reklama

Doporučené trasy pro cyklovozíky?

Ahoj všem, chtěl bych se zeptat na nějaké trasy vhodné i pro cyklovozíky..... Dát sem nějaké doporučení... Docela špatně se to hledá. Když bude mít někdo nějaký typ a vloží ho sem, budu rád.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 11.03.2015
Autor: subform
  • Re: Doporučené trasy pro cyklovozíky?

         

    Nějaké zúžení tématu by nebylo? Jak si představuješ trasu vhodnou pro cyklovozík, máš na něm pérování či ne, jakou lokalitu? Jezdil jsem s (neodpruženým) cyklovozíkem všude možně, Praha a okolí, Šumava, Beskydy, nějak nikdy nebyl problém najít vhodnou trasu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2015
    Autor: Ludek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučené trasy pro cyklovozíky?

           

      celkově doporučené trasy, kam zajet na víkend, jednodení, je to jedno, v podstatě šlo o to mít v jednom vlakně možnost výletu s cyklovozíkem. Samozřejmě žádnej extrém, spíše na pohodu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2015
      Autor: subform
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučené trasy pro cyklovozíky?

         

    Obecně určitě silnice a stezky pro cyklisty.
    Pro každého bude vhodné asi něco jiného¨. Viděl jsem jet s vozíkem a dítětem i tam, kam hodně lidí nevjede bez vozíku s dobrým kolem a neměl jsem dojem, že by to bylo nezvládnutelné nebo nějak nebezpečné. Asi bude hodně záležet na schopnostech a rozumu cyklisty.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2015
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučené trasy pro cyklovozíky?

           

      No a já zase viděl jet s vozíkem a dítětem sice po rovné cyklostezce, ale já bych tam s vozíkem a dítětem nejel, protože chudák dítko. Slunce peklo, takové malé demo pekla, a cesta prašná jak na poušti. Se v tom vozejku chuděro vyloženě grilovalo. Hlavně, že fotřík s pipinou byli spokojení, jak jsou na čerstvém luftu. Bych je nejraději z těch kol sundal a profackoval... :-/ Tito teda moc rozumu neměli. Moct to dítě mluvit, tak ze zadu budou létat jen samé ku.vy a p.če (bo to bylo v kraji razovitem)... ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2015
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučené trasy pro cyklovozíky?

           

      Jasný, ale třeba u nás, Labská cyklostezka je s vozíkem slušně sjízdná pouze z Litoměřic do Třeboutic, dál je to oraniště...... proto se ptám na skutečnou sjízdnost a doporučení...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2015
      Autor: subform
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Doporučené trasy pro cyklovozíky?

             

        Asi nějaký ucelený seznam nebude. Cyklotrasy s nezpevněným povrchem nejspíš většinou nebudou nejvhodnější pro vozík, už jen kvůli prachu, který lítá od zadního kola. Stezky pro cyklisty budou určitě nejvhodnější pro vozík, ale těch u nás zase tolik není, zvlášť mimo města.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.03.2015
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Doporučené trasy pro cyklovozíky?

               

          Třeba z Mikulova se dá dojet po kvalitní cyklostezce až do Hevlína, případně do Hrušovan n. Jevišovkou. A vlastně celá trasa Brno - Hevlín (Vídeň) vede zhruba 70% mimo provoz, většinou po asfaltu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.03.2015
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Doporučené trasy pro cyklovozíky?

                 

            No jo, to jsou tyhle hlavní tahy, když se uhne trochu bokem, tak už to tak slavné se stezkama není.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.03.2015
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučené trasy pro cyklovozíky?

         

    Zkus to tady:
    http://trasy.nabruslich.cz/index.php?&...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2015
    Autor: HonzaK
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučené trasy pro cyklovozíky?

         

    Říkáš trasy vhodné pro cyklovozíky? Tak já nevím, my jsme s vozíkem jezdili úplně normálně a všude, jako bychom jezdili bez vozíku. Vůbec nevím, co si představit pod pojmem trasa vhodná pro cyklovozík. Jooo, trasa nevhodná pro cyklovozík, to je jiná, to si představit umím :-)))
    Prostě jsme si naplánovali, co jsme chtěli vidět, sbalili jsme si věci, naložili děti do vozíku a vyrazili. Jezdit se dá úplně všude, záleží spíš co chcete vidět, co Vás zajímá, z jaké jste lokality....
    Přišli jsme na to, že dokud jsou děti ve vozíku, jsou tam v bezpečí a člověk je svobodnej co do výběru trasy ... horší to je, jakmile děcka přesednou na kolo a jedou samy, tam už to taková sranda není a člověk musí víc zvažovat výběr trasy, alespoň dokud jsou malé.
    Mrkni na naše webovky, http://www.epastorek.cz/rubriky/cestovani-s-detmi/
    jsou tam konkrétní trasy, co jsme jezdili s vozíkem, může tě tam něco zaujmout, ale nějaký ucelený seznam tras v čechách, to si neumím představit udělat, protože já bych do něho dala jakoukoliv cestu mimo silnice 1. třídy. pochopitelně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2015
    Autor: Peggy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Doporučené trasy pro cyklovozíky?

           

      Super, moc Vám děkuji, pro inspiraci paráda.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2015
      Autor: subform
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Doporučené trasy pro cyklovozíky?

         

    našel jsem dnes tohle:
    http://www.vylety-zabava.cz/cyklostezky...

    ještě jsem se chtěl zeptat, narazil jsem někde na netu na knihy o cestování s vozíkem. Bohužel jsem si to neuložil. Poradí někdo?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2015
    Autor: subform
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    •      

      Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

      Datum: 16.03.2015
      Autor: subform
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

341 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024