reklama

Co sebou na cesty?

Poradíte prosím novému fandovi dlouhých několikadenních výletů na kolech? Rád bych podnikal výlety sólo i v páru, nejlépe pod stan. Nevíme co sebou všechno vzít abychom nevezli nic zbytečného? Dík.

[ Zpět ]
Datum: 06.07.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Marek ([email protected]))
  • Re: Co sebou na cesty?

         

    Jakýs takýs systém už mám vymyšlen, tak ti poradím, co jsem měl třeba teď při dvoutýdenní cestě po Alpách.
    Nejlepší je roztřídit si věci do různých skupinek.
    Na spaní: spacák, karimatka, stan (žďárák, pokud jedu sólo), igelit 1,5x2,5 m (hodí se do seníků, nebo i v blátě pod stan)
    Vaření: ešus, lžíce, nůž, vařič, PB bomba (pro dva v poho 400g na 2 týdny), PET lahev na vodu, cyklolahev, sirky+zapalovač, (plech. hrnek), cukr, čaj, sůl
    Hygiena: každý podle svého :o), vozím malý ručník, mýdlo, opalovací krém, pomádu na rty (používám jen nad 2000 m n.m.), kartáček+pasta na zuby, Indulona, toal. papír, papír. kapesníčky
    Kolo: nosiče, brašny, návleky na brašny (hlavně ne 508.4 od SA), igelit přes kolo, brašna na řidítka, nářadí (kombinačky, nýtovač řetězu, imbusy, klíče,...), lepení, náhradní duše, náhradní brzd. lanko a lanko k přehazce, pumpička, tachometr, blikačka, přední světlo, olej na řetěz, zámek na kolo, PŘILBA!
    Oblečení: Teď v létě jsem i při 0°C vystačil s tímhle: 2x krátké cyklokalhoty, návleky na kolena, 2x spodky krátké z Moiry, 2xtriko s krátkým rukávem z Moiry, triko s dlouhým rukávem (nepoužil jsem), spodky dlouhé na spaní (taky nemusí být, záleží na spacáku), šátek, čelenka, čepička pod helmu (tu jsem používal jen při sjezdech z průsmyků), cyklorukavice, 2xponožky Moira UL, vesta se síťovanými zády, větrovka+kalhoty z Pertexu, dres s kr. rukávem, nepromokavý komplet, tretry, hodí se nepromokavé návleky na tretry
    Ostatní věci: vše ostatní co se může hodit nebo bez čeho se neobejdeš, já na první místa řadím: lékárničku, peníze, doklady, mapy, kompas, výškoměr (já jezdím většinou v horách :o)), čelovka, mobil (už má asi každý, já ho mám tedy většinu času vypnutý), blok, tužka, fotoaparát, klíče od zámku na kolo nebo domu, sluneční brýle, šňůra, gumicuk

    Někdo si možná řekne, že to je moc zbytečných krámů, ale jsou to věci, s kterými se dá vyjet na 2 týdny, ale klidně i na měsíc. Pokud pojedeš třeba jen na prodloužený víkend po Čechách, kde není při špatném počasí problém sednout do vlaku a za půl dne sedět doma v teplé vaně, tak to můžeš dost rapidně zredukovat (oblečení, foťák, nářadí, apod.). Toť asi vše od horala :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Horal Fanda ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Co sebou na cesty?

           

      Chybí ti tu mazivo na vlky :o))

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (beetle)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Co sebou na cesty?

             

        Ještě můžeš zubní pastu nahradit Fernetyho ústní vodou :o))
        ale to navým to asi zabere víc místa...takže kartáček bych neřešil a dal bych si v kempu v kiosku prcka Ferneta na zuby a jel :o))

        [ Zpět ]
        Datum: 22.07.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Lemur)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

392 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024