reklama

Doporučené trasy pro cyklovozíky?

Ahoj všem, chtěl bych se zeptat na nějaké trasy vhodné i pro cyklovozíky..... Dát sem nějaké doporučení... Docela špatně se to hledá. Když bude mít někdo nějaký typ a vloží ho sem, budu rád.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 11.03.2015
Autor: subform
  • Re: Doporučené trasy pro cyklovozíky?

Nějaké zúžení tématu by nebylo? Jak si představuješ trasu vhodnou pro cyklovozík, máš na něm pérování či ne, jakou lokalitu? Jezdil jsem s (neodpruženým) cyklovozíkem všude možně, Praha a okolí, Šumava, Beskydy, nějak nikdy nebyl problém najít vhodnou trasu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Ludek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

celkově doporučené trasy, kam zajet na víkend, jednodení, je to jedno, v podstatě šlo o to mít v jednom vlakně možnost výletu s cyklovozíkem. Samozřejmě žádnej extrém, spíše na pohodu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Obecně určitě silnice a stezky pro cyklisty.
    Pro každého bude vhodné asi něco jiného¨. Viděl jsem jet s vozíkem a dítětem i tam, kam hodně lidí nevjede bez vozíku s dobrým kolem a neměl jsem dojem, že by to bylo nezvládnutelné nebo nějak nebezpečné. Asi bude hodně záležet na schopnostech a rozumu cyklisty.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No a já zase viděl jet s vozíkem a dítětem sice po rovné cyklostezce, ale já bych tam s vozíkem a dítětem nejel, protože chudák dítko. Slunce peklo, takové malé demo pekla, a cesta prašná jak na poušti. Se v tom vozejku chuděro vyloženě grilovalo. Hlavně, že fotřík s pipinou byli spokojení, jak jsou na čerstvém luftu. Bych je nejraději z těch kol sundal a profackoval... :-/ Tito teda moc rozumu neměli. Moct to dítě mluvit, tak ze zadu budou létat jen samé ku.vy a p.če (bo to bylo v kraji razovitem)... ;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: hekynen
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jasný, ale třeba u nás, Labská cyklostezka je s vozíkem slušně sjízdná pouze z Litoměřic do Třeboutic, dál je to oraniště...... proto se ptám na skutečnou sjízdnost a doporučení...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Asi nějaký ucelený seznam nebude. Cyklotrasy s nezpevněným povrchem nejspíš většinou nebudou nejvhodnější pro vozík, už jen kvůli prachu, který lítá od zadního kola. Stezky pro cyklisty budou určitě nejvhodnější pro vozík, ale těch u nás zase tolik není, zvlášť mimo města.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Třeba z Mikulova se dá dojet po kvalitní cyklostezce až do Hevlína, případně do Hrušovan n. Jevišovkou. A vlastně celá trasa Brno - Hevlín (Vídeň) vede zhruba 70% mimo provoz, většinou po asfaltu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

No jo, to jsou tyhle hlavní tahy, když se uhne trochu bokem, tak už to tak slavné se stezkama není.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Zkus to tady:
    http://trasy.nabruslich.cz/index.php?&...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2015
    Autor: HonzaK
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Říkáš trasy vhodné pro cyklovozíky? Tak já nevím, my jsme s vozíkem jezdili úplně normálně a všude, jako bychom jezdili bez vozíku. Vůbec nevím, co si představit pod pojmem trasa vhodná pro cyklovozík. Jooo, trasa nevhodná pro cyklovozík, to je jiná, to si představit umím :-)))
    Prostě jsme si naplánovali, co jsme chtěli vidět, sbalili jsme si věci, naložili děti do vozíku a vyrazili. Jezdit se dá úplně všude, záleží spíš co chcete vidět, co Vás zajímá, z jaké jste lokality....
    Přišli jsme na to, že dokud jsou děti ve vozíku, jsou tam v bezpečí a člověk je svobodnej co do výběru trasy ... horší to je, jakmile děcka přesednou na kolo a jedou samy, tam už to taková sranda není a člověk musí víc zvažovat výběr trasy, alespoň dokud jsou malé.
    Mrkni na naše webovky, http://www.epastorek.cz/rubriky/cestovani-s-detmi/
    jsou tam konkrétní trasy, co jsme jezdili s vozíkem, může tě tam něco zaujmout, ale nějaký ucelený seznam tras v čechách, to si neumím představit udělat, protože já bych do něho dala jakoukoliv cestu mimo silnice 1. třídy. pochopitelně.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2015
    Autor: Peggy

Super, moc Vám děkuji, pro inspiraci paráda.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

našel jsem dnes tohle:
    http://www.vylety-zabava.cz/cyklostezky...

ještě jsem se chtěl zeptat, narazil jsem někde na netu na knihy o cestování s vozíkem. Bohužel jsem si to neuložil. Poradí někdo?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    •      

Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Společné cyklovýlety - Brno a okolí

Hledám: Společné cyklovýlety - Brno a okolí
dnes
Ahoj, jmenuji se Martin, je mi 32 let a hledám lidičky na občasný společný cyklovýlety. Nehledám profíky, ale…

Hledám: Partnera na kolo i sport

Hledám: Partnera na kolo i sport
dnes
Hledáte partnera na kolo nebo jiný sport? Přijďte ho poznat na cestovatelskou seznamku: 4.11.2019 v pražském Hamru…

Hledám: cyklistku, partnerku

včera
Ahoj, rád bych potkal dívku, ženu pro společné cyklovýlety nebo turistiku, lyžování, občas kulturu a při…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

254 cyklistů (9 přihlášených)

Expedice Česká Kanada 118

Sakra, proč vlastně jedeme po ose, když nás předjíždí vlak? Napadlo mě, před Ždírcem, když se okolo nás po…
Stanley58 | 08.10.2019

Být králem na cestě ... 6. NDR

Budou to už dva měsíce, a stále jsem nedopsal své vyprávění o poslední části cesty.Nedokážu, jako třeba Peggy…
Jindra8526 | 04.10.2019

Známé i neznámé vrcholy Klatovska 4 - Koráb, Doubrava

Panuje horké letní odpoledne, potí se mi záda v autě, potí se silnice pod autem a určitě se pěkně opotil i…
JohnyB | 18.09.2019