reklama

Cyklo brýle

Ahoj. Náhodou jsem narazila na brýle Uvex.
www.uvexstore.cz
Celkem mě zaujali tak by mě zajímal váš názor

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 12.02.2015
Autor: Izza
  • Re: Cyklo brýle

         

    vezmi si ty nejdražší, nasaď si je a podívej se do zrcadla. Uvidíš tam úplnou piču. Pak si je sundej podívej se znova a uvidíš zase piču. To je tím že jsi piča.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2015
    Autor: Billicek
    Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Cyklo brýle

           

      A to mě by zas zajímalo, jestli ty uvexky vydržely ten náhodný náraz.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2015
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklo brýle

             

        Nebo kam si je vrazila :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2015
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklo brýle

         

    Taky mě zaujaly ale jsou úplně nahovno protože jsem nenašel možnost těchto brýlí s dioptrickou vložkou. Takže za mě nic.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2015
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklo brýle

           

      Mne by zajímalo, jakou výhodu mají cyklistické brýle s dioptrickou vložkou oproti normálním dioptrickým brýlím. Předpokládám, že u dvojitých brýlí budou stejně jako u lyžařských dvojitých brýlí problémy se zvýšeným sklonem k opocení skel. Čím jsou ty brýle uzavřenější, tím je to pro pocení horší. Naproti tomu za normální dioptrické brýle fouká. Chce to větší skla. Chápu, že částečně odbíhám od tématu, ale snad zakladatelka skousne i jiný, než čistě estetický pohled.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2015
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklo brýle

             

        no já si je letos pořídil tak to zatím testuju. ALe to co mě na normálních brýlích co normálka nosím na kole vadí je to, že když jedu z kopce tak mě pod ně podfukuje a slzí mi z toho oči. A co jsem zatím jel v těch sportovních (zatím jen 30 km/h na kolobce z kopce) tak ten problém to nedělá. Možná by to řešily větší skla ale když ty ramky s dioptrickou vložkou byly za cenu okolo 1000 tak jsem to zkusil a jsem zvědav jak se to bude chovat i v létě. A ještě tam píšou, že tam je UV 400 a to nevím jestli je dost nebo není a je mi to úpřimně jedno :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2015
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklo brýle

               

          Jo mám podobnou zkušenost. Ale na kole se dá ve sjezdu nastavit hlava tak, že se to ofukování zmenší. Dělá mi to hlavně u čirých brýlí, které mám moderní s menšími skly. Jelikož jezdím v létě většinou s tmavými brýlemi, která jsou staršího typu, tak ty jsou na sjezdu příjemnější. A jak se ta soustava skel chová vůči tomu opocování?
          Na lyžích mám specielní velké lyžařské brýle navržené pro vsunuté dioptrické brýle. Dá se to používat, ale je to stálý opruz. Pořád se na to musí myslet. Za jízdy to větrá dost, ale když zapocený zastavím, tak je to třeba sundavat. Spolehlivě to funguje jen za takových teplot, kdy se už prakticky nepotím. Vlastně stále musím udržovat svou teplotu spíš na spodním limitu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.02.2015
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklo brýle

                 

            nepřiléhá to k hlavě tak jak lyžařské brýle takže to zatím vidím subjektivně lepší. V zimě jezdím s šátkem nebo takovým tím rukávem přes pusu a to občas vyfouknu vlhký vzduch okolo nosa nahoru do těch brýlí tak to jo to je opotí. A při vstupu do místnosti ze zimy se taky opotí ale to dělají všecky brýle teda pokud je nějak neošetříš, třeba Jarem.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.02.2015
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklo brýle

             

        sportovní brýle všeobecně líp seděj, nepadaj, budou odolnější a bezpečnější pro uživatele (sou na to dělaný) a velký skla budou těžší )-:

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2015
        Autor: brum
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklo brýle

               

          Dioptrické brýle také už většinou mají plastové čočky a nepadají. S mými brýlemi dokážu udělat salto, aniž by mi brýle odstartovaly z nosu. Problém všech vícepovrchových dioprických soustav je jejich náchylnost k zapocení. Pokud má člověk brýle jen jako ochranu, tak se to dá řešit jejich sundáním a snížením rychlosti. To já udělat nemohu. Já to prostě musím nějak udržet průhledné.
          Nejhorší je situace s namrzajícím deštěm na skla. Velký sjezdostroj se dá oškrabávat integrovanou gumovou škrabkou na rukavici. Na běžkách to nejde, tam brýle sundám a před sebe musím pustit nějakého vůdce a jedu za ním jako poloslepec. Na kole jsem tohle naštěstí ještě nemusel řešit.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.02.2015
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklo brýle

