reklama

Směr jihozápad 7: Nakloněná krajina

Pokračuju z Martiny dál na jihozápad tím odlehlým cípem Švýcarska, který tvoří úzká klikatící se planina s jedinou silnicí, Innem kdesi hluboko v zářezu a horama všude kolem. Totiž ... trochu divná planina. Nějak mi to pořád jakoby nejede a musím řadit lehčí převod, než by se mi zdálo normální. Co…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 08.02.2015
Autor: básník
  • Re: Směr jihozápad 7: Nakloněná krajina

         

    Tak v takových chvílích obvykle zažebrám u nějakého majitele nemovitosti o možnost přespání na jeho pozemku. Ale to už hraju na city, protože se většinou slitujou nad dětma, nad těma chudinkama unavenýma, co je nezodpovědní rodiče tahají na takové nebezpečné a nezajištěné cestování. Když jsem byl na cestách s kámošem, tak nás poslali do hotelu, takže ne vždy to vyjde :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.02.2015
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 7: Nakloněná krajina

           

      Oblast těch nádherných podhorských jezer (Lago di Como, Maggiore, Lugano) funguje jako rekreační oblast pro celou aglomeraci bohatého Milana a okolí. Neměl jsem tam pocit venkova, kde akceptujou tuláka. Jak říkáš poslali by mne do hotelu. Ale podařilo se.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.02.2015
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 7: Nakloněná krajina

         

    Dík za čtení, které mi pomohlo zaplnit dnešní lenivé odpoledne.
    Tak nevím, jestli je lepší uléhat doma do měkkých peřin, nebo někde na cestách hledat každý den místečko na přespání. U toho druhého nocování bývají asi lepší rána.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.02.2015
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 7: Nakloněná krajina

           

      Často i noci. Když člověk vyleze ze spacáku aby se, a pohlédne na nebe plné hvězd, to je taková krása.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.02.2015
      Autor: petrp
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Směr jihozápad 7: Nakloněná krajina

             

        No já teda nevím, ale já když musím v noci vylézt ze spacáku, protože musím, tak dost často "nepomůže" ani ta hvězdná krása nade mnou... :) I když v létě ještě dejme tomu, ale v zimě by musela být polární zář, abych z toho vylezení byl vyloženě nadšený... ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.02.2015
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 7: Nakloněná krajina

         

    Mě zaujalo slovo "prázdniny".

    Myslím si, že je to přesně to co tím trajdáním na kole hledám. Ten pocit "prázdnin".
    Vím, že už nikdy žádné nebudou, přesto, těch pár chvilek, kdy se člověk stává svobodným, bezstarostným, s hlavou plnou snů, nejasných plánů a přitom zásadních předsevzetí, těch pár okamžiků se dá občas najít a velmi intenzivně prožít.

    A to i při Tvém vyprávění.
    Díky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.02.2015
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 7: Nakloněná krajina

           

      Vidíš a já to slovo "prázdniny" nepoužil nějak schválně, prostě mi tam samo spadlo. Rysem prázdnin kdysi bylo i nekonečno (časově), konec člověk nedohlédl. Jako mlaďoch jsem žil více přítomným dnem. A je fakt že na téhle cestě v tomto momentě jsem ještě neřešil kam až dojedu ani jak se budu vracet. Tady jsem ještě ani nevěděl kudy k tomu moři pojedu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.02.2015
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 7: Nakloněná krajina

         

    Já si říkala, že ještě nemůže být konec a on fakt ještě není :o)))

    Díky, pěkně jsem si početla.
    A tyhle nakloněné roviny také nesnáším. Člověk je z nich urvaný víc jak z pořádného dokopce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2015
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 7: Nakloněná krajina

         

    Ahoj, příteli :-)
    Tak včera večer jsem si - konečně! - přečetl Tvou reportáž - perfektní, jak jinak!
    (už si v duchu plánuji cestu dolů na jih, tentokrát bych se s Tebou už skutečně rád sešel - dáme dobrou kávičku, třeba v tý cukrárně v Týně na náměstí)
    :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.02.2015
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 7: Nakloněná krajina

           

      Ahoj Vláďo, moc rád, přijeď na kafíčko a dáme řeč :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.02.2015
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 7: Nakloněná krajina

         

    Moc děkuji za článek. Již jsem na tenhle úsek Svatý Mořic - Miláno koukal na mapě, ale nedozvěděl jsem se jestli se to dá na kole projet (kvůli těm tunelům). Teď už vím vše co jsem potřeboval :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2015
    Autor: Freedom
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

277 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024