reklama

Bunda na kolo na zimu

Ahoj poradí někdo jakou nosí bundu na zimu ja mám vybranou tuto http://www.force.cz/bunda-force-x72-men-fluo...
poradí někdo kdo s ním má zkušenost zda je dobrá zda neprofoukne a nepotí se . V kolika stupních se v tom dá jezdít třeba i mírně pod nulou.
Nebo dá mi někdo radu na jinou?
Díky za váš čas a rady
Martin

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 12.04.2015
Autor: Martin77
  • Re: Bunda na kolo na zimu

         

    já mám v zimě kolo ve vyhřívané garáži tudíž moje kolo žádnou bundu nepotřebuje. Ale když beru koko na vyjížďku, tak mu taky žádnou bundu neoblékám. Teda co si ti lidi nevymyslí? Oblíkat kolo do bundy na zimu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2015
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
  • Re: Bunda na kolo na zimu

         

    Já mám na léto i na zimu (opravdu do mrazů) už asi 8 let pořád jen jednu budu a pořád dobrý a bez problému, jen se mění co si beru po ní.
    Nemám to tak proto abych ušetřil, ale dost mi to vyhovuje, je různá síla zimy (od +5 do -20) a tak podle toho také pod ni vezmu o triko navíc nebo míň.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2015
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bunda na kolo na zimu

           

      A jakou bundu používáš. Dík za odp.
      Mám to hlavně v zimě na dojíždění do práce cca 12km a zpátky max na nějakou kratší projíždku, když je pěkně

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2015
      Autor: Martin77
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bunda na kolo na zimu

             

        Nejspíš se už nevyrábí, ale určitě mají podobné i od jiných značek. Bundu mám od Craftu, bez podšívky, s dostatečným větráním na zádech a podpaží, není nepromokavá, příliš neprofoukne, ale je dostatečně prodyšná aby se v ní dalo jezdit i bez velkého propocení. Podstatné je aby odvětrávala a propouštěla vlhkost.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2015
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bunda na kolo na zimu

               

          Mám hodně podobnou a jen dodám, že než opravdu zimní silnou bundu je lepší mít dospod několik vrstev kvalitního "funkčního" oblečení (kombinovat podle zimy), to spolehlivě odvede veškeré vlhko od těla a zaizoluje vlastní teplo. Nejdůležitější je sucho u těla. 4 -5 směšně slaboučkých slupiček (z toho tři letní) a v pohodě jsem s tím jezdil i v mínus patnácti.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.04.2015
          Autor: ronda
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Bunda na kolo na zimu

         

    Nekliknu:)

    Jináč jsem spíš vrstvič :)
    Čili bundu mám na od podzima do jara stejnou, věkovitou už asi 12-13 let, jen v ní napřed jezdím v tílku řekněme od +10 dolů a pak postupně přidávám vrstvy... až se dostanu na komplet sestavu moiry někde kolem slunečných -8-10, níž nejdu, to už mi nestojí za to...

    Podle mě je důležitý jen aby bunda pustila pot a držela v teple oblasti kloubů.
    Neprofučnost zpředu se dá lépe pořešit nějakou vrchní vestou prakticky bez zad, kterou mám v rámci reflexu jasně žlutou a a ta zepředu neprofoukne, nebo případně něčím jakou neprofukovou spodní moira mikinou ( originál je na běžky) s šusťákem vpředu po celých rukách a hrudi s rameny...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2015
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bunda na kolo na zimu

         

    Zdravím! Ještě by se hodilo - v jaké cenové relaci? Já v horším počasí jezdím v této: http://www.cyklomania.cz/prodej/Dres-Etape...