                 

            ne všici chodí na plesy a na kolo ve stejnejch okulárech (-:
            některý dioptrie už nejdou zeslabovat, takže ve velikosti "urbánková" ti vytlačí dolík na nose )-:

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.02.2015
            Autor: brum
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklo brýle

                   

              Netřeba proti větru používat rovnou štít či průměry čoček ala Urbánková. Vertikální průměr mých brýlí je 3 a 4 cm. Za ty menší ve sjezdu táhne, za ty větší už celkem zanedbatelně. Proto také stále váhám, zda je pro mne výhodou cesta sportovních brýlí a nástavce.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 12.02.2015
              Autor: Brahma
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklo brýle

                 

            Proti zapocení i kapkám vody existuje nějaká ta nano-impregnace. Funguje to, po omezenou dobu než se to otře, umeje nebo tak, tedy půl dne to tak vydrží chránit celkem spolehlivě.

            Jen mám pocit, žd když se to nanese na ta skla (plasty), že to hází reflex, ale nejsem si jist, jestli to není jen můj subjektivní dojem, protože po naimpregnování se prostě na ta skla více soustředím.

            Mráz neumím, v chladu nebo dešti, když se brýle mlží od toho jak se našinec potí, tahle impregnační vrstvička pomáhá.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.02.2015
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklo brýle

                   

              Četl jsem o brejličkách, co vozí někteří profíci. Snad že skla s "iridiovým" povrchem. Nejde na ně ani psát lihovou fixou, neudrží se to tam. Voda i pára musí sletět sama. Ale ta cenovka...
              Na sklo v autě mám tzv. tekutý stěrač. Ne každý, co je v prodeji je dobrý. Ale měl jsem jeden fakt špičkovej. Po "zažehlení" do skla nebyl vůbec k poznání a stěrače jsem prakticky vůbec nepoužíval. Ani při mrholení, ani za vydatnýho dojáku. Stíhalo to stejkat a proudící luft tomu pomáhal. Ale na ty plastový sklíčka brejlí by to asi moc nebylo. leda zkusit na nějakých starých. Stejně by ale nebylo dobrý to zatírání. Podřely by se.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 12.02.2015
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklo brýle

                   

              Každá další vrstva na brýlích hází reflex. Aby to neházelo reflex, musí na sklo nanést vrstva s vhodným indexem lomu a vhodnou tlouštkou. Pak jsou ta skla najednou kouzelná a světlo odzadu nehází odraz do oka. Ale nesmí to být už ani zamaštěné. Musí se to mýt saponátem a ne jen to rozetřít kapesníkem do spojité vrstvy, jak to mnozí dělají. Další nesmáčivá vrstva antireflex bezpečně pokazí.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 13.02.2015
              Autor: Brahma
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Cyklo brýle

                     

                Tak se mi to nezdálo, a hází to reflex.
                Člověk si musí tedy vybrat, nepotí se ale fleší....

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 13.02.2015
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklo brýle

             

        Ty asi brýle zatím nenosíš, že?!?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2015
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklo brýle

         

    Na kolo, a obecně při sportu, si beru kontaktní čočky a na to případně sluneční brýle mající velký zorný úhel - abych neviděl obroučky a nefoukalo mi pod ně!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2015
    Autor: vysočina
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklo brýle

           

      taky jsem to tak dělal dokud se mi neprojevila alergie na ty roztoky co se v nich kontaktní čočky máčejí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2015
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklo brýle

             

        Alergii naštěstí nemám, přesto používám jednodenní - nevychází to až tak dráže a hygieně je učiněno za dost!

        Pokud jsem doma a jezdím na kratší trasy tak i ty jednodenní uložím do roztoku a použiji druhý den - problémy jsem nezaznamenal.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2015
        Autor: vysočina
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklo brýle

               

          Jo kontaktní čočky by se hodily. Pak netřeba řešit potíže s dioptrickými brýlemi. Ale není to řešení pro všechny.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.02.2015
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklo brýle

                 

            Samozřejmě, ostatně jako vše.
            Mám klasickou "stařeckou" korekci jak na dálku, tak na blízko +2 a +4 bez dalších komplikací astigmatismem apod. Běžně nosím multifokální brýle, s ohledem na jejich cenu není optimální s nimi třískat o zem, navíc mi při jízdě vadí obroučka a fouká pod ně.
            Na čočky si musí člověk zvyknout, dříve jsem si při nasazování málem vydloubl oko a nasadil až na desátý pokus, dnes je nasadím napoprvé, téměř bez vidu. Pocit cizího tělesa již nemám. Čočky mám +2D a v brašně vozím "rozdílové" brýle +2D za 50Kč abych si mohl číst např. v nápojovém lístku. :-) .

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.02.2015
            Autor: vysočina
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklo brýle

             

        V tomhle by ti mohly pomoc jednodenní čočky, malá s těmi vícedenními měla taky občas problémy, s těmi jednodenními už ne. Nemyjí se, jen zahazují.

