reklama

Rock Shox Tora

Dobrý den,

mám horské kolo vybavené vzduchovou vidlicí Rock Shox Tora, 100 mm. Na konci loňské sezóny byla servisována v autorizovaném cykloservisu vidlic této značky. Problém - došlo k opotřebení-odskočení gufera.
Dnes jsem poprvé po zimě vyjel na zkušební jízdu, při prudkém sjezdu, v terénu - slyšitelné klepání- přímo ve vidlici nebo v hlavové trubce (?), ve hlavovém složení - vidlice jde navíc celkem ztuha, chová se skoro jako obyčejná nevzduchová na krosovém kole, třebaže je po servisu a měla být nahuštěna na požadovaný tlak - je možné, že počítali s vyšší váhou a proto jde tak ztěžka. Přední kolo jsem trochu upustil a zdálo se, že se trochu rozběhla, ale stejně nic moc. Nevím, co se děje... děkuju za komentáře, rady.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.03.2015
Autor: tapin
  • Re: Rock Shox Tora

         

    Ve vidlici můžeš mít větší tlak, ale to by jen míň a tíž pružila, ne že by šla ztuha. Ztuha může jít zpátky nahoru, ale to můžeš poladit poštelováním od želvy k zajícovi.
    Píšeš, že ti vyskočilo gufero. Jestli to horní na noze (taky který jiný, že jo), tak je to nějaký divný. Mázneš občas nohy silikoňákem ? Ale i tak, pod guferem je plst napuštěná vazkým olejem, která by tohle měla obstarávat.
    Jak je stará ta vidlice ? Jestli to gufero nebylo jen špatně nasazený, tak by tě taky u starší už mohlo pozdravovat.
    A pak ještě hlava ? To v ní máš vůli ? (zamáčknout přední brzdu, druhou rukou obejmout hlavový a velmi jemně řidítkama dopředu a dozadu - pomáhat si loktem na druhé straně řidítek pro stejnoměrnost a citlivost) Jestli je vůle, doštelovat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2015
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rock Shox Tora

           

      Jde o model kola z roku 2009. Gufero vyskočilo po nějak době, co jsem vlítnul s kolem do hrozné díry na polní cestě na svahu v plné rychlosti, taky jsem někdy v těžším terénu přejel kořeny - ale to by přeci tahle vidlice měla zvládat. Klepání je slyšet při sjezdech, výraznější je ještě, když brzdím.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.03.2015
      Autor: tapin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rock Shox Tora

             

        Nejde ani tak ztuha, ale velmi málo pruží - téměř nepruží, zdá se mi, že je to mojí váhou, měla by být nahuštěna - nebo je možné, že mi přes zimu ušel vzduch?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2015
        Autor: tapin
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rock Shox Tora

               

          Kdyby ušel vzduch, tak se propadá. Tohle teda vypadá na velký tlak. Máš pumpičku na vidle ? Jestli ne, pouvažuj o investici. Párkrát s touhle blbostí zaskočíš do servisu a dáš ty samý prachy.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.03.2015
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rock Shox Tora

             

        Pokud ti tam vrchem nevlít nějakej bordel, tak gufero jen zamáčkni zpátky.
        A s citem, ale dobře zkontroluj nastavení hlavovýho. To klepání při brzdění by mohlo být od něj. Až teprve pak hledej vůle na vidli.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.03.2015
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

383 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024