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.05.2015
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 800 km - Trénink

             

        Ne, za 24 hodin ne. Je to 1260 km a limit je 90 hodin.
        Můj tréninkový program vypadá zhruba takhle:
        Brevet (teď o víkendu 400 km)
        Odpočinkový týden (Odpočinková jízda, tempo a o víkendu krátká vytrvalost nebo odpočinková jízda)
        2 týdeny plného tréninku (Tempo, podrahové intervaly, odpočinková jízda či dvě, o víkendu vytrvalost, druhý týden jen krátká vytrvalost)
        Týden s Brevetem (Krátké tempo, odpočinkévá jízda a o víkendu brevet)

        Taková je teorie, prakticky jsem teď bohužel trochu nestíhal kvůli diplomce a hrozí to znovu kvůli státnicím.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.05.2015
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: 800 km - Trénink

             

        Jo a jedna moje finta jsou hodinky, do kterých se dají psát jednoduché programy. Tak jsem si tam udělal, že mi to ukazuje, kolik procent celkového času jsem strávil jízdou a průměrnou celkovou rychlost. Posledních pár týdnů se učím jezdit tak, abych to udržel nad 90% jízdy. Do 12 hodin to není vůbec nereálné. Pak už normální člověk rád navštíví hospodu a dá si něco teplého a procento jízdy podstatně klesne.
        Minulý rok jsem tohle vůbec neměřil a dojezdy brevetů byly občas celkem krušné. Letos si to hlídám a je to lepší. Sice ve výsledku nemám o moc lepší časy, ale je to takové víc v pohodě.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.05.2015
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: 800 km - Trénink

               

          Ty hodinky, to zni zajimave, posli prosim odkaz, co to je a co to umi, treba bych pro to taky nasel (uplne jine) vyuziti.

          Ty procenta casu v pohybu se zjistuji pomerne sndno - vim, kdy jsem vyrazil (celkovy cas) a tachometr na kole sleduje cas v pohybu. Pokud ale chces videt to cislo prubezne, proc ne...

          Vloni jsem byl na cyklo-sestihodinovce a co jsem ted hledal, podle fotky tachometru bylo kolo v pohybu 5:52:23, pritom jsem nevyuzil celych 6 hodin, v cili jsem byl minutu pred limitem, takze zhruba 98% jizdy.
          Mozna protoze tam neexistovalo zadne depo, vsechno vcetne jidla a vody jsem si vezl sebou, tak nebylo az tolik duvodu zastavovat. Vysledek 165km/6h.

          Na 24 hodinovce, co se jezdila vloni u nas jsem jel prvnich 5 hodin skoro nonstop (podle logu jen 1 zastavka +/-2 minuty), nechtel jsem nechat skupinku ujet, zastavil jsem az kdyz mi uplne dosla voda (3x0.5l) asi na pul hodiny a pak dalsi 4 hodiny jsem jeste svizne jezdil, po 9h jsem mel 280 km.

          Pak se to ale (jako vzdycky) nejak pokazilo, tech 90% na 12 hodin by mi asi jeste vyslo, ale postupne se propadla prumerna rychlost, prodluzovaly se pauzy, vyhlidky na uzasny vysledek se hroutily a nakonec jsem se jel radsi domu na 3 hodiny vyspat... :-)

          Paradoxni na tomhle ale hlavne je, ze to nakonec byl muj nejlepsi 24h vysledek (otazkou je porovnatelnost s K24), prestoze uz se mi obvykle dari rozlozit sily mnohem rovnomerneji... ;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.05.2015
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: 800 km - Trénink

                 

            Ty hodinky jsou Suunto Ambit3 Sport. Zajímavá je také ta nová platforma od Garminu Connect IQ, ale ta nevím, jak dobře funguje.

            Já jsme dost průtokový ohřívač na ionťák, když už kvůli ničemu jinému, potřebuju každou hodinu zastavit na čůrání.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2015
            Autor: snilard
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: 800 km - Trénink

                   

              I kdyz kazdou hodinu zastavis na 2 minuty, porad ti vyjde 96.7%. Rekl bych, ze casove narocnejsi bude doplneni zasob vody, ale to zas neni potreba kazdou hodinu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.05.2015
              Autor: Jrr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: 800 km - Trénink

                     

                Jo to je pravda. Ale to je dost ideální případ. Ještě tu máš semafory, přednosti v jízdě a tak podobně. Průjezd Prahou/Brnem, ale i dalšími městy se bez nucených zastávek neobejde. Záleží, kterým jedu směrem, ale řekněme, že vyjet z Prahy mi trvá 3/4 hodiny a více. Pak samozřejmě to doplňování vody, ale i přendavání jídla z tašky do kapes, mazání opalovacím krémem a tak podobně.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 15.05.2015
                Autor: snilard
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: 800 km - Trénink

                       

                  A na brevetách jsou ještě checkpointy.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 15.05.2015
                  Autor: snilard
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: 800 km - Trénink

                       

                  Ok, jet odněkud někam určitě bude vycházet hůře než ježdění v kruhu vybraném tak, aby dopravních komplikací bylo minimum.
                  Nevím, kolik času stojí checkpointy, ale samozřejmě minuta k minutě, ono se to nasčítá...

                  Jen je pak otázka, zda se potom zabývat nějakým procentem času v pohybu. Pokud řešíš i dopravu, je skoro jedno, zda stojíš na červenou nebo popojíždíš v koloně, rozhodující budou výsledné km/h.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 15.05.2015
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: 800 km - Trénink

           

      Zaběhni ke klempířovi, nechat si nulapětkou pozinkem oplechovat sedínku :-)

      Jenže ty se vlastně povaluješ, tak to nevím.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.05.2015
      Autor: ronda
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

327 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024