        Já osobně nesnesu v oku žádné ale malá tvrdí, že ty jednodenní jsou ještě tenčí než ty vícedenní.
        No jsou taky o dost dražší.

        Typ bych měl, ale není pro každého. Ve Španělsku vyjdou zhruba o 40 procent levněji, když se kupuje to balení 3 + 1 grátis, nebo jak ty akce bývají, a bývají každé léto. Takže kdyby tam náhodou někdo na dovolenou, tak údaje o čočkách s sebou. (Ostatně i další léky jsou tam většinou o dost levnější než jsou u nás doplatky na léky údajně hrazené pojišťovnou)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2015
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklo brýle

               

          Můžeš mít nějaký fyziologický problém - suché oko apod., ale většinou je to o zvyku. Než se naučíš čočky nasazovat, tak se mnohokrát dotkneš rohovky, podráždíš jí a máš pocit cizího tělesa, slzí ti oko a jednou mi čočka dokonce uplavala.

          Jednodenní čočky nejsou nejlevnější, ale když započteš roztoky a to, že vicedenní nenosíš denně a stejně je musíš vyhodít (můj případ), pak ti jedno použití jednodenních vyjde jen o drobek dráž, nebo dokonce levněji. Navíc ta hygiena při jízdách venku je k nezaplacení!

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.02.2015
          Autor: vysočina
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklo brýle

         

    Několik sportovních Uvexů jsem nosil i jezdil, hlavně s výměnnými skly, velmi dobrá značka, vždyť taky stojí za vývojem filtrů, ale životnost není vždy poměrná ceně, ale to je tak se vším. Ovšem pokud mohu nesměle nadhodit těm, co se trápí s dioptriemi (vím, že to nejde u všech), laserová korekce mi skutečně v tomto směru změnila život. Po tom, co jsem, blbec, skoro třicet let vrážel love do brýlí, oprav, čoček, roztoků, očařů, acojávímčehoještě, tak po jedné operaci mám svatý klid a pokoj a můžu si vesele kupovat "jenom" sluneční (nebo ochranné) brýle.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.02.2015
    Autor: Aki.Lee
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklo brýle

           

      Akorát, že před 30 lety by sis laserovou operaci asi nemohl dopřát. Jinak souhlas i když patřím k té skupině "nejde u všech".

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.02.2015
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklo brýle

             

        Buďme vděční za brejličky.
        Mám kamarádku, co jí operace oka "nedopadla" a tak vidí jen na jedno oko, a těch brejlí se nezbavila.

        Pro mě je laser z tohoto pohledu nepřijatelné riziko, i když znám spoustu lidí, co jim to dopadlo skvěle.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.02.2015
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklo brýle

               

          Já mám takovou příbuznou. Naštěstí to nedopadlo tak špatně jak píšeš, ale ukazuje se, že úspěšnost nemusí být 100%.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.02.2015
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklo brýle

                 

            Když ona úspěšnost operace třeba 99% znamená, že když máš tu smůlu a jsi ten 100, tak na to oko pak nevidíš. Přitom ta úspěšnost je vysoká. Ona ta neúspěšnost v medicíně je občas naprosto neopravitelně fatální a také bývá dokonce smrtelná. To je například důvod, proč se zdravotníci do ne úplně nutných operací zrovna neženou.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.02.2015
            Autor: Brahma
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklo brýle

                   

              Dovolím si taky přidat svojí zkušenost s operací očí - měl jsem to tedy před 10 lety nějakou "starou metodou", pár dioptrií mi zmizelo, ale ne všechny. Tj. nutnost nosit brýle je tu pořád. Co je horší, třeba při změně počasí nebo tlaku cítím v očích nějaký tlak, pulzování a prostě je to nepříjemné. Rozhodně bych si to už nezopakoval. Ač dnes to "prý" už umějí líp.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 20.05.2015
              Autor: rudocech
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklo brýle

           

      Laserová úprava mohutnosti oční čočky má smysl u lidí, u kterých se ještě nezačala ta čočka měnit spontánně věkem. Od 50 let výše jsou to už vyhozené peníze, nevydrží to.
      Jinak pokud nelezeš na kopce 8000m.n.m., tak je to patrně skvělé.
      Kontaktní čočky také nejsou pro každého a pro každou vadu. Stále zbude mnoho těch, kteří to musí vydržet s brýlemi.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.02.2015
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklo brýle

             

        viz moje doktorka mi to řekla už před deseti lety: "Ve vašem věku už to nemá cenu. počkejte pár let a nechte si vyměnit čočky."
        Už ani nejdu k ortopedovi s bolavým kolenem bych se nedozvěděl totéž ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.02.2015
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

272 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024