reklama

Kam za běžkami - začátečník?

ZDravím. Možná sice trošku pozdě, ale pořídil jsem si výbavu na běžky. Jsem začátečník. Mám běžky na oba styly, rád bych abyste mi doporučili nějakou lokalitu pro začátečníka? DObře upravené trasy, především pro volný styl? Ne příliš náročné kopce? Něco blízko u Prahy Západ? Přemýšlel jsem o krušných horách a tratě v Lesné? Díky. Adam

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.02.2015
Autor: The_DoctoR
  • Re: Kam za běžkami - začátečník?

         

    Hele, že ty si z nás děláš jenom legraci, že jo?!?
    Chceš něco blízko Prahy-západ a přemýšlíš o Krušných horách?!?
    Tak pravda, na západě jsou, nicméně...

    Hele, než si vybírat světové strany,nebylo by lepší sledovat, kde jsou jaké sněhové podmínky?!?

    A jsem docela zvědavá, jaké bude další pokračování. Jak a čím mazat?!?

    Hele, s tímhle přístupem si letos nezaběžkuješ. Zkrátka ty lyže vem a jdi to zkusit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2015
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Kam za běžkami - začátečník?

         

    Dobrý je to na sever od Helsinek.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2015
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam za běžkami - začátečník?

         

    Zkus mrknout tady: http://www.kamzasnehem.cz/
    Jsou tam informace od běžkařů mj. i z lokalit blízko Prahy. V současné době budou ale solidně upravené tratě (hlavně na bruslení) asi jen v těch Krušných horách nebo Jizerkách a Krkonoších. Krušky neznám, Jizerky by Ti asi vyhovovali, ale je to "Václavák". Běžkaři si docela chválí Paseky nad Jizerou (Štěpánka) východně od Kořenova.
    Převzaté info ze středisek se dá najít tady: http://www.bezkari.cz/ a aktuální stav stop tady: http://bilestopy.cz/cs

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2015
    Autor: Zbyněk
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam za běžkami - začátečník?

           

      Krušné doporučuji, pokud tam vydrží při plánovaném oteplení sníh. Lesnou tolik neznám, tam jsem byl jen jednou na kole. Zkušenosti mám s Dlouhou Loukou a Altenbergem, obojí je blízko Prahy, ne tak kopcovité, a upravují tam dobře. Na kamzasnehem.cz jsou kromě zpráv od lyžařů i odkazy na užitečné lokální běžkařské weby, v případě východní části Krušných hor to bude KB stopa, tam budou určitě použitelné údaje o stavu tratí, jistě lepší než na tom druhém webu, co odtamtud jen občas nějakou zprávu zkopíruje...

      V Jizerkách asi vydrží sníh déle do jara, skvěle se tam o tratě starají a pak ten sníh pomaleji mizí :-) Ale je tam dost plno. Doporučoval bych spíš Jizerku nebo Jakuszyce, je tam míň lidí než v Bedřichově, kde to v těch davech na učení moc není. Krkonoše nejsou špatné, ale jsou tam moc kopce na začátek.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.02.2015
      Autor: MartinS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam za běžkami - začátečník?

         

    Ahoj řeším stejnou otázku. Zbyňkův tip vypadá nadějně. Nevim jestli je ideální ptát se tady "nakole".Dočkáš se arogantních, uštěpačných a rádobyvtipných reakcí některých místních všeználků.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2015
    Autor: lilek
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
    • Re: Kam za běžkami - začátečník?

           

      Rejpání je dřina, co?!? Zvlášť když prudíš a prudíš a prudíš a pořád ne a ne rozproudit nějakou tu žabomyší válku.

      Ale hlavně když se ti uleví...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2015
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
      • Re: Kam za běžkami - začátečník?

             

        (mezi námi - osobně doufám, že letos to už na běžky nebude! :-) )

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.02.2015
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kam za běžkami - začátečník?

               

          Hele, na horách nechť si běžkují jak chtějí - tam jim přeju pořádnou peřinu. Ale sem do města ať to, prosím pěkně, netahají...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.02.2015
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Kam za běžkami - začátečník?

             

        Zjišťuji, že pořekadlo o potrefené huse funguje naprosto spolehlivě.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.02.2015
        Autor: lilek
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Kam za běžkami - začátečník?

         

    Kam za běžkami? Do obchodu se sportovními potřebami.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2015
    Autor: krosmen
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

236 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024