    Ale přes zimu jsem jezdil i s: http://www.affekt.cz/p/trimm-softshellova-bunda... není spešl cyklo, ale v zimě spolehlivější než typický "dresy"

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2015
    Autor: Cubatko
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bunda na kolo na zimu

           

      softshell je dobrý matroš tak na procházky. ;-)
      Jinak je to u jakékoliv námahy od mírnější nahoru spolehlivý způsob jak prochladnout.
      Zatím se mi nejvíce osvědčil material polartec nebo nějaký jeho klon a přes to šusťákový materiál pro větrovku. Když prší tak prot dešti je fajn pláštěnka.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.04.2015
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bunda na kolo na zimu

             

        To si nemyslím. Fleese je na kolo krajně nevhodný, profoukne a to snadno a rychle. Ale právě na procházky je to zajímavý materiál.

        Obecně se softshell dělí na membránové a nemembránové.
        Membránové softshelly nevynikají prodyšností a u značek jako Alpine Pro, Husky.... ani voděodolností.
        Nemebránové softshelly mají obvykle prodyšnost dostačující i na běh nebo kolo. Druhou věcí je střih, kdy softshellka se bude nafukovat, nabírat vzduch. Proto bych řekl, že na kolo je v klasickém, turistickém střihu vhodný spíše pro méně ambiciozní cyklisty.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2015
        Autor: Beal
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bunda na kolo na zimu

               

          softshell mi nesmí do domu. ale fleese a na to tenká větrovka je parádní i při -20 :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.05.2015
          Autor: Bruca
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bunda na kolo na zimu

               

          evidentně jsi nikdy nebyl nikde venku v zimě, v dešti. Znáš jen internet a procházky po městě.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.05.2015
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Bunda na kolo na zimu

                 

            Ale teorii zvládá dobře, ne?!?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.05.2015
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Bunda na kolo na zimu

                   

              Pořád čekám nějaký ten link na megasuper softshellové záležitosti v cenách okolo průměrné mzdy... :)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 13.05.2015
              Autor: hekynen
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Bunda na kolo na zimu

                     

                myslím, že dával link v tom tématu o opravě bot. toto bylo asi podružné, aby to nevypadalo tak okatě :-D

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 13.05.2015
                Autor: Bruca
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bunda na kolo na zimu

         

    A když už tu to téma je, nedoporučí někdo i nějakou dětskou bundu na kolo/sport za rozumnou cenu? Narazila jsem na tuhle http://www.benito.cz/detska-zimni-bunda-knot-so... ale nevím jestli to zas není až "moc" teplé. Přijde mi totiž spíš tak na lyže. Nemá nějaký rodič tip?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.10.2018
    Autor: leskie23
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
    • Re: Bunda na kolo na zimu

           

      Na co na všechno ještě budeš dělat reklamu?
      Napřed hauboty, pak kolečkové brusle a teď zimní bunda.
      Platí za to aspoň dobře?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.10.2018
      Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bunda na kolo na zimu

         

    Nosím supermarketovou bundu značky noname, je to taková šusťáková šlupička bez membrán nebo izolací, čistě jenom aby nešel vítr přímo na kůži. Pod ní si dám tolik vrstev, aby to vyšlo pokud možno přesně mezi mrznutí a pocení (tj. když je hodně hnusně, tak přes tričko ještě košili) a je to.

    Samozřejmě, předpokládá to neustálé vytápění motorem. Jakmile se zastaví na víc než pár minut, je potřeba se přiobléct.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.10.2018
    Autor: NightRider
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bunda na kolo na zimu

           

      Já mám něco podobnýho, takovou lehkou žlutou větrovku s kapucí, pod kterou si navlíkám potřebný počet vrstev. Nedostatky při vytápění řeším tak, že čím víc vrstev mám, tím pomaleji jezdím, aby se motor nepřehříval, počet vrstev volím pro chladnější motor :-)
      Ale když už to jde víc pod nulu, je potřeba něco teplejšího, pak vytáhnu péřovku a volím vycházkové tempo, však co, to nemám od kilometru, ne?

      PS: Pro těžkou slotu, kdy je zima a ještě k tomu prší nebo sněží používám pracovní nepromokavou bundu z Canisu, ju měli ve výprodeji. Je naprosto nepropustná, ale dá se pod ni navlíct tlustej svetr a můžu v ní dojet i v tom nejhorším počasí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.10.2018
      Autor: bara2
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

120 cyklistů (0 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023