reklama

Úprava devítkové kazety :-)

Potřeboval bych vaši radu:
normální shimánovská devítková kazeta 11 - 32 (popř. 11 - 34, to je jedno). Obvykle ta levnější - HG 20, HG 30, max. HG 50. Sedm větších pastorků je spojeno pomocí 4 nalisovaných kolíků do jednoho bazmeku, dva nejmenší pastorky jsou sólo. A já bych potřeboval ten sedmičkový bazmek nějak "rozdělat" na jednotlivé pastorky a pak z toho seskládat takovou divnou kazetu: nejmenší pastorek nechat 11 zubů, ale pak vynechat tu třináctku a místo ní tam dát patnáctku, prostě tak nějak ob jeden. Poslední největší pastorek 32 zubů by byl na pozici číslo šest od nejmenšího. Ty nepoužité malé pastorky bych potom navlíknul na ořech až ke konci ořechu (k výpletu) a před to bych naskládal ty mé vybrané pastorky. Nakonec našroubovat závěrnou matici a utáhnout, takže by to mělo držet. Přehazovačka by pak používala pouze těch šest seskládaných pastorků, zbylé tři na konci by byly odstavené dorazem.
Co si o tom myslíte? Půjde to? a máte někdo zkušenost s tím rozebíráním kazety? Odvrtání těch kolíků? A jdou vůbec odvrtat?
Proč se na to ptám: uvažuji, že bych jedno kolo přestavěl na středový elektromotorek, dost mě to začlo zajímat. V tom případě zůstane místo tří převodníků pouze jeden (nechal bych ten originál 46 zůbů), nicméně ten převodník pak polohově neleží někde uprostřed devítkové kazety, nýbrž v pozici naproti cca druhému nejmenšímu pastorku vzadu. Takže řetěz by pak špatně obsáhnul dva (možná tři) největší pastorky, vpodstatě by nešly používat. Takže proto bych si naskládal těch šest pastorků podle mé volby a ty zbylé tři bych pak vůbec nepoužíval.
Díky za radu :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 05.04.2015
Autor: Airline
  • Re: Úprava devítkové kazety :-)

         

    jo, taky sem si tak hrál - je to nýt, flexou zbrousíš hlavu, přeházíš podle chuti a pak to zas trochu roztemuješ...už se to tu popisovalo (-:

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2015
    Autor: brum
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Úprava devítkové kazety :-)

         

    Stačí hlavičku toho nýtku opilovat a pak to důlčikem vyklepnout. Někdy to jde i bez zapilování:-)
    Dělal jsem to v loni dokud jsem nesehnal 12-36 kazetu.
    Zpětně to nýtovat nemusíš.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2015
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Úprava devítkové kazety :-)

         

    Máš se cpát nádivkou a plést pomlázku, a ne přemýšlet nad kazetou :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2015
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Úprava devítkové kazety :-)

           

      Sem byl dneska na kole a právě jsem se nacpal svíčkový :-)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2015
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Úprava devítkové kazety :-)

             

        Svíčková o Velikonocích?!?
        No to jsou mi novoty...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.04.2015
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Úprava devítkové kazety :-)

         

    Půjde to. Vyklepni nýty, pak si to sestav jak potřebuješ, tak aby to bylo akorát (malinko přes) na délku ořechu. Nýty už tam nedávám.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2015
    Autor: rambousek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Úprava devítkové kazety :-)

         

    Nech to jak to je. Na mopedu lehčí převody nebudeš vůbec potřebovat. A když náhodou jo, tak je občas zařadíš a budeš halt častějc měnit řěťaz :-p

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2015
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

354 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024